Çilli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Çilli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri, Çilli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri, Çilli Kadın Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Çocukluk dönemlerinde belki birçok kişi için değişik görünülmesi sebebi ile sıkıntı çekilse de ilerleyen yaş ile birlikte çilli olmanın nasıl özel bir durum olduğu kavranılmaya başlanıyor. Özellikle kızıl kadınlarda sıkça görülen çiller kişiye hem çok özel hem de çok farklı bir hava katıyor. Zaman geçtikçe çilleri ile barışmaya ve sevmeye başlayan kadınlar çillerini öne çıkarmak için büyük çaba harcıyor. Hatta son dönemlerin en trend işlemlerinden biri olan çil yaptırmak da sanırız ki bunun en güzel örneği. Çilli kadınlar grubu içerisindeyseniz ve bununla nasıl baş edeceğinizi bilmiyorsanız doğru makyaj teknikleri ve bakımlar ile bu sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğer çilleriniz sizi hala rahatsız ediyor ise ve çillerinizi kapatarak makyaj yapmak istiyorsanız birkaç küçük adım ile çillerinizi yüzünüzden yok etmeniz mümkün olacak.

Çilli Kadınlar İçin Makyajın Püf Noktaları

  • Makyaja başlamadan önce cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Ardından süreceğiniz kuvvetli bir makyaj bazı ile yapacağınız makyajın uzun süre aynı şekilde cildinizde kalmasını rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Makyaj bazınızı makyaja başlamadan 10 dakika önce sürerseniz cildinizin çok daha iyi çekmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle yapacağınız makyaj pul pul bir görünüme sahip olmamış olacak.
  • Fondöten seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Cilt tipiniz ile uyumlu olarak seçeceğiniz fondöten ile istediğiniz doğal bir görünüme kolayca sahip olabilirsiniz. Çok kalın dokulu olmayan ama güçlü kapatıcı özelliğe sahip olan fondötenler tam aradığınız ürünler olacaktır. Fondöteninizi sürerken kat kat sürmek yerine tek kat ve inci bir şekilde sürmeye özen göstermelisiniz.

Çilli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

  • Fondötenin ardından yine aynı şekilde aynı renk tonlarına sahip sabitleyici bir pudra sürerek cildinizin parlamasını engelleyebilir, aynı zamanda da fondöteni cildinize sabitlemiş olursunuz. Süreceğiniz pudranın toz pudra olmasına özen göstermelisiniz.
  • Çilleri olan kadınların genel özelliği olan açık ten makyaj tercihlerinde de açık renkleri tercih etmeniz gerektiğini işaret ediyor. Cilt tonunuz ile uyumlu açık renk göz makyaj ürünleri seçerek çok doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık pembe ya da ten renginde farlar tercih edebilir, hafif bir rimel ve göz kalemi ile göz makyajınızı rahatlıkla sonlandırabilirsiniz.

Çilli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

  • Çillerin yoğun olduğu burun ve yanak bölgeleri için doğru aydınlatıcılar tercih etmelisiniz. Fondöteninizden çok daha açık tonlar tercih ederek yüzünüze sağlıklı bir ışıltı kazandırabilirsiniz.
  • Allık ve ruj seçimi de çillere sahip kadınlar için oldukça titizlikle seçilmesi gereken makyaj ürünleri arasında yer alıyor. Çok abartıya kaçan ve tüm dikkatleri yanaklara çeken allıklar çilli kadınlar için asla doğru bir tercih olmayacaktır. Aksine doğal tonlardan sayılan pembe ve şeftali tonlarını seçerek allık ve ruj olarak kullanan kadınlar makyajlarını muhteşem bir doğallık ve kapatıcılık ile tamamlamış olacaklar.

Eğer çillerinizin görünmesinden rahatsız değilseniz BB krem sürüp ufak bir göz makyajı ile kendinizi ortaya koyabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();