Burçlara Göre Diyet Bozduran Yiyecekler

Burçlara Göre Diyet Bozduran Yiyecekler, Boğa Burcu, Koç Burcu,Kilo Almaya Meyilli Burçlar, Obezite Olma Riski Yüksek Burçlar!

Yavaş yavaş yaza yaklaşıyoruz. Kilolusu, fiti demeden tüm kadınlar daha sıkı ve ince gözükmek çaba harcıyorlar. Tabi ki sadece kadınlar değil, erkekler de. Ancak gerçek şu ki; biz kadınlar bedenimizle daha ilgiliyiz. Spor salonu üyelikleri yavaş yavaş yenilenmeye başladı. Rejim listeleri yeniden masalardaki yerini aldı. Hazır yemek gönderen firmalar tek tek araştırılmaya başlandı. Tüm bu çabalara rağmen, zaman zaman hepimiz kaçamak yapıyoruz. Hiçbirimiz için listelere sadık kalmak pek kolay olmuyor. Peki burçlara göre diyet bozduran yiyecekler nelerdir ?

İşte Size Burçlara Göre Diyet Bozduran Yiyecekler

Koç burcu

Biri diyeti bozmaktan mı bahsetti? Şaka yapıyorsunuz herhalde. Bir Koç burcu eğer gerçekten diyet yapmaya karar verdiyse hiçbir güç onun iradesini yıkamaz. Ancak ille de o diyet bozulacaksa en karbonhidratlı, en yağlı, en kalorili şeyler bir seferlik yenir ve konu kapanır. Ertesi gün diyet kalınan yerden devam edilir. Yaz aylarında sahillerde kilolu bir Koç kadını bulmak çok zordur.

Boğa burcu

Biri diyet mi dedi? Hayatını konfor, lüks ve hayattan zevk almak üzerine kurmuş bu burcun kadını için, yemek yemek bir ritüeldir. Rejim çok sıkıcı ve gereksizdir. Gerekirse biraz daha fazla spor yaparlar. Ancak yine de mecburlarsa, iradeleri çok zayıftır. İlla ekmeğin ucundan biraz koparırlar. Boğa burçları sıcak bir ekmeğin kokusuna hayır diyemezler.

İkizler burcu

İkizler burçları iradeli olmalarına rağmen yemek konusunda pek iradeli değildirler. Eğer ortada rejim varsa ona mutlaka uyarlar. Onların iradelerinin sarsılması için tek türde bir yiyecek yeterli değildir. Her şeyden biraz biraz olan bir karışım onları istikrarlı yollarından alıkoyacaktır. Örneğin çikolatalı bir kruvasan veya dışı hamur içi meyve dolu olan bir cupcake.

Yengeç burcu

Her ne kadar tatlıcı bir burç olsa da Yengeç burçları güçlü iradeye sahiptir. Karar verirlerse onları ayartmak oldukça zordur. Ancak onlar zaman zaman kendilerine hile hakkı tanırlar ve genelde dondurmayı ve sütlü tatlıları tercih ederler.

Aslan burcu

Aslan burçları için diyet ve sağlıklı beslenme temaları biraz zorlayıcıdır. Yemeğinin kısıtlanmasını istemeyen bir burçtur Aslan. Ancak obezitenin de en çok etkileyeceği burçlardan biridir. Bir Aslan burcunun kızartılmış her şeye zaafı vardır. Özellikle sosisli sandviç ve patates kızartması ikilisi bu burcun vazgeçilmezidir.

Başak burcu

Başak burçları genel anlamda bedenlerini iyi dinlerler. Çok fazla yemek yeme alışkanlıkları yoktur. Biraz kilo alsalar hemen dengelemeye çalışırlar. Bu sebeple uzun diyetler onlara göre değildir. Genelde sağlıksız ve fazla yağlı yiyeceklerden hoşlanmazlar. Bu burcun üyeleri kebap, İskender ve dürüm türevlerini severler. Ancak böyle kaçamaklar yaparlar.

Terazi burcu

Keyfin ve güzelliklerin burcu olan Terazi burcunun üyeleri de pek kilolu olmazlar. Zaman zaman alır, zaman zaman da verirler. İçlerinde burçları gibi bir Terazi vardır. Diyet yaptıklarında patates, peynir türevleri, şarap ve martiniye dayanamazlar.

Akrep burcu

Akrepler her şeyin arkasındakini de görürler. Duygusal anlamda hayatta çok zorlanan bir burçtur Akrep. Bu sebeple aşırı yeme eğilimleri olabilir. Tatlıya, karbonhidratlara düşkünlük vardır. Hamburger ve pizza Akrep burcunun iradesini kıran yiyeceklerdir.

Yay burcu

Yay burcu genel anlamda kilo almaya meyilli bir burçtur. Bu burcun kadınları balık etli olma eğilimindedir. Sürekli diyette olanları da vardır. Su içsem yarıyor diyen arkadaşlarımızdır onlar. Makarnaya asla hayır diyemezler. Makarnanın her çeşidini, her sosla yiyebilirler. Lazanyaya bayılırlar.

Oğlak burcu

Genel anlamda iradeli bir burçtur Oğlak. Eğer diyet yapmaya karar verdi ise iradesini sarsmak çok kolay değildir. Ancak kallavi bir Türk kahvaltısı, krep ve pancake’e kolay kolay hayır diyemezler. Bir de bu burç, çay yanı eski tip bisküvilere hayır diyemez.

Kova burcu

Kısıtlandığını hissettiği her aktiviteden hızla uzaklaşan bu burcun kadınları, diyet kelimesinden bile pek haz etmezler. Ancak mecbur kaldıklarında Satürnyen, yani disiplinli tarafları hedeflerine ulaşmalarına sebep olur. Kova burçlarını diyetteyken pek dışarılarda göremeyiz çünkü onlar otomatlardan çıkan tüm ürünlere zaaflıdırlar. Fast food onlar için yaratılmış gibidir.

Balık burcu

Balık burçlarının genelde iradesi yemek konusunda pek kuvvetli değildir. Kilo aldıran her şeyi özellikle şekerli ürünleri ve alkolü çok severler. Uzun süreli diyetler yapamazlar. Ayıcık şekerlere, marşmelov ve paketli tüm şekerlemelere dayanamazlar. Sürekli şekerli sakız çiğnerler.

 

 

 

 

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();