Burçlara Göre Davranış Biçimleri

Burçlar davranışları etkiler mi? Yükselen burçların günlük davranışlarımıza etkileri neler? Burçlara göre davranış biçimleri ve daha fazlası yazımızın devamında.

Burçlara göre davranış biçimlerinin insandan insana farklılık gösterdiğini duymuşsunuzdur siz de. Bu yazımızda sevgili okuyucularımız için her yönüyle burçları , davranış biçimleri ve bireyler üzerindeki etkilerini araştırdık.

Burç Nedir? Burçlara Göre Davranış Biçimleri Nelerdir?

İnsan karakterinin oluşumu bilim adamlarına göre 7 yaşından itibaren tamamlanır. Kişilik dediğimiz olgu ise çevresel faktörler, aile, eğitim ve iş hayatı gibi hayatımızı etkileyen süreçlerle birlikte tam olarak bizi yansıtan özelliklerin bir bütünüdür. Peki bu kadar bilimsel açıklamaları var iken neden çoğu insan günlük burçlarını okur ve kendine bir şey çıkarmaya çalışır ki? Yanıtı çok basit aslında. Gelecekten haber almak ve merak duygusu sebebiyle.

Aslında burçlar yani astroloji bilimi gelecekten haber vermek yerine Güneş sisteminin içinde bulunduğu Samanyolu Galaksisindeki gezegenlerin çekim etkilerini ve bunun insan üzerindeki yansımalarını araştıran bir bilim dalıdır. Her burcun doğum anında bulunduğu bir konum vardır. Bu konum anındaki etkiler insanın davranışlarında her zaman gösterdiği özellikler yerine farklı davranmasını sağlayabilir. Okuduğumuz günlük fallar aslında sadece o gün meydana gelebilecek olan gezegen hareketlerinin bizde yol açabileceği etkiler üzerinedir.

Burç Çeşitleri ve Etkileri

Herkesin bildiğinin aksine her insanın 3 tane burcu vardır aslında. Bunlar Güneş burcu yani temel burcumuz, oğlak, akrep, yengeç yay burcu gibi….. Güneş burcu yani temel burcumuz hayatımız boyunca değişmeyecek olan temel kişilik özelliklerimizi temsil eder. Temel burcumuz, doğduğumuz yerde ve anda Güneşin içinde bulunduğu gezegen grubudur. Örnek verirsek eğer 20 Temmuz 2016’da İstanbul’da saat 17:30’da doğarsanız Güneş Güneş Yengeç grubunda yer alır ve burcunuz da Yengeç olur böylece.

Burçlara Göre Davranış Biçimleri

Yükselen burç ise, doğduğumuz sırada ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Görünüşü ve kendimizi dışarıya karşı nasıl gördüğümüzü temsil eder bu burç. Aynı şekilde başkalarının sizi nasıl gördüğünü de belirler. Yine aynı örneğe dönecek olursak eğer 20 Temmuz 2016’da İstanbul’da saat 17:30’da doğan bir kişinin Güneş burcu Yengeç iken Yükselen burcu ise Yay burcudur.

Ay burcu dediğimiz burç ise, dışarıya karşı gösterdiğimiz duygusal kişiliğimizi temsil eder. Yine aynı örnekle 20 Temmuz 2016’da İstanbul’da saat 17:30’da doğan bir kişinin Ay burcu Kova’dır.

Güneş burcu temel kişiliğimizi, Yükselen burç dışarıya nasıl göründüğümüzü ve kendimizi nasıl gördüğümüzü, Ay burcu ise duygusal kişiliğimizi temsil eder. Hepsi doğduğumuz gün, saat, dakika ve yere göre değiştiği için de kimsenin burç analizi bir diğerine benzemez. Buna 7 yaşına kadar oluşan karakter özelliklerimizi de katarsak kişisel burç analizlerini kimseninkine benzemeyecek kadar özeldir.

Kişisel burç analizleri kişilerin günlük hayatta ve yakın gelecekte, gezegen hareketlerine ve bunların çekim hareketlerinin üzerimizde yapacağı etkiye göre davranışlarımızın nasıl etkilendiğini anlatır bize.

Yukarıdaki örneğe dönecek olursak Güneş burcu Yengeç olan kişinin özellikleri  çok kaba hatları ile duygusal ve ailesine düşkün olmasıdır. Ama Yükselen burcu olan Yay olduğunda ise kendini aynı zamanda tez canlı, konuşkan, cesur hisseder ve dünyaya kendini de böyle göstermeye çalışır. Ay burcu Kova olduğunda ise Güneş burcu ile uyumlu olarak sevgi ile bağlanmak ve bunu devam ettirmek ister. Beraber olduğu kişilere de bu yönünü yansıtır.

Kısacası Astroloji bilimi sadece günlük fallardan ibaret olmayıp, gezegenlerin bizim üzerimizdeki çekim etkisinin davranışlarımıza etkisini inceleyen bir bilim dalıdır aslında. Ve herkesin de kendine özel kişisel haritası vardır. Kendi burçlarınızı hesaplamak isterseniz internette ki bir çok astroloji sitesinden bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak doğum saatinizi kesin olarak bilmeniz gereklidir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();