Cadılar Bayramı ve Şehirde “Korku” Dolu bir Gece!

Cadılar Bayramı ve Şehirde “Korku” Dolu bir Gece! Cadılar bayramı programınız hazır mı ? Haloween organizasyonları detayları ve önerilerimiz yazımızın devamında.

Nedir bu Halloween/ Cadılar Bayramı?

Yaz ne ara bitti derken, hep birlikte ekim ayını sonlandırmaya gün sayıyoruz. Yavaş yavaş yılın sonunu karşılamaya hazırlanırken “ Cadılar Bayramı ” temasıyla hayatımız bir nebze de olsa renkleniyor… Her geçen yıl cadde ve sokaklarda daha fazla etkisini görmeye başladığımız bu özel günün hikayesi bize çok yabancı olsa da bir günlüğüne alışılmışın dışında bir parti ile eğlenmek, bir kostüm partisine katılmak, farklı bir anıya sahip olmak kulağa hoş gelmiyor değil…

Kısaca “Cadılar Bayramı” nam-ı diğer “Halloween” tarihine de göz atıp merakları giderelim;

Antik Britanya'dan beri kutlanan bu bayram, ölü ruhların evlerini ziyaret ettiği ve tanıdıklarının yanlarına indiği gün olarak kabul edilir. Bu sebeple insanlar; ruhlara tanınmamak adına kostümler giyer, onları korkutmak amacı ile şarkılar söylerler ve dev ateşler yakarlardı.

Günümüzde ise Cadılar Bayramı, bilinen adıyla Halloween, her yıl Azizler Günü’nden (1 Kasım) 1 gün önce 31 Ekimde kutlanan, tüm ailenin çeşitli kostümler giydiği, evlerini korkutucu dekorlar ile süslediği, çocukların kapı kapı gezerek şeker, meyve, hediye topladığı bir Hristiyan Bayramı’dır.

Cadılar Bayramı ve Şehirde “Korku” Dolu bir Gece!

Her yıl Ekim’in son haftası düzenlenen partiler ile şehirde yaşatılan “Cadılar Bayramı” coşkusunu bir parti ile taçlandırmak isteyenler için İstanbul’un en eğlenceli aynı zamanda korkutucu partileri nerelerde olacak sizler için araştırdık. Keyifli okumalar…

Şehirde “Korku” Dolu bir Gece İçin Parti Önerileri

Şehrin ünlü eğlence mekanlarında gerçekleşecek partilerde, genelde kostüm zorunluluğu bulunduğunu unutmayın. Bazı mekanlar ücretsiz korku makyajı yapımı hizmeti sunarken, bazı partilerde ise ücretsiz korku maske/aksesuar gibi ürün dağıtımı yapılıyor. Girişin ücretsiz olduğu partiler de mevcut ancak genel kişi başı fiyatları 45-100 TL arasında değişiyor.

Cadılar Bayramı ve Şehirde “Korku” Dolu bir Gece!

 

#enkaranlıkgecede hashtagi ile Sortie’de gerçekleşecek olan partide geceye özel Halloween içecekler, birbirinden renkli kıyafetleriyle JOY TEAM ve daha birçok sürpriz parti katılımcılarını bekliyor.

 

Beat The Night’ın artık gelenekselleşmiş Halloween partilerinden biri de 29 Ekim Cumartesi Roxy’de! Partiye kostümsüz katılmanın yasak olduğunu unutmayın…

Cadılar Bayramı ve Şehirde “Korku” Dolu bir Gece!

31 Ekim pazartesi gecesi  İstiklal Caddesi üzerinde Demirören AVM'nin yanında yer alan Mama Shelter'da disko ve R&B müzikleri ile eğlenme fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer eğlenceli parti 30 Ekim Pazar saat 22:00'da Dorock XL'ta! Girişlerin ücretsiz olduğu bilgisini de verelim.

Cadılar Bayramı ve Şehirde “Korku” Dolu bir Gece!

Gul yabani teması ile 360 East Moda’da 29 Ekim gecesi bu yılın en ilgi çekici Cadılar Bayramı partilerinden biri parti severleri bekliyor.

Networking ile Cadı Avı’nı keşfetmek isteyenlere 27 Ekim akşamı Arsen Lüpen’de olmalarını tavsiye ederiz.

29 Ekim Akşamı Beykoz Kundura Fabrikası’nda Another Earth ve Art of Sound gibi festivallerin yaratıcısı Bugece ile Freak Show düzenleniyor.

Zeynep Ekmen

Zeynep Ekmen

Yeditepe Üniversitesi Uluslararasi Ticaret ve İşletmecilik lisans eğitimi sonrasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Uzun yıllar farklı reklam ajanslari ve finans kuruluşlarında Marka Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Parti Zimbırtıları markasının kurucusu oldum.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();