Burçlara Göre İftar Yemekleri Önerileri - 1

Burçlara Göre İftar Yemekleri Önerileri , Aslan Burcu için İftar Menüsü, Başak Burcu için İftar Menüsü,Yengeç Burcu için İftar Menüsü.

Ramazan ayına girmemiz ile beraber, sağlıkla ilgili problemi olmayan birçok kişi oruç tutmaya başladı. Çalışma temposu, zaman kavramı, eski ve yeni alışkanlıklara göre değişkenlik göstermekle beraber, sahur sofralarımıza diğer akşam yemeklerindeki ritüellerimize göre biraz daha fazla zaman ayırmaktayız. Çalışma temposu ve orucun yorgunluğu ile beraber “akşam ne yesem?”, “akşam ne pişirsem?” telaşı yaşıyoruz. Her konuda burcumuza danışmayı yavaş yavaş öğrendik. Burcumuz gizli sesimiz. Ona danışmak işlerimizi kolaylaştırabilir. Burcumuza göre gıdalarımıza öncelik vermek, daha sağlıklı yaşamamıza, daha mutlu olmamıza ve sindirimimize yardımcı olur.Hadi gelin bu sefer de burçlara göre iftar menüsü tercihinizi soralım, bir akşamlık da olsa bu görevi Astroloji’nin kollarına bırakalım.

Burçlara Göre İftar Menüsü (Bölüm 1)

Koç Burcu için İftar Menüsü

Koç burçları, pratik insanlardır. Bir an önce yiyip doymak isterler. Uzun uzadıya yemek işi ile uğraşmaktansa olabilecek en kısa sürede pişen eğlenceli yemekleri tercih ederler. Enerji odaklı olduklarından karbonhidratlı gıdaları severler.

Çok aceleci, sabırsız ve zamansız Koç burçları için çorba emek isteyen bir yemektir. Pide ve fındık ezmeli bir başlangıcın ardından pratik kahvaltı böreği ve biraz yeşil salata hem oldukça pratik hem de doyurucu olacaktır.

Boğa Burcu için İftar Menüsü

Burçlara Göre İftar

Boğa burçları için yemek ritüeldir. Öyle beş dakika karın doysun diye atıştırmak onlara göre değildir. Masaya oturmadıkları, uzun uzadıya midelerini tatmin etmedikleri hiçbir yemek onlar için öğün değildir. Hele bu kadar saat aç kaldıktan sonra iyi bir hazırlık şarttır.

Damak tatları gelişkin, midelerine düşkün Boğa burçları için kallavi bir çorba şarttır. Düğün çorbası Boğa burçları için idealdir. Ardından kuru patlıcan dolması ve tabi ki künefe!

İkizler Burcu için İftar Menüsü

Burçlara Göre İftar

Bütün gün canı bir onu çekmiş, bir bunu çekmiş akşama kadar ne yiyeceğine karar verememiş olan İkizler burçları, genelde protein ve karbonhidratın bir arada olduğu birleşimlerden hoşlanırlar. Sadece et ağırlıklı bir yemek de sade bir makarna da onları tatmin etmeyecektir.

Birçok İkizler burcu bu ritüele zaman bile ayıramadığı için, dışarıdan söylenecek hazır seçenekleri tercih edebilirler. Mercimek çorbası, damak tadı değişkenlik gösteren ikizler burçları için ortak bir başlangıç olacaktır. Ardından Türk mutfağının yıldızlarından Mantı ve tatlı olarak da Traliçe.

Yengeç Burcu için İftar Menüsü

Burçlara Göre İftar

Yengeç burcu evde ve mutfakta zaman geçirmekten hoşlanır. Yengeç kadını için yemek yapmak, ailesini ve sevdiklerini beslemek ve mutlu etmek anlamına gelir. Çoğu geleneklerine değer veren Yengeç burçları için Ramazan ve iftar keyif aldıkları bir ritüeldir. Bu sebeple her gün düzenli menülerini planlamaktan ve güzel sofralar kurmaktan kaçınmazlar.

Hem değişik lezzetleri seven hem de besin değerine önem veren Yengeç burçları için Brokoli çorbası uygun bir başlangıç olacaktır. Ardından Pirzola ve Akdeniz Salata. En sonda da Yengeç burçlarının favorisi Dondurma.

Aslan Burcu için İftar Menüsü

Burçlara Göre İftar

Aslan burçları eğlenceli olmadıkça sofrada bile oturmazlar. Hızlı mutlulukların peşinde olduklarından otomatlardan çıkan her yemeğin ev halini çok severler. Pizza değil anne pizzası favorileridir. Hamburger değil, kasap köfteden ev hamburgerini, hazır cipsler yerine anne patatesini tercih ederler. Her akşam olmaz tabi ama kaçamaklık bir akşam onları mutlu edecektir.

Başlangıç olarak Domates çorbası, ardından güzel bir ev hamburgeri ve anne patatesi. Son olarak da Çikolatalı Sufle.

Başak Burcu için İftar Menüsü

Burçlara Göre İftar

Başak burcu sağlık konusunda en takıntılı burçlardan biridir. Çok acıkmış olsalar da sağlıksız bir yemeğe atlamak istemezler. Geç kalsalar da dışarıdan sipariş verseler de bedenleri için en uygun olanı seçmeye çalışırlar.

Pratiklik konusunda özel yetenek sahibi, detoks şampiyonu Başak burçları için Sebze çorbası mükemmel bir başlangıç olacaktır. Ardından Fırında Mücver, Izgara Tavuk ve Kıvırcık Salata. Tatlı olarak da Kazandibi.

 

 

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();