Bronzlaşmak Harika, Peki Ya Güneş Lekeleri?

Bronzlaşmak Harika, Peki Ya Güneş Lekeleri? ZEGHY ve SOLANTE Kullanım Sonucum, Peki Nedir Bu Zeghy Krem? Peki Gerçekten Kalıcı Bir Tedavi Yok Mu?

Yazın bitmesine sayılı günler kala, bronzluğumuz yavaş yavaş etkisini kaybederken, çok sevdiğimiz “Güneş” maalesef ardında bize kahve rengi lekeler, çiller ve güneş ışığının cildimize verdiği hasarları bırakıyor...

Ben bu yazımda size güneş ışığının zararlarından ziyade, bu zararları nasıl telafi edeceğimizden bahsetmek istiyorum.

Güneş Lekeleri İçin Medikal Çözümler

Benim son 10 yıldır geçmek bilmeyen, her sene biraz daha çoğalan, çillerim ve güneş lekelerim vardı. Öyle ki, artık en iyi stick fondötenler bile bu lekeleri kapatmaya yetmiyordu. Özellikle yaz aylarında fondöten kullanımını azalttığımdan ve ne kadar sağlıklı olursam olayım, lekeler cildimi yaşlı ve yorgun gösterdiğinden, radikal bir kararla lekelerimden kurtulmaya karar verdim.

Leke tedavisi için birkaç yöntem biliyordum: lazer tedavisi, kimyasal peeling, dermapen vb.

En son çıkan sistemin Dermapen olduğunu duyduğumdan, ilk önce Dermapen’i denedim. 3. Seansın sonunda lekelerimi azaltmış olsa da, en düşük kış güneşine bile maruz kaldığımda, lekelerimin tekrar çıktığını ve hatta arttığını gözlemledim. Sonrasında ise lazer tedavisini denedim. Lazerin de diğer işlemden farklı olduğunu söyleyemeyeceğim. Ayrıca en önemli kısmı, bu işlemler hem çok maaliyetli, hem de periyodik olarak düzen ve zaman gerektiriyor.

Peki Daha Ucuz, Daha Kolay Bir Çözüm Yok Muydu?

Dermatolojik kremlerin de bir nebze çözüm sağladığını duymuştum.  Sorup soruşturarak Alman üretimi birkaç kreme ulaştım ve sonrasında da bu kremlerden bir tanesi alıp düzenli olarak kullandım. Altı haftalık kullanım sonrasında, ne yazık ki sonuçlar, diğer tedaviler ile aynıydı. Kremi kullandığım sürece lekelerimde azalma olsa da en ufak bir güneş ışığına maruz kalmamla, yerine yenileri geldi. Ayrıca krem kullanımının yüzüm de kızarıklık, yer yer soyulma ve gerçekten acı veren bir hassasiyet yaşattığını da eklemem gerekiyor.

Sanırım dermatolojik kremlerin lazer tedavisinden tek farkı, daha uygun fiyatlı olması.

Peki Gerçekten Kalıcı Bir Tedavi Yok Mu?

Bende bu soruyu kendime birçok defa sormuş olduğumdan, internette yaptığım araştırmalara hiç ara vermedim.

Ve bir gün, büyük puntolarla yazılmış "kesin sonuç", "sivilce izleri, güneş lekeleri, çiller, yanık izleri, ve hatta benler" i yok edeceği iddia edilen ve tamamen Türk markası olan bir leke kremine ulaştım.

Adı: ZEGHY (Benim için ise mucize)

güneş lekesi

 

İçeriğini ve kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra, siparişimi verdim ve aynı hızla kullanmaya başladım. Üç haftada aldığım sonuç gerçekten inanılmazdı. O kadar memnun kaldım ki, üretici firmaya bir teşekkür maili bile attım.

Peki Nedir Bu Zeghy Krem?

Zeki Gündüz adında bir kimya öğretmenin buluşu!

Zeki Bey, üniversitede kimya tezini hazırlarken yaptığı bir karışımın patlaması sonucunda, yüzünün tamamı yanıyor. Doktorları tek tedavinin, vücudunun başka bir bölgesinden alınan sağlıklı deri nakil etmek olduğunu söylüyorlar. Bu ZEKİ öğretmeni üzüyor ve bir tedavi arayışına sürüklüyor.

