Tıkalı Burunlar İçin Doğal Çözüm Yolları

Tıkalı Burunlar İçin Doğal Çözüm Yolları. Burun tıkanıklığınız için bitkilerle hazırlayacağınız doğal yöntemler neler?

Etrafımızdaki insanların yarısı hastalandı bile. Herkes şiddetli nezle ve griple boğuşurken buna karşı direnmek de haliyle oldukça zor oluyor. Özellikle vücut direncimizi en üst seviyede tutmak, hastalıklar ile aramızda mesafe açmak için kısmen yeterli bir davranış şekli. Ayrıca uyku düzenimize ve beslenmemize dikkat ederek vücut direncimizi korumamız mümkün. Mevsim şartlarına göre giyinmek de bu dönemde oldukça zor olabiliyor. Terleyip üşümek arasında ince bir çizgi olduğu düşünüldüğünde yanımıza ek bir kıyafet alarak akşam soğuğu için önlem alabiliriz. Peki, her şeyi tam anlamıyla yapmamıza rağmen burun tıkanıklığı ile karşılaşırsak ne yapmalıyız? Tıkalı Burunlar İçin Doğal Çözüm Yollarının hepsi yazımızda..

Tıkalı Burunlara Ne İyi Gelir? Doğal Yöntemler Nelerdir

Soğan

Keskin kokusunu mutfaktan oldukça iyi bildiğimiz soğan, aynı zamanda harika bir burun tıkanıklığı ilacı görevi görüyor. Keskin kokusu sayesinde içimize çektiğimiz soğan kokusu, mukusları yumuşatarak akmalarını sağlıyor. Böylelikle biz de açılan burnumuz ile rahat bir nefes alabiliyoruz.

Sinüs Rinse

Son yıllarda oldukça fazla kullanılan Sinüs Rinse ile burun tıkanıklığınıza kolayca son verebilirsiniz. Özellikle sinüslerinin temizlenmesi açısından size oldukça pratik bir kullanım sağlayan Sinüs Rinse, eczanenizden alabileceğiniz ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Nasıl kullanacağınızı kutunun içinden rahatlıkla okuyup gerçekleştirebilirsiniz. Çok kıs aşurede sonuca ulaşabileceğiniz bu ürünü kullanmadan önce yine de doktorunuza danışmanızı öneririz.

Zencefil

Özellikle soğuk algınlığının her türlüsüne iyi gelen zencefil, burun tıkanıklığı da söz konusu olduğunda buna da gerçek bir çare olma özelliği sağlıyor. İster taze zencefil tüketin isterseniz de zencefil çayı tüketin hem soğuk algınlığınızın hem de burun tıkanıklığınızın son bulduğunu göreceksiniz.

Tıkalı Burunlar İçin Doğal Çözüm Yolları

Karabiber

Karabiberin her derde deva olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Sadece burun tıkanıklığına iyi gelmekle kalmaz, aynı zamanda öksürüğe ve soğuk algınlığının her çeşidine de iyi gelir. Özellikle karabiber ve bal karışımı gerçek bir mucize olma özelliğine sahiptir. 1 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı karabiberin üzerine bir bardak sıcak su koyup bir miktar bekleterek içtiğinizde burnunuzun açıldığını, öksürüğünüzün azaldığını hatta kesildiğini fark edeceksiniz.

 

Lavanta

Sadece kokusu için değil aynı zamanda burun tıkanıklığına iyi gelen bir kokusu olması açısından da oldukça sevilen lavanta, 150 ml. Kaynamış suyun içine bir tutam atılarak ve demlendirilerek her saat başı uygulandığında tıkalı burunlara oldukça iyi gelecektir.

Tıkalı Burunlar İçin Doğal Çözüm Yolları

Papatya Suyunun Buharı

Papatya çayının sakinleştirici etkisi hepimizce biliniyor. Oysa papatyanın oldukça etkili olduğu başka alanlarda var. Burun tıkanıklığının giderilmesinde de oldukça etkili olan papatya, kaynamış suya atılan papatyaların buhar yardımı ile içine çekilmesi ile tıkalı burnunuzun açılmasını sağlıyor.

Nemlendirici Cihaz

Eski zamanlarda sobanın üzerine ya da kalorifer peteğine konan bir tas su yardımı ile yapılan odadaki havayı nemlendirme işlemi, artık yeni nesil cihazlar ile çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Burnunuzun içindeki hava akışını ve nemi düzenlemeniz sayesinde tıkalı burunlar  son verebilirsiniz.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();