Boşanmanın En Büyük Sebepleri

Boşanmanın En Büyük Sebepleri? Boşanma tek taraflı bir karar değildir ancak boşanma kararı almada etkili olan faktörler vardır. Tüm nedenler yazımızın devamında.

Elbette hiç kimse boşanmak için evlenmez. Lakin şu sıralar ne yana dönsek ne yazık ki bir boşanma haberi alır olduk. Hatta bu boşanma haberleri öyle bir boyuta ulaştı ki, evlenmek isteyenler bile bu kararlarını bir kez daha oturup düşünme aşamasına geldiler. Boşanmanın asla tek taraflı bir karar olamayacağının elbette hepimiz farkındayız. Fakat boşanma kararı almada etkili olan faktörler hiç de öyle yabancısı olduğumuz konular değil. Herkesin evliliğinde hissedilen ama fazla önemsenmeyen bu sebepler zamanla çığ gibi büyüyebiliyor. Tam da bu sebepten ötürü eğer evliyseniz ve evliliğinizde sorunlar gözlemliyorsanız aşağıda yazan sebeplere bir göz atıp henüz vakit varken siz de önleminizi alabilirsiniz.

Boşanmanın En Büyük Sebepleri Nelerdir Sizler İçin Sıraladık;

İki Gönül Bir Olunca Samanlık Seyran Olmuyor

Özellikle aşk evliliği ile hayatını birleştiren çiftler ilişki süresince maddi konuları çok ön planda tutmuyor. Zamanla aşk elbette yok oluyor ya da kılık değiştiriyor. İşte bu zaman geldiğinde o iki gönül bir olunca samanlık seyran olur anlayışı da yok oluyor. Çiftlerden bir tanesinin dahi evlenmeden önceki standardının çok daha az bir hal alması evliliklerde ciddi problemlere neden oluyor. Maddi kaygıları elbette ön plana koymayın fakat standardınızın düşmesi halinde yaşayabileceğiniz zorlukları ve bu zorluklara dayanma gücünüzü mutlaka gözden geçirmeniz gerekiyor.

Cinsel Sorunlar

Cinsellik her ne kadar kabul edilmese de evliliğin temellerinden birini oluşturur. Özellikle evliliğin mutlu bir şekilde devam etmesi açısından çiftlerin birbirlerinin isteklerine önem vermeleri ve birbirlerini doyurabilecek nitelikte olmaları en önemli noktalardan biri. Kadın ya da erkek hiç fark etmez bir tarafın doyuma ulaşamaması ya da isteklerinin tam olarak karşılanmaması zaman içerisinde çiftler arasında soğukluğa ve hatta boşanmaya dahi sebebiyet verebiliyor maalesef.

Boşanmanın En Büyük Sebepleri

 

İhanetin Affı Yok!

İster kadın ister erkek tarafından olsun bir evlilikte ihanet söz konusu olduğu anda o evliliğin temelleri oldukça şiddetli bir şekilde sarsılmaya başlar. Hatta bu sarsıntı çoğu zaman büyük ve derin yıkılışlar ile son bulur. Elbette ihaneti affeden çiftlerde mevcut. Fakat bu dikkatli alınması gereken bir karar. Özellikle ilişki dönemlerinde böyle sorun yaşadığınız birine evet demeden önce mutlaka birkaç kez daha düşünmelisiniz.

 

Çocuk Sahibi Olamama

Günümüz şartlarında tüp bebek merkezlerinin önündeki kuyruklar düşünüldüğünde bu maddenin hiç de azımsanmayacak bir dereceye ulaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Çiftlerden birinde ya da her ikisinde de yaşanan sorunlar sebebiyle çocuk sahibi olunamaması dış baskılar ile birleşince birçok çiftin boşanmasına sebebiyet veriyor. Çiftlerin böyle bir sorun karşısında birlikte hareket etmesi, ortak bir karar varması ve tedaviden kaçınmaması ise evliliği kurtaran bir ilişki oluşmasında oldukça etkili.

İlgisizlik

Özellikle konu kadınlar olduğunda akla gelen ilk şey olan ilgi, birçok erkeğin henüz anlayamadığı bir öneme sahip. Erkekler için aynı öneme sahip olmasa da kadınlar uzun süre yaşanan ilgisizliği boşanma sebebi olarak görebiliyor.

Boşanmanın En Büyük Sebepleri

Şiddete Son!

İster duygusal ister fiziksel olsun her türlü şiddet evlilikte boşanmanın ilk nedenleri arasında yer alıyor. Özellikle son dönemlerde sıkça adından söz ettiren kadına şiddet konusu bu konunun ülkemizde ne denli sıklıkla yaşandığının en büyük kanıtı. Böyle bir şeye maruz kaldığınız andan itibaren asla susmamalı gereken yerlere mutlaka şikâyetlerinizi bildirmelisiniz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();