Cilde Detoks Etkisi Yapan Kürler

Cilde Detoks Etkisi Yapan Kürler Nelerdir? Detoks Kürü Nasıl Yapılır? Yoğurt Kürü, Patates Kürü

Cilt temizliği ve cilt bakımı kadın erkek ayrımı olmadan her iki cinsiyet için de oldukça önemlidir. Mevsim geçişleri nedeni ile cilt bakımı ve detoks yaptırmak, hatta ev ortamında kişinin kendi imkanları ile cilt temizliğini ve bakımını yapması çok daha doğru olacaktır. Ev ortamında hazırlanan kürlerin çeşitlilik göstermesi, doğal malzemelerden hazırlanabilmesi ve direkt olarak cilde uygulanabilmesi de bu kürlerin faydalı yönlerinden sayılabilmektedir.

Cilde Detoks Etkisi Yapan Kürler Ve Ufak İpuçları

Salatalık Kürü

Salatalıkları rendeleyerek suyunu ve parçalarını cilde sürerek kuruyana kadar ciltte bekletmek oldukça iyi bir detoks etkisi sunacak ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır.

Limon Kürü

Limonu direkt olarak cilt yüzeyine sürmek, yine kurumasını beklemek ve sonrasında nemlendirici uygulamak ciltteki aktif sivilce oluşumlarını önleyecek, siyah nokta oluşumunda azalma sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Cilde Detoks Etkisi Yapan Kürler

 

Türk Kahvesi Kürü

İçilen türk kahvesinin fincan dibinde kalan telvesi yüze sürüldüğü takdirde yüzün gerginleşmesi, canlanması ve parlak görülmesi sağlanacaktır. Bu kür detoks etkisi ile tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olmaktadır.

Aloe Vera Kürü

Ev ortamında yetiştirilebilen aloe vera bitkisinin yaprakları uzadığı takdirde makas ile kesilerek yaprakların ucundan çıkan salgının yüze ve tüm cilde sürülmesi oldukça faydalıdır. Ciltteki koyu renkleri açmak için, gözeneklerdeki tıkanıklılığı gidermek için, kırmızı sivilce uçlarının sönmesi için ve siyah noktalarının kısa sürede kaybolması için alo vera bitkisinin salgısı ile hazırlanmış kürlerin uygulanması önemlidir.

Cilde Detoks Etkisi Yapan Kürler

Patates Kürü

Ciltte renk açma, cildin beslenmesi ve cildin nefes alması adına hazırlanabilen kürlerden olan patates kürü, rutin olarak düzenli bir biçimde uygulanmalıdır. Patates kürü batıklar içinde son derece faydalı sonuçlar verecektir. Patates cilde sürüldüğü anda kuruması beklenmeli ve direkt olarak su ile temasından kaçınılmalıdır. Ayrıca patatesin cilt üzerinde bekletilme süresi, patatesler kararıncaya kadar sınırlı olmalıdır. Kararan patatesler cilt için yanlış sonuçlar verebilmektedir.

Yoğurt Kürü

Ev ortamında mayalanan yoğurdun içerisine sarımsak ya da birkaç damla limon katılarak cilde uygulandığı takdirde cildin haftalık bakımı gerçekleştirilmiş olacaktır. Yoğurt içeriği bakımından cilt için oldukça önemli bir kür olarak görülmektedir. Yoğurdun cilt üzerinde kurumasına izin verilmeli ve daha sonra bol su ile yıkanarak nemlendirici krem uygulanmalıdır.