Burcunuza Göre Saç Modelleri

Burcunuza Göre Saç Modelleri. Bir kadının en önemli aksesuarlarından biri saçıdır. Peki burcunuza göre bir saç modeli seçmek ister misiniz?

Bir kadının en önemli aksesuarlarından biri saçıdır. Saç modelinizin ve renginizin sizi ne kadar değiştirdiğini söylememize gerek bile yok. Tüm kadınlar bunu çok iyi bilirler. Saç modellerimiz çoğu zaman ruhumuzun yansımasıdır. Bir çoğumuz çok üzgün veya çok mutlu olduğumuzda saçlarımızla oynarız.

Peki bir değişiklik yapıp burcunuza göre bir saç modeli seçmek ister misiniz? Ya da zaten içgüdüsel olarak saç modelinizi burcunuza göre belirlediğinizi biliyor muydunuz?

Örneğin Kova burcu yeniliklere açıktır. Yay burcu ise kendi modelini yaratmak ister. Başak standartları sever. Size sadece geleceğinizden bahsetmiyoruz, tarzınız için de çalışıyoruz.

İşte tüm burçlar için en mükemmel saç modelleri!

Burcunuza göre saç modelleri…

Koç Burcu ve Saç Modelleri

Koç burcu kadar kuaför cesuru bir burç daha yoktur. O aklına koyar ve kuaförüne “istiyorum!” diyerek gider. Saçları ile, özgüvenini ve ateşli ruhunu kanıtlamak ister.

Uzun ya da kısa farketmez, Koç burcunun her koşulda şekillendirebileceği çok komplike olmayan bir kesime ihtiyacı vardır. Minik bir düzleştirici veya maşa ile beş dakikada saçını şekillendirebilmelidir. Verdiği şekil de, öyle kuaförden çıkmış gibi olmamalıdır. Dağınık ve sanki çok uğraşmamış gibi gözükmelidir.

Burcunuza Göre Saç Modelleri

 

Boğa Burcu ve Saç Modelleri

Boğa burcu çok sabit bir burçtur. Yıllarca aynı saç modeli ile dolaşabilir ve bundan hiç rahatsız olmaz. Onlar kuaförlerde sürekli “sadece 2 parmakcık keselim ama” diye pazarlık yapan genellikle beline kadar saçları olan arkadaşlarımızdır.

Zaman zaman saçlarını omuz hizasında veya kısa da kestirebilirler ancak bu uzunluğu da uzun süre korurlar. Saçları ya sürekli düz fönlüdür ya da sürekli maşa ile dalgalandırılmış şekildedir.

 

İkizler Burcu ve Saç Modelleri

İkizler burcu zekası, merakı ve entellektüelliği ile tanınır. Genel anlamda rahat, pozitif ve az tutarlı insanlardır. Sıklıkla ruh halleri değişir. Saçları da ruh halleri ile değişseydi kuaföre en çok para harcayan burç olurdular. Neyse ki durum öyle değil.

İkizler burcunun iki tane sabit saç modeli vardır. Birincisi her zaman yaptığı, enseden alalade tutturulmuş at kuyruğu ve benzeri saçlar, ikincisi ise o dönem trend ne ise o saç. Kuaföre gidiyorsa programı vardır ve gerekli görüntü yakalanmalıdır. O dönem trend ne ise onun saçındadır.

Burcunuza Göre Saç Modelleri

Yengeç  Burcu ve Saç Modelleri

Yengeç burcu su gurubuna dahil, doğal, samimi, hafif içe dönük bir burçtur. Bu burcun insanlarının gösterişle pek işi olmaz. Ancak gösterişli değiller demek, bakımlı değiller demek değildir. Her zaman bakımlıdırlar. Sade, şık ve sevimli modelleri tercih ederler.

Standart saç modelleri vardır. Düz fön bunlardan biridir. Genellikle kuaföre sadece özel durumlarda ve saç kestirmek için giderler. Orta ve ara boy kesimleri tercih ederler.

Aslan Burcu ve Saç Modelleri

Aslan burcu demek her zaman sahnede olmak demektir. Gerçekten sahne alıyor olmasalar bile, her daim sahneye çıkacak kadar hazırlıklıdırlar. Aslan burcu dikkat çekmeyi sever. Oldukça yaratıcı insanlardır.

Aslan burcu kadınlarının saçları genellikle doğal ya da boya sarıdır. Katlı kesimleri tercih ederler. Saçların kesim tercihi iç güdüsel olarak kabarmaya ve yele gibi gözükmeye müsaittir. Yine hafif kızıllar ve turunculu karışımlar Aslan burçlarının tercihleri arasındadır.

Ayrıca günlük hayatta, yaratıcı tarafı kuvvetli olan ve sanatla ilgilenen Aslanlar, saçlarına değişik bantlar takmaktan, kumaşlar dolamaktan hoşlanırlar.

