Cep Telefonunuz Islanırsa Ne Yapmalı?

Cep telefonunuz Islanırsa ne yapmalı? Yaz aylarında su tehlikesiyle karşı karşıya kalan cep telefonlarımız için pratik çözümler neler?

Hepimizin bildiği üzere günümüzde cep telefonu bağımlılığı oldukça artmış durumda. Bu bağımlılık, pahalı cep telefonu merakını da beraberinde getiriyor. Artık çok küçük yaştaki çocukların ellerinde bile son model bir cep telefonu görmek mümkün.Neredeyse bir servet ödediğimiz telefonlarımız her an bir kaza ile karşı karşıya kalabilir. Aktif olarak kullandığımız bu cihazlar elimizden kayıp düşebilir, çalınabilir veya kaza ile suya düşebilir. Özellikle yaz aylarında havuz-deniz kenarında cep telefonunuzu suyla temas etme ihtimali artar. Peki cep telefonunuz ıslanırsa ne yapmalı?

Cep Telefonunuz Islanırsa Ne Yapmalı?

Cep telefonunuz böyle bir kazaya uğradığında tabi ki bir teknik servise, işin uzmanına götürmek en iyi çözüm. Eğer bu kaza bir hafta sonu gerçekleşmişse veya o an teknik servise ulaşamayacak bir mesafedeysek ne yapmalıyız ?

Bu konuda pek çok öneri duymuşsunuzdur elbet. Çoğu insan bu kulaktan dolma bilgileri uygulayarak arızayı daha büyük boyutlara taşır, geri dönülemez bir hataya telefonunu kurban verir.

İşte size doğru kaynaklardan derlediğimiz bazı çözümler;

- Öncelikle herkesin yaptığı gibi telefonu kurutmak için kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmayın.

- Telefonunuzun hemen arka kapağını açın ve pille birlikte SIM kartını çıkartın.

- Kağıt havluyla telefonunuzun dış yüzeyini kurulayın. Pil bölmesinin içini de kuruttuğunuzdan emin olun. Kurularken telefonunuzun ekranını bastırmayın yoksa zarar verebilirsiniz.

Cep Telefonunuz Islanırsa Ne Yapmalı?

- Telefonun içinde kalan nemi kurutmak için bilgisayar klavyelerini temizlemek için satılan basınçlı hava kutusu kullanın. Islak yerler kuruyana kadar telefonun içine hava püskürtün.

- Bir kasenin dibine kuru pirinç dökün. Telefonunuzu bu pirincin içine yerleştirin. Telefonun üstünü de pirinçle örtün ve gece boyunca bu şekilde bırakın. Pirinç telefonun içinde kalan nemi emecektir.

- Telefonu pirinç kabından çıkarın. Pirinç tozlarını temizlemek için tekrar basınçlı hava kullanın. SIM kartını ve pili tekrar yerlerine yerleştirin ve telefonunuzu açın.

Eğer telefon hala çalışmıyor veya ekran menüleri düzgün göstermiyorsa, telefonu gereken hızda kurutamadığınız anlamına gelir. O zaman ne yazık ki bu durumun geri dönüşü yoktur.

Eski telefonunuzu çöpe atıp, yeni bir telefon almak zorunda kalmamanız için bu bilgilere kulak vermenizi öneririz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();