Çikolata Kaplı Meyve Çubukları

Çikolata ve meyvenin muhteşem uyumunu sevenlerdenseniz bu tarifimizi çok beğeneceksiniz. Çikolata kaplı meyve çubukları hazırlanışı çok kolay ve lezzetli

Hem çocukların hem de yetişkinlerin çok severek yediği çikolata kaplı meyve çubukları yazın en tercih edilen tatlı alternatiflerinden. Yapım aşamasında da başarısızlık riski çok düşük olduğu için kolaylıkla evde hazırlayabilir, ister atıştırmalık olarak isterseniz de özel günlerinizde tercih edebilirsiniz.

 Çikolata Kaplı Meyve Çubukları

Çikolata Kaplı Meyve Çubukları için Malzemeler 

  • 150 gr sütlü veya bitter çikolata
  • 1 adet muz- ortadan ikiye bölerek kullanabilirsiniz
  • 1 adet kivi- kalın dilimler halinde hazırlamanızı tavsiye ederiz
  • 10 adet çilek
  • İstediğiniz boyutta çubuklar

Hazırlanışı

Öncelikle meyveleri yıkayın ve suyunu iyice süzün. İyice süzülmüş meyvelere çubuklarınızı batırarak hepsini işleme hazır hale getirin. Bu sırada tercihinize bağlı olarak bitter veya sütlü çikolatayı benmari usulü eritin ve meyveleri erimiş olan çikolataya batırın .

Burada önemli olan nokta, batırılan meyvelerin üzerinde kalan fazla çikolatayı akıtmaktır. Hazırladığınız meyveleri dilerseniz bir yağlı kağıdın üzerine yatırarak, dilerseniz de straforların üzerine batırarak dondurabilirsiniz. Buzdolabından çıkartıldıktan sonra meyvelerin sularının akmaması için kısa sürede tüketilmesini öneririz.

 

No more pages to load

No more pages to load