Yaş Aralıklarına Göre Cilt Bakım Önerileri

Yaş Aralıklarına Göre Cilt Bakım Önerileri, 40-50 Yaş Arasındakiler En Çok dikkat Edilmesi Gereken Yaşlar.

Kişiler cilt bakımlarına her yaşta özen göstermelidir. Özellikle ergenlik dönemlerinde yeni çıkmaya başlayan sivilce ve siyah noktaların temizlenmesi çok önemlidir. Bunun dışında bol bol su içmek ve düzenli, dengeli beslenmek gerekmektedir. Cilt bakımlarının nasıl yapılması gerektiği ise yaş aralıklarına göre değişiklik göstermektedir. Yüz bölgesinin her gün defalarca yıkanması gerekmediği gibi ürünlerin içeriğindeki bileşenlerde çok önemlidir. Bu yazımızda yaş aralıklarına göre cilt bakım önerileri ile karşınızdayız.

Yaş Aralıklarına Göre Cilt Bakım Önerileri Nasıl Değerlendirilmelidir?

15-20 yaş arası kişiler: Bu yaş aralığındaki gençler özellikle yüz bölgelerini düzenli olarak yıkamalı ve temiz tutmaya çalışmalıdırlar. Yüz bölgesinde sivilce ve siyah noktalar bu yaş aralığında çok daha fazla görülmektedir. Eğer ileri derece akneler ciltte mevcut ise muhakkak bir cilt doktoruna görünülmeli ve doktorlardan habersiz krem tarzı ürünler kullanılmamalıdır. Genel olarak evde yapılan doğal maskelerin kullanılması bu yaş aralığındaki kişiler için çok daha uygun olacaktır.

20-30 yaş arası kişiler: Bu yaş aralığında cilt bakımları çok daha önemlidir. Çünkü kişiler artık ciltlerini ileriki dönemlere hazırlamaya başlamaktadırlar. Örneğin, yüz bölgesindeki ilk kırışıklıklar göz çevresinde 20’li yaşların sonunda görülmeye başlanabilir. Bu tür deformasyonlara maruz kalmamak için cilt bakımları yapmak ve yaptırmak önemlidir. Sadece kadınlar değil, erkekler de ciltlerinin temizlenmesine ihtiyaç duyar ve bu yaşlarda gelecekleri için yatırım yapmaya başlarlar. Bu anlamda kullanılabilecek cilt bakım ürünleri, daha çok gece ve gündüz kremlerinin kullanılmaya başlanması şeklinde yapılmalıdır.

30-40 yaş arası kişiler: Orta yaş kategorisine doğru geçiş yapılan yaş aralığıdır. 30 ile 40 yaş arasındaki kişilerin ciltlerinde kurumalar ya da yeni çıkmaya başlayan sivilceler görülebilir. Bunlar tedavi edilmesi gereken cilt problemleridir. Vücut artık eskisinden daha yavaş çalıştığı için kişilerin dışarıdan destek alması zorunlu hale gelmektedir. Bol su içmek ve sebze- meyve yemek bu kategorideki kişiler için çok önemlidir. Doğal bitki, meyve ve sebzeler yapılacak olan peeling ve maskelerin içerisinde yer almalıdır.

40-50 Yaş Arasındakiler En Çok dikkat Edilmesi Gereken Yaşlar

40-50 yaş arası kişiler: Bu yaş aralığındaki kişilerin ciltlerinde sarkmalar görülebilir. Bu sarkmaların en azından biraz daha yavaş oluşmasını sağlamak için uygulayacakları cilt bakım önerileri, muhakkak bakım kremlerini kullanmaya başlamaktır. Önemli olan doktorlara danışarak uygun ve önerilen cilt bakım ürünlerini kullanmaktır. Sırf mağazalarda yaş aralığı uyuyor diye içeriği bilinmeyen ürünlerin kullanımı kesinlikle cilde zarar verecek ve yaşlanmasını hızlandırabilecektir.

Yaş Aralıklarına Göre Cilt Bakım Önerileri

50-60 yaş arası kişiler: Bu yaş aralığındaki kişilerin uzun zamandır düzenli şekilde cilt bakım ürünlerini kullanıyor olması gerekir. Eğer henüz kullanmaya başlamadıysa ve cildinde kırışıklık, sarkmalar, göz altı kırışıklıkları gibi oluişumlar başladıysa doğal yollardan yapılacak çok fazla şey yoktur. Artık tedaviler daha çok cerrahi şekilde olmaktadır. Örneğin, gerdirme, doldurma tarzı ameliyatlar bu yaş aralığındaki kişilerce daha çok tavsiye edilir.

60 +  yaş arası kişiler: Bu kategorideki kişilerin ciltleri yenilenmeye başlama aşamasına geçebilir. Örneğin, cildi kurur fakat cilt o esnada kendini yeniliyordur gibi durumlar baş gösterebilir. Bunlar ciddi cilt problemleri değildir. Kuruması engellenmemelidir. Doktorlardan yardm almak her zaman daha doğru sonuçlar getirecektir. Cilt bakım uzmanlarına danışmak ve cilt bakımlarını onlara yaptırmak da pek çok durumdan daha iyi şekilde yararlanılabileceği anlamına gelir.

Yaş Aralıklarına Göre Cilt Bakım Önerileri

Kişiler yaşı ne olursa olsun bol su içmeli ve düzenli beslenmelidir. Tüketilen her yağlı ve zararlı gıda, cilt üzerinde yer edinmeye çalışacak bir sivilce ya da siyah noktadır. Bazı insanların cildi 50 yaşında da sivilce çıkarmaya müsaitken bazı insanlar 20 yaşında bir sivilceye bile sahip değildir. Genetik faktörlerinde etkili olduğu cilt bakımı konusunda insanlar detaylı araştırmaları zamanında yapmalıdır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();