Çene Ucu Estetiği

Çene Ucu Estetiği, Genellikle Kimlere Uygulanır? Çene Estetiğinde Kullanılan Teknikler Nelerdir? Çene Amelliyatı

Belki etrafınızda çok fazla kişide duymamışsınızdır, hatta belki de ilk defa duyuyorsunuzdur. Ancak çene ucu estetiği nedir sorusunu cevapladığımızda belki de hayatınızda ufak bir operasyonla büyük bir değişim yaşama fırsatına sahip olacaksınız.

Kişiliğinizi Belirleyen En Minik Noktalardan Biri Çene Ucu

Vücudunuzda bulunan belli noktalar sizin dış görünüşünüzü inanılmaz ölçüde etkiler. Burun ucu ve çene ucu da hiç fark edilmese bile değişim gerçekleştirildiğinde mizacınızı birden değiştirecek kısımlardır. Eğer çene ucunuz yüzünüzün diğer bölümleri ile orantılı ve uyumlu değil ise ayna karşısında kendinizi bir türlü beğenemezsiniz.

Çene Ucu Estetiği

Çene Estetiğinde Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Çene ucu estetiği profiloplasti denilen bir uygulama ile gerçekleştirilir. Çoğunlukla burun operasyonu ile beraber gerçekleştirilir. Bazı kişilerde çene ucu buruna göre geridedir. Yan profilden bakıldığında bu çok net bir şekilde belli olur. Yapılan estetikle protez burun ve çene kullanılarak yüzün orantılı bir görünüme kavuşması sağlanır. Çene ucu estetiğinin bir diğer güzel yanı ise gıdılı görünümü azaltmasıdır.

Genellikle Kimlere Uygulanır?

Çene ucu estetiğinin uygulanabilmesi için kişilerin bazı kriterlere sahip olmaları gerekmektedir. Ağız kapanışı ve diz dizilimi normal olan kişilere çene ucu estetiği kolayca yapılabilmektedir. Operasyon ile genel hatları ile incelendiğinde oldukça basit ve güvenlidir. Basit olmasına rağmen etkisi oldukça büyüktür ve işlem yapılan hastayı anında genç bir görünüme kavuşturmaktadır.

Çene estetiği uygulanmadan önce alanında uzman bir estetisyen ile önceden görüşülmelidir. Bu görüşmelerde genelde çene ucuna estetik yaptırmak isteyen kişinin yan profilinden değişik açılarda fotoğrafı çekilir. Bu fotoğraflar bilgisayara aktarılır ve daha sonra oluşan görüntü üzerinde operasyon sonrasında kavuşulacağı düşünülen görüntünün simülasyonu elde edilir. Bundan sonraki işlem ise hastanın operasyon için karar vermesine kalır ve karar verdiğinde basit bir şekilde operasyon gerçekleştirilir.

Çene Ucu Estetiği

İşlem kısa sürse de işleme hazırlık süreci için bir hafta önceden hazırlık yapmak gerekmektedir. Örneğin aspirin gibi kanı sulandırması muhtemel ilaçların kesilmesi gerekir. Ancak bunun için doktor ile ayrıntılı bir görüşme yapılarak ilaç bırakma veya devam etme durumu kararlaştırılmalıdır. Sigara kullanan birisiyseniz tavsiye edilen ne operasyon öncesinde ne de operasyon sonrasında sigara içmemeniz gerektiğidir. Kavuşacağınız harika görüntü için belli bir süre sigara içmekten kendinizi alıkoyabilirsiniz.

Operasyon öncesinde 6 saatlik bir açlık hali olmalıdır. Hatta sadece açlık değil herhangi bir sıvı tüketimi de olmamalıdır. Çene ucu estetiği operasyonu yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Ağız içinden gerçekleştirilen bir işlem olduğu için iz bırakma gibi bir durum söz konusu değildir. Sonrasında ise bir haftalık bir süreç boyunca sadece sıvı gıdalar tüketilmeli ve sık sık gargara yapılmalıdır. Çok değil sadece 3-7 gün içerisinde normal günlük yaşama dönülebilmektedir. Operasyon sonrasında hastanede yatmaya bile gerek yoktur.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();