Burçlar ve Korkuları

Burçlar ve Korkuları Nelerdir? Hangi burcun nelerden en çok korktuğunu biliyor muydunuz? Burç özellikleri ve hayatımızda etkiledikleri?

Hepimiz bir şeylerden korkarız. Abartıya kaçmadığı sürece, bu duygu son derece doğaldır. Kimimizde sınav korkusu olur, kimimizde bazı hayvanlara karşı korkular vardır, kimimiz karanlıktan korkarız. Bu liste uzar gider. Burcumuz yaşamımızda bir çok noktayı etkilediği gibi korkularımız konusunda da belirleyicidir. Burçlar ve korkuları nelerdir , en cesur burç hangisidir tüm detaylar yazımızın devamında...

Hangi burç neden korkar merak ediyorsanız; işte burçlar ve korkuları!

Koç Burcu ve Korkuları

Koç burcu genel olarak çok cesurdur. Bir çok burcun cesaret edemediği konulara cesaret edebilir. Genel olarak adrenalin bağımlılarıdır. Ancak onların da korktuğu şeyler vardır.

Koç burcu yaşlanmaktan çok korkar!

Boğa Burcu ve Korkuları

Boğa burcu sabitliği ile tanınan bir burçtur. Onların yer değiştirmesi de fikir değiştirmesi de çok zordur. Maddi anlamda güvende olmak ister.

Boğa burcu parasız kalmaktan ve düzeninin değişmesinden çok korkar!

İkizler Burcu ve Korkuları

İkizler burcu Zodyak’ın en çok konuşan burçlarından biridir. İletişim onun olmazsa olmazıdır. Onunla ilgili değişmeyen tek şey, sürekli değişiyor olmasıdır.

İkizler burcu sabit kalmaktan ve kendini ifade edememekten korkar!

Yengeç Burcu ve Korkuları

Yengeç burcu genel olarak çok hassas bir burçtur. Endişeli bir yapısı vardır. En rahat Yengeç burcu bile biraz kaygılıdır. Burçlar ve korkuları konumuzda yengeç burcunun her şeyden korkabildiğini söyleyebiliriz. Yüksekten korkabilirler, böceklerden korkabilirler, karanlıktan korkabilirler, seslerden korkabilirler, başlarına bir şey geleceğinden korkabilirler, hızdan korkabilirler. Özetle Yengeç burcu korkmaktan bile korkar!

Burçlar ve Korkuları

Aslan Burcu ve Korkuları

Aslan burcu Zodyak’ın en egosentirik burcudur. Sürekli ilginin kendinde olmasını ve mümkünse her daim yaptığı her şey için takdir edilmek ister. İlgi çekmeyi sever ancak pozitif bir durumla.

Aslan burcu en çok toplum önünde küçük düşmekten korkar!

Başak Burcu ve Korkuları

Başak burcu her konuda çok hassastır. Bu burç dünyaya kategorize etmek ve insanlığa nasıl yaşanacağını öğretmek için gelmiştir.

Başak burcu hasta olmaktan ve hijyenik olmadığını düşündüğü yerlerden mikrop almaktan korkar!

Terazi Burcu ve Korkuları

Terazi burcu burçlar kuşağının diplomatıdır. Dünyanın sürekli belli bir ahenkte kalmasını arzu eder. Küsleri barıştırır ve politiklikten ödün vermez.

Terazi burcu en çok huzurunun bozulmasından korkar! Kavga ve gürültü varsa, Terazi burcu yoktur!

Akrep Burcu ve Korkuları

Akrep burcu burçlar kuşağının gizli gücüdür. Görünen gerçeklerin arkasını görebilirler. Çoğunun Astroloji, parapsikoloji gibi dallara ilgisi vardır. Bu burç genel olarak cesur gözükür. Korkuları vardır ama belli etmeyi tercih etmez.

Akrep burcu böceklerden, haşerelerden ve korku filmlerinden korkar!

Burçlar ve Korkuları

Yay Burcu ve Korkuları

Yay burcu genel olarak çok pozitif bir burçtur. Korksa bile “korkmuyorum” diyerek kendini telkin etmeye çalışır. Bu burç özgürlüğüne çok düşkündür ve özgürlüğünü ancak sevdiği insanlar için kısıtlayabilir.

Yay burcu gerçekten sevdiği insanları kaybetmekten korkar!

Gücü Kaybetmekten Korkan Burç; Oğlak!

Oğlak Burcu ve Korkuları

Oğlak burcu başarı için yaşar. Her Oğlak burcunun büyük ya da küçük hayatında bir hedefi vardır. Hedefi olmayan Oğlak burcu depresyona girer. Adım adım tırmanmak ve zirveye varmak ister.

Oğlak burcu sahip olduğu gücü kaybetmekten korkar!

Kova Burcu ve Korkuları

Kova burcu humanist bir burçtur. Denklikten, eşitlikten yanadır. Kanının son damlasına kadar dünya barışı, hayvan hakları, sosyal sorumluluklar için savaşabilir. Herkese bir kol boyu mesafededir ve çok samimi ilişkilerden hoşlanmaz. Kova beklenmeyenin beklenmesi gereken bir burçtur ve tüm bu özelliklerine rağmen en çok herkese benzemekten ve yalnız kalmaktan korkar!

Burçlar ve Korkuları

Balık Burcu ve Korkuları

Balık burcu deyince akla hemen hayaller gelir. Fiziksel olarak yanımızda ama çoğunlukla ruhen dünyamızda bulunmayan bu burç sahipleri, sınırlardan hiç hoşlanmazlar. Onlar uçların insanlarıdırlar. Su elementinin gücü ile sürüklenir dururlar. Pek azı dünyaya fiziksel bir iz bırakabilir.

Balık burcu en çok kısıtlanmaktan ve parasız kalmaktan korkar!

Buradaki mesele maddiyat değildir. Bu burcun para pulla aslında işi olmaz. Maddi dünyada alınabilecek her şey için para gerektiğinden, paraları olmazsa tüm istediklerini alamamaktan, özetle yine kısıtlanmaktan korkarlar.

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load