Zeki Gündüz "Doğada derisini, hatta uzuvlarını bile yenileyebilen (yılan ve akrep gibi) canlıların varlığı beni ümitlendiriyor ve bu konu üzerinde araştırmaya sevk ediyordu. Onlarda bulunan bazı enzimlerin bizlerde de oluşu ümit kaynağımdı." diyor ve bizim için ZEGHY'yi üretiyor.

Kullanımı..

Zeghy Kremin web sitesinde 8 farklı ürünü olsa da, ben sizlere " %30 EXTRACT MARK STRECH CREAM " den bahsetmek istiyorum.

Zeghy extract Mark kremi, üç haftadır düzenli olarak kullanıyorum. Geceleri yatmadan önce, temizlenmiş cildime uyguluyorum. Ve yüzümü yastığa koymadan önce, cilt emilimi için 10-15 dakika kadar bekliyorum. Aldığım sonuçlar o kadar tatmin edici ki, son birkaç gündür yüzüm haricinde ki diğer lekeli bölgelerime de uygulamaya başladım (Dekolte bölgem, ellerim, sırtım). En önemlisi ise Zeghy ürünlerinin için de alkol, parafin, parfüm ve parafen yok. Bu sebeple şu ana kadar kızarıklık, şişlik, soyulma yada en ufak bir hassasiyet yaşamadım.

Ben "%30 EXTRACT MARK STRECH CREA" kullanıyorum Fiyatı: 299 Tl.

Siz dilerseniz ilk kullanıma "ONARICI GECE KREMİ, 50ML" den de başlayabilirsiniz. Fiyatı: 199Tl.

Ayrıca leke tedavisi kreminin yanı sıra, gündüz evde dahi olsam nemlendirici yerine SOLANTE PİGMENTA SPF 50 güneş koruyucu kullanıyorum. Solante spf 50 güneş koruyucu olmasının yanı sıra, yeni oluşacak olan koyu renkleri lekeleri de önlüyor. Ve hatta var olan lekelerinizle de savaşıyor. “

güneş lekesi

 

 Solante Pigmenta SPF 50 Faktör 150 ml Güneş Kremi satış fiyatı 94 Tl.

Güneş lekeleri için hangi ürünü tercih edeceğiniz size kalmış ama, yanında mutlaka güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.

ZEGHY ve SOLANTE Kullanım Sonucum

Güneş Lekelerim mi? Tam üç haftada %60’ın dan kurtuldum. Daha pürüzsüz daha parlak bir cilde kavuştum. Cilt rengim neredeyse eşitlendi. Ara ara oluşan genelde de hassasiyet dönemine denk gelen kırmızı lekeler bile neredeyse hiç oluşmuyor. Ayrıca Zeghy krem, tıbbi yanık tedavisi için üretildiğinden ve asıl amacı deriyi yenilemek ve iyileştirmek olduğundan (derin güneş lekeleri, derin doğum lekeleri, hamilelik lekeleri, yoğun cilt kahve rengi lekeler, derin kırışıklık, yaşlılık belirtileri, derin çatlaklar, yoğun egzama, rosa, sedef, aktif sivilceler) derin mimik çizgilerimi de yok ettiğini de inkar edemem.

Sizlere sonuçları çok daha uzun yazmak isterdim ama öncesi ve sonrası resimlerini paylaşmam, sonuçları anlamanız açısından çok daha etkili olacaktır.

  1. Gün

güneş lekesi

22.Gün

güneş lekesi

Ben şimdilik lekelerim için mucize ve hesaplı tedaviyi buldum. Umarım kullanan ve kullanacak herkes, en az benim kadar memnun kalır..

Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamayı ve güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin…

Sevgiler Evren Aykul

Evren Aykul

Evren Aykul

İstanbul doğumluyum. Moda Tasarım mezunuyum
1996 yılında, bir güzellik yarışmasında aldığım dereceden sonra uzun yıllar oyunculuk ve modellik yaptım.
Kendi adımı taşıyan moda evimi 20 yaşında açtım ve 10 yıl işlettim.
Güzelliğe - makyaja olan merakım 6 yaşında başladı ve beni hep teşvik etti.
Neticesinde kendi 3D takma kirpik markam Evo Lashes'ı kurdum.
Yıllardır yakından takip ettiğim ve deneyimlediğim, güzellik, bakım ve makyaj trendlerini ve sizlere faydalı olabileceğini düşündüğüm birçok ürünü Kadin.com'da sizlerle paylaşacağım..