Muhteşem Bir Şekilde Bronz Görünmenin Sırları

Cilt tipinizi tanıyor musunuz? Bronz ten mi yoksa beyaz bir ten mi tercih ediyorusunuz? mükemmel cilt nasıl olur? Bronz ten nasıl korunur?

Bronz ten için eğer bronzlaştırıcı ürünler kullanacaksanız, sağlı ve cildinize en uygun ürünü kullanmalısınız. Bronzlaştırıcıların çoğu hemen hemen aynı içeriğe sahiptir. Bronzlaştırıcının koruma faktörünü seçerken cildinizin hassasiyetini göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Aksi halde ciddi sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı kreminizi sürerken dikkat etmeniz gereken, kremi özellikle vücudunuzun sivri bölgelerine(diz, burun, omuz, ayaklar vb) bolca sürmeniz sonrasında diğer bölgelerinize sürmenizi öneririz. Sivri yerleriniz güneş ışınlarına daha fazla maruz kalacağı için daha fazla güneşten etkilenecektir. Eğer bu bölgelere krem sürmeyi atlarsanız ciddi güneş yanıkları oluşabilir dikkatli olun. Nemlendirici krem uygulamayı da asla gözardı etmeyin.

Bronz Ten İçin İpuçları

 

Vücudunuzu lifleyin: Bronzlaştırıcı ürün kullanmadan lekelenmeleri önlemek için cildinizi bir fırça yardımıyla ovalayın.

Kremin içeri işlemesine izin verin: Bunu yapmazsanız, nemlendiriciniz kremin etkisini hafifletecektir.

Bronzlaştırıcınızı karıştırın:  Bronz ten için Ürünü derinlemesine masaj yaparak yedirin.

Lekeleri durdurun: Ayaklarınız ve parmaklarınızdaki otobronzun fazlalıkları temizlemek için ıslak bir bez kullanın.

Cildinizi nemlendirin: Bronz ten rengi korumak için her gün nemlendirici kullanın.

bronz ten

Cilt tipinizi tanıyor musunuz?

Yanlış bakımlar cilde zarar verebilir. Bu yüzden herhangi bir bakım uygulamadan önce cildinizi yeterince tanıyor olmanız önem taşır. Cilt tipinizi tespit etmenin oldukça basit bir yöntemi var.

Yüzünüzü 10 kez ılık suyla yıkayın. Daha sonra yüzünüzü hafifçe kurulayın ve böyle 30 dakika kadar bekleyin. Eğer cildiniz gerginleşiyorsa, kurudur. Kızarıyorsa, hassastır. Her iki seçenek de görülmüyorsa, bir kağıt mendili yüzünüze bastırın. Yağ kalıntıları görüyorsanız o zaman yağlı bir cildiniz var demektir. Yağ lekeleri sadece alın ve burunda belirginse, bu karma bir cilde sahip olduğunuzu gösterir.

Mükemmel Ciltler

Parıldayan bir cilt için sadece kremlerin mucizeleri yeterli değil. Vücudunuzun doğal ritmine ayak uydurmanız, onun güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Işıltılı bir cilde sahip olmak için uzmanların tavsiyelerine uymanız yeterli.

Erken uyuyun: Boşuna Güzellik Uykusu" denmiyor. Eğer cildiniz günün stresinden sonra kendine gelemezse, kırışıklıklara karşı cilt bakımınıza ne kadar harcadığınızın önemini yitirdiği amansız bir savaşa girdiniz demektir. Hasarı düzeltmek için altı ila sekiz saat arasında bir zamana ihtiyacınız var.

Sakin olun: Stresin yaşlanma üzerinde büyük etkisi var. Stresin en büyük düşmanlarından biri ise yoga... Günlük birkaç basit hareket bile sirkülasyonu ve oksijen alışverişini düzenler, stresi azaltır.

Yo-yo diyeti yapmayın: 30’larınızda kilo verin ve yanaklarınızdan geri almayın. Çukur yanaklar yaşın göstergesidir, bu yüzden şiddetli kilo kayıplarından sakının.

Çok sıcak ya da çok soğuk ortama girmeyin: Cilt ekstrem şeyleri sevmez. Soğuktan sıcak bir eve girmek ya da klimalı bir ofisten öğle güneşine çıkmak cildinizi büyük bir strese sokar. Her çevre değişiminde cildiniz kendini yeni yere adapte etmek için büyük enerji harcar.

Tatlı isteğinize hakim olun: Aşırı çikolata yemek kırışıklık tehlikesini beraberinde getirir. Şeker, kalçamıza nasıl etki ediyorsa cildimize de aynı şekilde davranır. Yüksek şeker tarafından hasara uğratılan kolajenin vücuttan atılması 15 yıl sürer, o yüzden bugün şekeri keserseniz gelecekte genç bir cildiniz olur.

Cildinizi nemlendirin: Nem, cildi sulu ve dolgun tutmaya yarar. Yatak odanıza bir nemlendirici ya da geceleri radyatörünüzün üzerine ıslak bir havlu koyun.

Kırışıklıkları masajla yok edin: Lenf sirkülasyonunu harekete geçirmek ve cilt saflığınızı artırmak için cildinize masaj yapın.

Bitkiler, kirlenmeye karşı cildi korur: Bir NASA çalışması gösteriyor ki, 15 ev bitkisine sahip ortalama bir evde bitkiler hava kalitesini yükseltiyor.

Yürüyün, koşmayın: Yüksek etkili egzersizler sadece vücut için değil, aynı zamanda cilt için de streslidir. Bu yüzden yürüyüş ve oval hareketler daha yararlıdır.

 

No more pages to load

No more pages to load