Çocuklar İçin En Yaratıcı Parti Önerileri

Çocuklar İçin En Yaratıcı Parti Önerileri, Çocuklara Özel Kostüm Temalı Parti, Parti Mekânına Renk Katın Daha Fazlası kadin.com'da

Çocuğunuzun yaklaşan doğum günü partisi için en az onun kadar heyecanlı fakat aklınızda herhangi bir parti hazırlığı yok mu? Doğum günü partileri için birbirinden farklı doğum günü fikirlerini sizler için bu yazımızda derledik. Gelin bir göz atalım.

Her yaşta insan için doğum günlerinin yeri ayrıdır. Herkes doğum günlerini iple çekse de çocuklar için doğum günlerinin yeri biraz daha ayrı. Doğum günleri onlar için gelmesi ve beklemesi en zor günlerdir. Onlar için özel olarak hazırlanmış pastalar, kurabiyeler, çiçekler, süslemeler ve elbette ki en sevdiği arkadaşları ve hediyeler.

Doğum günleri çocuklar için bu denli önemliyken doğum günü partilerinin de çocukların istediği şekilde olması oldukça önemli. Bu yüzen ebeveynler olarak doğum günü partisini hazırlamadan önce partinin çocuğunuzun sevdiği şeyler ya da ilgi alanları ile alakalı olmasına dikkat etmekte fayda var.

Çocuklara Özel Kostüm Temalı Parti

Parti konsepti denildiğinde akla gelen ilk şey kostümler. Çocuğunuzun doğum günü için sizde birbirinden farklı temada kostüm partileri düzenleyebilirsiniz. Örneğin; hayvanları sevmeyen bir çocuk düşünülemez. Aslanlar, kaplanlar, su aygırları… Çocukların özellikle vahşi hayvanlara olan bu ilgileri doğum günü partisinde kullanılmak üzere oldukça iyi bir konsept.

Parti Önerileri

Doğum günü partisine gelen misafirlerin istedikleri hayvan şekline bürünüp gelmelerine izin verin. Her ne kadar bu bir kostüm partisi de kılık kıyafet sınırlamasında bulunmayın. Basit bir yüz makyajı bile çocuğun istediği hayvana dönüşmesi için yeterli. Sevilen hayvanın şekline girmek gibi sevilen kahramanların da kılığına girildiği bir parti düzenleyebilirsiniz. Bir tarafta Supermanler diğer tarafta Batmanler parti alanının içinde bir aşağı bir yukarı koşturacaklardır.

Parti Mekânına Renk Katın

Doğum günü partileri sadece kılık kıyafet ya da belirli bir tema ile sınırlı değil. Bunların dışında gerçekleştirebileceğiniz pek çok şey mevcut.

Parti Önerileri

İşe parti mekânında birkaç değişiklik ile başlayabilirsiniz. Örneğin; etrafı birbirinden farklı renkteki balonlar ile süsleyerek hem partiye renkli bir hava katabilir hem de balonlar ile parti misafiri konukların birbirinden farklı oyunlar oynamasını sağlayabilirsiniz.

Yine aynı şekilde mekana yerleştireceğiniz bir define haritası ya da bilmeceler, bulmacalar partiye apayrı bir hava katacaktır. Çocukların genellikle renkli, hareketli ve parıldayan nesneleri sevdiğini unutmayın. Doğum gününü gerçekleştireceğiniz alanın çocukların ilgisini çekici ve onların keyifli dakikalar geçirmesine yardımcı olacak özelliğe sahip olduğundan emin olun.