Çam Terebentin Nedir, Faydaları Nelerdir?

Çam Terebentin Nedir, Faydaları Nelerdir? Çam Terebentin Yağı Nasıl Elde Edilir? Çam Terebentin Yağını Şampuan İle Nasıl Kullanırız?

Saçlarımız belki de güzelliğimizi ve bakımımızı göstermemizi sağlayan en önemli noktamız. Özellikle gür ve uzun saçların inanlar üzerindeki etkisi düşünüldüğünde saçlara yapılan bakımın ve kullanılan ürünlerin önemi çok daha fazla artıyor. Saçlarda kimyasal maddelerin saçların yapısını bozduğu bilinmekte. Şampuanınızın içine damlatacağınız birkaç damla çam terebentin yağı ile şampuanınızdaki zararlı kimyasalları yok etmiş olacaksınız. Peki bu her derde devam saçlarınızı sırma gibi yapacak ve saçlarınızın uzunluğunu Rapunzel ile yarıştıracak olan çam terebentinin yağı nedir, nasıl kullanılır?

Çam Terebentin Yağı Nasıl Elde Edilir?

Ağaçtan buhar distilasyon yani ayırma yöntemi ile elde edilmektedir. Çam terebentin yağı ve esansı arasındaki farklar ise;  çam terebentinin yağı, çam ağacı gövdesinden süzülen baldan elde edilir. Çam terebentinin esansı ise çam ağacının dikenlerinden elde edilmektedir.

Çam Terebentin

Çam Terebentinin Faydaları Nelerdir?

Özellikle hızlı saç uzatmak isteyenlerin sıklıkla kullandığı çam terebentin aynı zamanda saçlara sağladığı faydalar ile de bilinmektedir. Eğer doktor kontrolüne gerek olan bir saç probleminiz yoksa gönül rahatlığı ile çam terebentini saçlarınız için kullanabilirsiniz.

  • Saçlarınızın yavaş uzamasından şikayetçiyseniz, saç köklerinizi besleyen muhteşem bir formül olan çam terebentini mutlaka denemelisiniz.
  • Eğer saçlarınızda mevsimsel ya da strese bağlı dökülme gibi sorunlar yaşıyorsanız saç köklerini güçlendiren çam terebentin ile saç dökülmelerinize son verebilirsiniz.
  • Saç diplerine etkisi kanıtlanmış olan çam terebentin ile kepek ve saç dibi problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Eğer saçlarınız boya ya da ısıya maruz kalan işlemler sonucu koparak dökülmeye başladıysa çam terebentin yüksek onarma hızı ile saçlarınızdaki koparak dökülmelere son verecektir.
  • Düzenli bir kullanım sonucunda parlak ve doğal görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Çam Terebentin Yağını Şampuan İle Nasıl Kullanırız?

Kullandığınız saç şampuanınızın içine 25 damla kadar çam terebentini katarak düzenli bir kullanım eşliğinde saçlarınızda olmasını istediğiniz tüm güce ve uzunluğa rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yakıcı bir yağ olduğundan gözünüzle temas ettirmekten kaçınmalısınız. Ayrıca tamamen bitkisel bir yağ olduğu için her gün rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çam Terebentin

Çam Terebentin Yağı, Badem Yağı, Ceviz Yağı Ve Fındık Yağı Karışımı

Çam terebentin ağını, fındık yağını, ceviz yağını ve badem yağını boş ve temiz bir şiş içerisinde karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün. 3 saate beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Ayda bir ya da 2 kez düzenli şekilde bu karışımı saçlarınıza uyguladığınızda sonuçtan çok memnun kalacağınıza eminiz.

Çam Terebentin

Çam Terebentin Yağı Ve Badem Yağı

Bir kabın içerisine eşit miktarda çam terebentin yağı ve badem yağı koyarak karıştırın. Bu karışımı saç diplerinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar her noktaya temas ettirin. Ardından saçınızı sıcak bir havluya ya ada folyoya sararak 3 saat kadar bekleyin. Saçınızı yıkayın ve bu karışımı ayda 2 ya da 3 kez tekrarlayın.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();