Seks Hayatını Renklendirmek İçin Fantezi Kurmak Gerekli mi?

Cinsellikte Fantezi Kurmak Gerekli Mi? Kadınlar da Fantezi Kurabilir! Fantezi çeşitleri nelerdir, kadınlar neden çekinirler ?

İlişkiler içerisinde seks hayatını renklendiren şeylerden birisi de fantezilerdir. Cinsellikte fantezi kurmak doğru mu düşüncesi çoğu insanın aklında oluşur. Ancak fantezi kurmanın herhangi yanlış bir yanı yoktur. Fantezi nasıl kurulur diye düşünüyorsanız tek yapmanız gereken hislerinizi rahat bırakmak ve partnerinizle hoşunuza gidecek oyunlar oynamaktır. Seks hayatınıza renk getirmek ve sıradanlıktan kurtulmak istiyorsanız kuracağınız fanteziler size oldukça yardımcı olacaktır.

Cinsellikte Fantezi Gerçekten Gerekli Mi?

İlişkiden ilişkiye göre fantezi kurma isteği değişiklik gösterebilir. Kurulacak fantezinin içeriği de tabii ki yerine, zamanına, koşuluna göre değişkenlik gösterebilir. Hatta kişinin sosyal yaşantısına ve eğitim düzeyine göre bile değişkenlik gösterir. Ancak uygun koşullar sağlanarak yapılan fanteziler ilişkiye her zaman renk getirir ve cinsel hayatınızı canlandırır. Yine de fantezinin de belli sınırları vardır ve bu sınırları aşınca istenmedik sonuçlara sebebiyet verilebilir.

Cinsellikte Fantezi Kurmak Gerekli Mi?

Kadınlar da Cinsellikte Fantezi Kurabilir

Fantezi genel olarak erkeklere ait bir durum gibi gözükse de kadınların zihni bu konuda daha canlıdır. Çoğu erkek bu durumu görmezden gelebilir. Bu durum kadınların fantezilerini paylaşmaları konusunda daha az paylaşımcı olmalarından kaynaklanmaktadır. Çoğu zaman yakın arkadaşları ile paylaşırlar ancak partnerleri ile paylaşmazlar. Bunun sebebi biraz da toplum baskısıdır. Çünkü erkekler kadın böyle bir şey dile getirdiğinde “ daha önce yaptın mı, nereden çıktı bu” gibi yargıcı tavırlarla kadının bu isteğini çökertirler. Eğer iyi bir partnere sahip değilseniz kadın olarak bu sorular ile karşılaşmanız normaldir.

İnsanların en keyif aldıkları ihtiyaçlarından biri de seks arzusudur. Cinsel istek taşıyan her insanın seks anlamında bir arzusu vardır ve bazı durumlar onları daha çok heyecanlandırır. Mastürbasyon yaparken bile insanlar belli hayaller kurarlar. Bu hayaller onların cinsel coşkusunu arttıracak nitelikte olurlar. Genel olarak bakıldığında kadınlar geçmişte yaşadıkları deneyimleri zihinlerinde canlandırırlar. Erkekler ise daha önce denemedikleri şeyleri hayal etmeyi severler.

Cinsel birleşmede kullanılacak fanteziler de kişileri daha tutkulu hale getireceğinden ilişkiyi renklendirir ve seksten daha çok zevk alınmasını sağlar. Yaş ilerledikçe sadece cinsel yaklaşımlar kişileri hemen havaya sokamayabilir. Bu durumlarda fanteziler oldukça yararlı olacak ve cinsel isteğin yeniden alevlenmesini sağlayacaktır.

Tehlike Nerede Başlıyor?

Fanteziler çok çeşitli olabilir. Ancak belli bir sınırı aştıktan sonra kurulan fanteziler cinsel sapkınlığın göstergesidir. Fahişelik, tecavüz, teşhir, mazoşizm, sadizm, çocuk veya hayvanlarla cinsel hayaller ve fanteziler sınırın aşıldığı noktalardır.

Cinsellikte Fantezi Kurmak Gerekli Mi?

Kurduğunuz fanteziler cinsel ilişki esnasında size çok çekici gelebilir. Ancak daha sonradan düşündüğünüzde kurduğunuz hayaller sizi sıkıntıya sokacak ve bunlardan utanç duyacaksanız kendinizi durdurmanız gerekiyor. Düşüncelerinize kimse karışamaz ve paylaşmadığınızda kimse bilemez. Ancak kişisel ruh sağlığınızın dengeli ilerlemesi açısından neyin yanlış neyin doğru olduğunu ayırt ederek kendinizi dizginlemeniz gerekebilir.

Eğer kendinizi durduramıyorsanız bu konuda psikolojik olarak destek almakta fayda vardır.

Çok yakın akrabalarınız ile kuracağınız fanteziler daha sonradan sizin sosyal hayatınızı da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle sınırları çok zorlamamakta ve yanlış olduğu düşünülen hayal etmemekte yarar vardır.

Cinsel hayatınıza fantezi kurarak renk getirmek istiyorsanız partnerinizin de hoşuna gideceğini düşündüğü oyunlar oynayabilirsiniz. Heyecan yaratacak ve hemen sizi sonuca ulaştıracak cinsel birleşmeler yerine daha yavaş bir şekilde sevişmenizin ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Karşılıklı olarak devam ettiğiniz oyunlar hem sizi heyecanlandıracak hem de partnerinizin daha çok zevk almasını sağlayacaktır.

Sonuca hızlı bir şekilde ulaşmak isteseniz de bu hislerinizi zor da olsa dizginlemek sizin arzunuzu da arttırır. En sonunda aldığınız keyif de daha fazla olur.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();