Burcunuza Göre Saç Modelleri

 

Başak Burcu ve Saç Modelleri

Başak burcu kuaförlerin pek de sevmediği bir burçtur. Saçının kesiminden modeline en ince ayrıntısına kadar inceler. Bir kuaförün onun saçının bir tarafını uzun bir tarafını kısa kesmesi mümkün değildir. Başak burçları kuaföre kafaları karışık gitmezler. Ne istediklerini her zaman bilirler.

Başak burcu değişken bir burçtur ve neredeyse her boy saçı denemiştir. Yüzüne hangi boyun gittiğini biliyordur. Genelde hafif dalgalı saçları vardır ve doğal hali ile kullanmayı severler.

Terazi Burcu ve Saç Modelleri

Yöneticisi Venüs olan bir burcun çirkin bir saçla dolaşmasını bekleyemezsiniz. En ahenkli ve estetik kesim ona aittir. Terazi estetik olduğu kadar yaratıcı bir burçtur. Standart bir kesimde farklılaşmayı tercih eder.

Kendi tarzlarını bulana kadar uzun, sonrasında kısa saçlı olmayı tercih ederler. Fırlayan tel tel saçlardan hoşlanmadıkları için genellikle jöle, sprey benzeri kozmetikleri kullanmayı tercih ederler. Saçtaki parlama da bonusları olur.

Burcunuza Göre Saç Modelleri

Akrep Burcu ve Saç Modelleri

Akrep burcu da en az Boğa kadar sabit bir burçtur ve onların da aynı saç modeline yıllarca sadık kaldığını görürüz. Akreplerin ya hep ya hiç diyen özellikleri saçlarına da yansır. Ya uzun saçlıdırlar ya da kısa. Ara boyları pek fazla tercih etmezler. Görünenin arkasındakini görebilme yetileri olduğu için, kendi saç renklerinden çok fazla uzaklaşmayı tercih etmezler.

Doğaları gereği çoğunlukla koyu renkli saçlara sahiptirler ve en fazla karamel tonlarına kayarlar.

Cesaret edebildiklerinde çok çarpıcı kısa kesimleri tercih edebilirler.

Yay Burcu ve Saç Modelleri

Yay burcu başına buyruk burçlardan bir tanesidir. Yapamazsın denilen şeyleri rahatlıkla yapabilir. Dış dünyadan gelen eleştirileri çok umursamadığı için o an yüreğinden ne geçiyorsa onu uygulayabilir. Özgüveni yüksek ve pozitif bir burç olduğu için çok yanlış seçimler yapmadıkça seçimlerini kendine yakıştırıp kıyafeti ile bütünleştirmesini bilir.

Saçları genelde kısa kesimlidir, uzunsa bile sadece topuz yaparak kullanıyordur. Yaratıcı kesimleri, marjinal tonları tercih edebilir. Yine saçın belli bir kısmının kazıtıldığı modeller Yay burçları için uygundur.

Burcunuza Göre Saç Modelleri

Oğlak Burcu ve Saç Modelleri

Oğlak burcu demek, hedefe kilitlenmek demektir. Çalışkan, gerçekçi ve tam anlamı ile bu dünyanın insanı olan Oğlak burçları, pek kuaför insanı değildirler. Genel olarak saçları inatçı, sert ve şekillendirmeye müsait olmadığı için, klasik düz kesimleri tercih etmek zorunda kalırlar. Zaten “klasik” kelimesini bile onları tavlamaya yeterlidir.

Oğlak burçlarının çabasız bir şıklıkları vardır. Onların saç modelleri o kadar zamansızdır ki; her yere uyum gösterebilirler.

Kova Burcu ve Saç Modelleri

Kova burcu iyi bir trend takipçisidir. Herkesten farklı olmak ister ve bir çok insanın moda olduktan sonra cesaret edebildiği konuları, o ilk deneyendir.

Genel olarak kuaförler Kova burçlarını çok severler çünkü renkli boyaları ve marjinal kesimleri onlar üstünde deneyebilirler.

Kova burcu genelde uzun saçları tercih eder. Ancak zaman zaman çeşitli aksesuarlar ile kullanabilecekleri saç modellerini tercih edebilirler.

Burcunuza Göre Saç Modelleri

Balık Burcu ve Saç Modelleri

Balık burcu genelde hassas bir burçtur. Yumuşak huyludur ve o yumuşaklığı teninde bile hissedersiniz.

Balık burcu cazibeyi sever ve her zaman çekici olmak ister. Cazibe, sadelikle kolay yakalanmadığı için, bir çok Balık burcu kendinden dağılmış veya dalgalı fönlenmiş saçları tercih ederler.

Dağınık doğal topuzlar yine Balık burçlarına uygundur. Balık burçları maskülen kesimlerden hoşlanmazlar. Onların her zaman dişiliklerini vurgulamaları gerekir.

Burcunuza Göre Saç Modelleri

 

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load