Cilt Rengini Açmak

Cilt Rengini Açmak Hakkında Merak Edilenler - Cilt Rengi Neden Koyulaşır? Cilt Rengi Nasıl Açılır - Merak ettiğiniz tüm detaylar yazımızın devamında.

Geçmiş yıllarda bronz bir tene sahip olmak moda sektörü tarafından kadınlara çok fazla dayatılıyordu. Bu sebeple pek çok kişi yaz boyunca güneşleniyor ve kış aylarında da solaryuma girerek bronz bir tene sahip olmaya çalışıyordu. Cilt kanseri oranlarındaki artış ve artık sağlığa çok daha fazla önem verilmesi sayesinde bu durum artık değişti. Artık kadınlar bronz bir tene sahip olmaktansa sağlıklı bir cilde sahip olmayı çok daha fazla istiyor. Bununla birlikte bronz ten de artık eskisi kadar moda değil. Bu yüzden koyu renk cilde sahip olmak isteyen kadınlar cilt rengini açmak konusunda sıklıkla araştırma yapıyor.

Cilt Rengini Açmak Hakkında Merak Edilenler

Cilt Rengi Neden Koyulaşır?

Koyu renk cilt hem kalıtsal nedenlerle olabiliyor hem de zamanında çok fazla bronzlaşmış olmak da cildin koyu kalmasına sebebiyet verebiliyor. Çevre kirliliği, cildin yapısı, yanlış beslenme tarzı ve stres de cildin koyulaşmasına ve kötü bir görünüme sebep olmasına sonuç verebiliyor. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde koyu ve mat bir cilt oluşuyor. Pek çok kişi sağlık nedeniyle artık sentetik kozmetik ürünler kullanmak istemiyor. Neyse ki cilt rengini açmak için çok sayıda doğal çözüm önerisi mevcut. Evlerde kolaylıkla bulunabilen ekonomik malzemelerle artık açık renkli ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkün olabiliyor.

Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Cilt rengini açmak kulağa zor bir işlem gibi gelse de aslında evlerde bulunan doğal malzemelerle bu işlemi uygulamak oldukça kolay. Cilt rengini açmak için kullanılabilecek malzemelerden ilki ise yoğurt. Yoğurdun içinde cilt için faydalı olan çok sayıda besin bulunuyor. Yoğurt aynı zamanda beyazlatma özelliğine sahip olan laktik asit maddesini de içeriyor. Yoğurt ile cilt rengini almak tüm cilt tipleri için uygun. Bunun için ilk etapta cilde sade yoğurt sürmek gerekiyor. Birkaç dakika beklettikten sonra ise ılık su ile yıkanıp birkaç hafta boyunca bu metot uygulandığında cildin rengi gözle görülür bir şekilde açılıyor.

Cilt Rengini Açmak

Cilt rengini açmak için kullanılabilecek bir diğer malzeme ise limon. Limonun içinde doğal beyazlatma malzemesi bulunuyor. Aynı zamanda ciltteki yeni hücre gelişimini hızlandırıcı besin maddeleri de içeriyor. Taze sıkılmış limon suyuna pamuk batırarak cilde sürmek ya da doğrudan bir limon parçasını cilde sürmek ve 1 saat sonrasında yüzünüzü yıkamak cildi hem daha sağlıklı yapıyor hem de estetik anlamda çok daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Bu yöntemi günde 1 kere uygulamanın hiçbir sakıncası bulunmuyor.

Cilt rengini açmak için kullanılabilecek diğer bir malzeme için ise salatalık örneği verebilir. Salatalığın beyazlatıcı ve serinletici etkisi de tüm cilt tipleri için uygun. Cildin koyu bölgelerinin üzerine salatalık dilimlerini yerleştirmek, sonrasında ılık su ile yıkamak ve güzel bir sonuç almak için bu yöntemi günde 2 kere uygulamak gerekiyor.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();