Yazın Evde Çocuklarla Yapılabilecek Aktivite Önerileri

Yazın Evde Çocuklarla Yapılabilecek Aktivite Önerileri, Müzik Aletleri Yapmaya Ne Dersiniz? Geleneksel Oyunlar Hatırlanmalı.

Okulların tatile girmesi ile birlikte gün içinde birkaç saatlerini okulda geçiren çocukların ev içinde geçirdikleri saatler fazlalaşacak. Bu durum da hali ile en çok anne ve babaları zorlayacak gibi duruyor. Enerjisinin çoğunu tüm gün okulda atan çocuklar için evde kapalı kalma durumunun istenmeyen şekilde sonuçlanmaması için yazın çocuklarınız ile evde yapılabilecek aktivitelere göz atarak her günü dolu dolu geçirebilirsiniz. Çocuklarınız için hazırlayabileceğiniz bu aktivite önerileri için ne yüklü paralara ne de araç gereçlere ihtiyacınız var.Hemen herkesin evinde bulunan birkaç materyal ile rahatça onlar için aktivite düzenekleri hazırlayabilirsiniz.

Yazin-Evde-Cocuklarla-Yapilabilecek-Aktivite-Onerileri

Çocuklarınızla Keyifli Zaman Geçireceğiniz Aktivite Önerileri

Hayali Lazer Işınları

Son dönemlerde aksiyon filmlerinde sıkça rastlanılan lazer ışınları arasından geçme muhtemelen sizin çocuğunuz içinde tam bir merak kaynağıdır. Her ne kadar orijinal lazer kullanamasanız da kalın kırmızı bir kurdele işinizi görmeye yetecektir. Eğer uygun alan varsa balkon demirleri ve duvarlar arasında bu geçişi sağlayabileceğiniz gibi eğer alanınız yok ise holde de bantlar ile bu olanağı yakalamanız mümkün olacaktır. İpleri yeterli karışıklıkta zigzaglar çizerek geçirdikten sonra iplere değmeden çocuğunuzun karşı tarafa nasıl geçmesi gerektiğini gösterebilirsiniz. O bunu hatasız olarak gerçekleştirene kadar size seslenmeyeceğinden o sırada mevcut işlerinizi de rahatça tamamlayabilirsiniz. Çocuğunuz başarısını size göstermek istediğinde ise her şeyi unutup onun yanında olmanız ona yetecektir.

Sünger Legolar

Yazin-Evde-Cocuklarla-Yapilabilecek-Aktivite-Onerileri

Lego almamış olabilirsiniz. Bu çocuğunuzun bu zevkten mahrum kalmasını gerektirmez. Renk renk banyo ve bulaşık süngerleri ile yeni Legolar yapmanız mümkün. Süngerleri dikdörtgen şeklinde kesin ve çocuğunuzun önüne koyun. Bırakın yaratıcılık kısmı ona kalsın. İster renk renk süngerlerden kuleler ister pist yapıp ortasından arabalarını geçirsin. Eğer hayal gücünde sıkıntı çekerse o anda ona yardımcı olabilirsiniz.

Bir Süzgeç Ve Renkli Çubuklar

Kırtasiyelerde birkaç TL ödeyerek alabileceğiniz renkli çubukları bir süzgeç ile çok eğlenceli bir aktivite haline getirebilirsiniz. Renkli çubukları ve süzgeci çocuğunuzun önüne koyarak süzgecin deliklerine istediği şekilde çubukları geçirmesini söyleyin. Bırakın hayal gücü ne isterse onu yapsın. O bir kenarda keyifle oyununu oynarken size de bir kahve eşliğinde ona gülümseyerek eşlik etmek kalsın.

Müzik Aletleri Yapmaya Ne Dersiniz?

Hepimiz zamanında tencere ve tavalara vurarak müzik yeteneğimizi konuşturduk. Şimdi ise sıra kendi çocuklarımızda. Evdeki tencere ve tavaları birer müzik aleti haline dönüştürerek birlikte yeni konserlere imza atmaya ne dersiniz? Belki bir miktar gürültü içeren bir aktivite olabilir ama çocuğunuzun yüzündeki gülümseme sizce de her şeye değer öyle değil mi?

Geleneksel Oyunlar Hatırlanmalı

Geleneksel oyunlarımız arasında yer alan körebe, saklambaç ve seksek evde de oynanabilir oyunlar arasında yer alıyor. Hem kendi çocukluğunuza dönmek hem de çocukların şimdilerde uzak kaldıkları bu oyunları öğretebilmek adına evinizde uygun ortam yaratarak çocuğunuzla keyifli vakit geçirmeniz mümkün olacak.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();