Çalışanlara Özel Makyaj

Günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz gibi, iş hayatınızda da uygulayabileceğiniz pratik Çalışanlara Özel Makyaj teknikleri neler?

Makyaj artistleri, makyaj yaparken hangi ürünleri kullandığınızdan çok o ürünleri asıl uyguladığınızın önemli olduğunu belirtiyor. Günümüzde makyaj iş yerlerinde de oldukça önemli. Özellikle yoğun çalışma hayatında da dayanıklı olması açısından çalışanlara özel makyaj tekniklerini doğru bilmek gerekir.

Palyaço gibi değil profesyonel anlamda makyaj yapmak en dikkat edilmesi gereken nokta.. Peki pratik ve doğru makyaj yöntemleri  nedir? Ofiste hangi ürünleri nasıl uygulamalısınız?

Çalışanlara Özel Makyaj Önerileri

Cildiniz Pürüzsüz Görünsün

Fondöten, primer, kapatıcı ve pudra iş yerlerinde  kadınların vazgeçilmezleri..

Eğer kusurlu bir cildiniz varsa fondöten uygulamadan önce bir primer ya da kapatıcı ile gözenekleri kapatmalısınız. Kapatma işlemi fondötenin cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar.

Yağlı bir cilde sahipseniz makyajınız için yağsız fondöten kullanın. Diğer ürünlerinde yağsız olmasına özen gösterin.

Yağlı ciltler daha çok özen ister. İçerisinde su yosunu gibi içerikler yağ dengeleyiciler bulunan temizleyiciyle cildinizi silin ve ardından matlaştırıcı bir ürün kullandığınızda cildiniz makyaja hazır olur.

Kuru cildiniz varsa cildinizin nemlenmesi için aşırı yağlı ürünleri seçmeyin. Bunun yerine içinde pırıltı bulunan primer kullanarak cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Nemlendiriciniz ise yağsız olmalı.

Unutmayın, fondöten kapatıcı değildir.. Önce kapatıcı sonra fondöten uygulamalısınız. Kuru ciltler için parıltılı fondöten, gözenekli cildiniz varsa likit fondöten kullanmalısınız. Uygularken fırça, sünger ya da parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Sonrasında rahatlıkla pudra ponponuyla, şeffaf pudra uygulayabilirsiniz. Yanaklar, alın ve burun bölgesine ağırlıklı olarak uygulanabilir.

Çalışanlara Özel Makyaj

Rahatlatıcı Bakışlar

Gri ve boz kahverengi gibi göz farları çalışanlara özel makyaj için ideal.. Göz kapaklarınızı alkolsüz tonik ile temizleyin, kuruduktan sonra farı uygulayın. Farın gün boyu aynı etkiyi göstermesi için şeffaf pudra uygulayın. Siyah veya kahverengi maskara ile de kirpiklerinizi daha belirginleştirebilirsiniz. Böylece iş hayatınızda da kararlılığınızı  gözlerinizle karşı tarafa gösterebilirsiniz.

Yumuşak Dudaklar

Dudak makyajı öncesinde dudaklarınızı nemlendirmeniz önemli. Dudaklarınızı nemlendirdikten sonra ince fırça ile rujunuzu uygulayın. Doğal dudaklar için açık renkleri tercih edebilirsiniz. Rujdan sonra iki dudağınızın arasına peçete koyarak fazlalıkları alın. Sonrasında şeffaf pudrayı dudaklarınıza uygulayın.

ve tabii ki çapıcı bakışlarınız ve doğal dudaklarınızla bol bol gülümsemeyi de unutmayın.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();