Burçlara Göre İftar Yemekleri Önerileri -2

Burçlara Göre İftar Yemekleri Önerileri -2, Astroloji, Astrolojik Gündem, Balık Burcu için İftar Menüsü,Kova Burcu için İftar Menüsü.

Ramazan ayına girmemiz ile beraber, sağlıkla ilgili problemi olmayan birçok kişi oruç tutmaya başladı. Çalışma temposu, zaman kavramı, eski ve yeni alışkanlıklara göre değişkenlik göstermekle beraber, sahur sofralarımıza diğer akşam yemeklerindeki ritüellerimize göre biraz daha fazla zaman ayırmaktayız. Çalışma temposu ve orucun yorgunluğu ile beraber “akşam ne yesem?”, “akşam ne pişirsem?” telaşı yaşıyoruz. Her konuda burcumuza danışmayı yavaş yavaş öğrendik. Burcumuz gizli sesimiz. Ona danışmak işlerimizi kolaylaştırabilir. Burcumuza göre gıdalarımıza öncelik vermek, daha sağlıklı yaşamamıza, daha mutlu olmamıza ve sindirimimize yardımcı olur.

Hadi gelin bu sefer de burcumuza iftar tercihini soralım, bir akşamlık da olsa bu görevi Astroloji’nin kollarına bırakalım.

Burçlara Göre İftar Menüsü (Bölüm 2)

Terazi Burcu için İftar Menüsü

Burçlara göre iftar

Terazi burçları çok fazla yemeğe düşkün insanlar değildir. Evet yemek yemeyi severler ama iftar saatini hayaller kurarak beklemezler. Genelde her konuda olduğu gibi beslenme konusunda da bir dengeleri vardır. Zaman zaman kilo alırlar, zaman zaman da verirler. Çoğunlukla çok kilolu insanlar değildirler.

Kendine zaman ayırabilmiş bir Terazi burcu için yemek yapmak öyle gözde büyütülecek bir mevzu değildir. Çorbayı çok seven Terazi burçları için yoğurt çorbası güzel bir başlangıç olacaktır. Hem karbonhidrat hem de protein yönünden zengin bu çorba onlara dengede olma duygusu uyandıracaktır. Ardından fırında tepsi kebabı ve kapanışa da sıcak bir çay.

Akrep Burcu için İftar Menüsü

Burçlara göre iftar

Akrep burçları için iftar yemeği bir ritüeldir. Eğer oruç tutuyorlarsa Akrep burçları sıradan bir iftar yemeği ile günü sonlandırmak istemezler. Çoğunlukla damak tatları çok gelişkindir ve yorucu bir günün ardından güzel bir yemek onları çok mutlu eder.

Keskin tatlardan hoşlanabilen Akrep burçları için Balkabağı çorbası güzel bir başlangıç olacaktır. Ardından ızgara bonfile ve salata. Tatlı? Olmaz mı! Akrepler çikolatalı tatlılara bayılırlar.

Yay Burcu için İftar Menüsü

Burçlara Göre İftar

Yay burçları iftar konusunda ikiye ayrılırlar. Bir kısım çok uç derecede inançlı, bu konuyu hayat memat meselesi yapacak kadar önemser. Diğer kısmın ise hiç umurunda olmaz. Birinci kısım için her şey tam tetimatiyla olsun ister. Başlangıçta bir mercimek çorbası, ardından çökertme kebabı ve son olarak şekerpare. Hiç umurunda olmayan kısım ise her şey ile karınlarını doyurabilirler. Ancak bu kısım özellikle günün her saatinde yapılan kahvaltılara bayılırlar. Pide ve yanında kahvaltılıklar onlar için mükemmel bir iftar saati için yeterlidir.

Oğlak Burcu için İftar Menüsü

Burçlara göre iftar

Oğlak burçları, ritüeller açısından oldukça konservatif burçlardır. Tıpkı Yengeç burçları gibi evde ve mutfakta zaman geçirmekten hoşlanırlar. Çoğu geleneklerine değer veren Oğlak burçları için Ramazan ve iftar keyif aldıkları bir ritüeldir. Pratik ve düzenli insanlar olduklarından hızlı karar verir ve pratik yemekler yaparlar. Sürekli kullandıkları favori tarifler Ramazan aylarında da kurtarıcılarıdır.

Genelde geleneksel tatlardan hoşlanan Oğlak burçları için bulgurlu köfteli yoğurt çorbası güzel bir başlangıç olacaktır. Ardından Hünkâr beğendi ve pirinç pilavı. Son olarak geleneklerin değişmeyen tadı kayısı hoşafı.

Kova Burcu için İftar Menüsü

Burçlara göre iftar

Kova burçları otomatlardan çıkan gıdaları en çok tüketen burçlardır. Yani hazır yemeklere bayılırlar. Tüm fast food tüketicileri arasında bir numaralı yeri hala koruyorlar. Ancak enteresandır ki; ikinci seçenekleri her zaman ev yemekleridir. Bu burç geçmiş ile geleceği içinde füzyonlayanların burcudur.

Bu kadar karmaşık zevklere sahip olan Kova burçları için Domates çorbası sade bir başlangıç olacaktır. Ardından sofraya gelen anne işi sosis- patates kızartması da gönüllerini fethedecektir. Üstüne bir de beşamel soslu, mantarlı fırında tavuk geldi mi değmeyin keyiflerine. Son olarak da kupada bir çay lütfen!

Balık Burcu için İftar Menüsü

Burçlara göre iftar

Başak burcu birbirine karıştırılarak elde edilen tatlardan çok hoşlanırlar. Bir Balık burcunun sofrasında et ile reçeli, çorba içinde erikleri bulursanız şaşırmayın. Başka kültürlerin tatlarını karıştırmak konusunda ustadırlar. Geleneksellikle pek alakaları yoktur. Her konuda olduğu gibi yemek de sınır tanımaz bir konudur. Her lezzet değerlendirilmeye layıktır.

Çorba onlar için sıradan bir lezzettir ve o kadar açlığın üzerine çok yoğun bir kıvamda olmadıkça değerlendirilmeye bile alınmaz. Karbonhidratlara bayılırlar. Makarna vazgeçilmezleridir. Hatta erişte ve hatta kus-kus. Soslu makarna ve ardından tulumba tatlısı, karışıklıkları seven damak tatlarını bütünleyecektir.

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();