Cansız Saçlar İçin Faydalı Püf Noktaları

Cansız Saçlar İçin Faydalı Püf Noktaları, Mevsim Geçişlerinde Cansız Saçlar İçin Maske Tarifi, Sağlıklı Saçlar

Biz kadınlar, hayatımızda yenilenmek ve değişiklik istediğimiz zaman işe ilk olarak saçlardan başlarız. Moralimiz bozulur, kuaföre gidip saçlarımızı, kestirir ya da boyatırız. Moralimiz düzelir, bu sefer kendimizi ödüllendirmek için yine kuaföre gidip saçlarımızı kestirir ya da boyatırız. Saçlarımızın görünüşü gün içindeki motivasyonumuz ile paralellik göstermektedir. Saçlarımız ne kadar canlı, hacimli ve parlaksa motivasyonumuz ve enerjimiz de bir o kadar yüksek olacaktır; çünkü saçlarımız, şekline, uzunluğuna ve rengine göre dış görünüşümüzü yansıtma konusunda kilit görev görmektedir. Saçımızın uzun ya da kısa oluşuna göre olduğumuzdan daha genç ya da olgun bir görünümümüz olabilir. Bununla birlikte yine saç şeklimiz, bizim klasik ya da modern duruşumuzun bir göstergesi olabilmektedir. Aynı zamanda saçımıza vereceğimiz şekil ile yüz simetrimizi dengeleyerek yüz kusurlarımızı da ortadan kaldırabiliriz. Saçlarımız, dış görünüş açısından sahip olduğu bu önemin yanı sıra sağlık açısından da kilit görev görmektedir. Örneğin, sürekli dökülen saçlar, cansız saçlar ya da saç derisindeki problemler, vitamin eksikliğinin dolayısıyla hastalıkların habercisi olabilmektedir. Bu yüzden bizim için bu kadar önemli olan saçlarımızın sağlıklı ve güzel görünmesi için düzenli bakım uygulanması gerekmektedir.

Cansız Saçlar İçin Faydalı Püf Noktaları

Sağlıklı ve güzel görünen saçların en büyük sırrı, canlı olmalarıdır.  Canlı bir görünüm elde etmek için birkaç basit püf noktaya dikkat etmek yeterli olacaktır. Saçların canlı bir görünüme sahip olması için ilk koşul, hava almasıdır. Bu yüzden özellikle uzun saç seven ve kullananların dikkat etmesi gereken iki adım bulunmaktadır. Birinci adım, saçların hava alması için gün boyu sürekli toplanmaması gerekmektedir. İkinci adım ise, kırılan saçlar hem cansız bir görünüme neden olacağı hem de sağlıklı bir şekilde uzayamayacağı için saçların belirli aralıklarla 1-2 cm uçlarından kesilmesi etkili olacaktır. Cansız saçların bir diğer nedeni ise hava şartlarıdır. Yaz mevsiminde güneş ve sıcak havadan, kış mevsiminde ise soğuk ve kirli havadan dolayı saçlarımız yıpranmaktadır. Zorlu hava şartlarından dolayı yıpranan saçlarımızın yeniden canlılık kazanması için düzenli olarak bakım ve maske uygulaması yapılmalıdır.

Mevsim Geçişlerinde Cansız Saçlar İçin Maske Tarifi

Kış mevsiminin yerini yavaş yavaş ilkbahara bıraktığı şu zamanlar, yani mevsim geçiş zamanı, yıpranan saçları yeniden sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşturmanın tam zamanı. Bunun için kuaförümüze giderek saç bakımı yaptırmak her ne kadar saçlarımıza ve psikolojimize iyi gelse de bu durum bir süre sonra maddi açıdan zorlayıcı olabilmektedir. Yine de çaresiz değiliz. Tüm kadınların tercih edebileceği hem cep hem de saç dostu çözümler yok değil. Her evde bulunan malzemeler ile saçlarımızı canlı, hacimli ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayıcı maske ve bakım uygulaması yapmak mümkün. Saçları canlandırıcı pratik maskemiz için kullanacağımız tek kişilik dev kadro niteliğindeki malzememiz yumurtadır. Uygulaması kolay ve her zaman bulunabilecek bir malzemeden oluşan bu maske özellikle, sürekli boya işlemi görmüş ve yıpranmış ya da çok fazla dökülen saçlar için de uygulanabilmektedir. Gelelim maskenin tarifine, yumurta maskesi için izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir.

Cansız Saçlar İçin Faydalı Püf Noktaları

  • Saçlar, bir gün boyunca kendi yağında bekletilmedir.
  • Saç uzunluğuna göre 2 ya da 4 yumurtanın sarısı ve akı birbirinden ayırılmalı ve saçların uçlarına yumurtanın sarısı, diplerine ise yumurta akı uygulanmalıdır.
  • Yumurtanın saçlara uygulanmasının ardından 20 dk. kadar saçlar bekletilir. Bu noktada yumurta kokusundan dolayı mideniz biraz bulabilir ancak sonrasında aldığınız sonuçları gördükçe bu kokuya maruz kalmaya değecektir.
  • Saçların 20 dk. bekletilmesinin ardından iyice durulanmalıdır. Saçlar durulanırken kullanmakta olduğunuz herhangi bir şampuan tercih edilebilir. Bu maskenin haftada bir defa düzenli bir uygulama ile yorgun, yıpranmış ve cansız saçlar sağlıklı bir görünüme kavuşarak doğanın ilkbaharla birlikte yeniden doğuşu gibi saçlarınızın da yeniden doğmasını sağlayabilirsiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();