Mükemmel Bir Görünüm İçin Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Cilt Sıkılaştırıcı Maske! Ciltteki Gözenekler Neden Genişler? Cilt Sıkılaştırıcı Maske İçin En Uygun Malzeme Kildir. Kil bazlı maske uygulaması ve detaylar.

Bir kadının cilt türü her ne olursa olsun cildinde mutlaka gözenekler bulunur. Bu gözenekler öncelikle cilt sağlığı, sonrasında ise vücudun genel sağlığı açısından çok önemlidir. Gözenekler sayesinde ter vücuttan dışarı atılır. Terin rahatlıkla dışarı atılması vücut sıcaklığının daha dengeli olmasını sağlar. Vücuttan ter atılırken vücut için zararlı toksinler de yok olur. Vücuttaki toksinlerin rahatlıkla dışarı atılması için gözeneklerin düzenli temizlenmesi çok önemlidir. Geniş gözenekler genellikle yağlı ciltlerde görünür. Bu gözeneklerin görünümü kadınlar için rahatsız edici olabilir. Düzenli aralıklarla cilt sıkılaştırıcı maske uygulanması gözeneklerin daha düzgün görünmesini ve temiz olmasını sağlar. Cilt sıkılaştırıcı maske hem görsellik hem de vücut sağlığı için son derece önemlidir.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Ciltteki Gözenekler Neden Genişler?

Ciltteki gözeneklerin genişliği genellikle kalıtımla ilgilidir. Yağlı cilt sahipleri daha geniş gözeneklere sahiptir. Ayrıca cilt için bazı sakıncalı davranışlarda bulunmak da gözeneklerin genişlemesine yol açar. Yanlış beslenme özellikleri, güneşte gerektiğinden uzun kalmak, siyah nokta ve sivilcelerin ihmal edilmesi ve düzenli cilt bakımının yapılmaması gözeneklerin genişlemesine yol açar. Yağlı cilt tipine sahip erkeklerin cilt gözenekleri aynı cilt tipine sahip kadınlarınkine göre daha geniştir. Gözeneklerin genişlemesini önlemek için düzenli aralıklarla cilt sıkılaştırıcı maske uygulanması gerekir. Böylelikle cilt hem daha sağlıklı olacak, hem de daha pürüzsüz görünecektir.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske İçin En Uygun Malzeme Kil

Cildi sıkılaştırmak için uygulanacak çok sayıda maske tarifi vardır. Cilt için en sağlıklı madde ise kildir. Kil maskesi cildin yağ üretimini yavaşlatır. Burada önemli olan nokta cilt türüne uygun kil çeşidini seçmektir.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Aşırı yağlı ciltler için yeşil kil kullanılması, daha az yağlı ciltler için ise beyaz kil kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Uygun kil çeşidini bulmak için deneme yanılma yöntemi de seçilebilir. Cilt sıkılaştırıcı maske için kilden başka özel bir maddeye gerek yoktur. Maske yapımı için seçilen kilin suyla yavaş yavaş karıştırılması ve sıvı hale getirilmesi gerekir.

Kil maskesinin parmak uçları yardımı ile yüzün geneline sürülmesi gerekir. Yüzün özellikle yağlı olan bölgeleri varsa kil maskesinin bu noktalarda daha yoğun uygulanması gerekir. Göz ve dudak kil maskesine temas etmemelidir. T bölgesinin mutlaka kil maskesi ile temas etmesi lazımdır. Kil maskesinin yüzde 5 dakika kadar kalması ve sonrasında bol ılık su ile yıkanması gerekir. Sonrasında ise yüzün soğuk su ile yıkanması gözeneklerin iyice sıkılaşmasına yarar.

Cilt sıkılaştırıcı maske uygulandığında bu kilin yüzde 5 dakikadan fazla kalmaması önemlidir. Aksi takdirde eğer kil maskesi yüzde tamamen kurursa cildin yağının tamamını alarak cildin aşırı kurumasına neden olabilir. Bu kuruma kızarıklık ve tahriş gibi can sıkıcı sonuçlara neden olacaktır. Cilt sıkılaştırıcı maske aşırı derecede uygulanırsa da cildin kurumasına neden olabilir. Maskenin ayda 2-3 kere uygulanması ideal olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();