Boş Boş Oturmak : Meditasyon

Boş Boş Oturmak: Meditasyon ! Nedir bu meditasyon dedikleri? Neden sessizce oturup bir şeyler olmasını bekleyeyim ki?

Nedir bu meditasyon dedikleri? Neden sessizce oturup bir şeyler olmasını bekleyeyim ki? Bir değişim olacaksa bu ancak eylemle olur! Diyorsanız farklı bir yol deneme vaktiniz gelmiş olabilir :). Eylem, hareket etmenin çok ötesindedir. Sadece düşünürken, uyurken, boş boş bakarken, hüzünlüyken ... eylem halindesinizdir.  Bitkisel hayatta bir kişi nefes ile eylem halindedir.

Eylem var olma göstergesidir.

Nedir Bu Meditasyon ?

Dışarıda aradığın ne varsa içeridedir. Meditasyonla ulaşılan ise içeride var olana ulaşmanın eylemsiz görünen derin eylemidir. Buluşmak istediğimiz her şeyin içeride ucu, hayali, fikri ve duygusu olmalı. Olmasına niyet ettiğimiz şey her ne ise içimizdeki bilgelikle bağını kurma eylemine de meditasyon diyebiliriz. Yani meditasyon boş boş oturma eyleminin derinleşmiş ve sonuç üreten halidir.

 

Boş Boş Oturmak Meditasyon

 

Her birimiz bir evreniz. Her evren var oluşun tüm güzelliğini içerir. Dışarıdan almak için içeriyi almaya açmak, dışarıyı düzenleyebilmek için içeriyi düzenleyebilmek gerekir ya, işte bunun en kolay yolu meditasyondur.

 

Meditasyon nasıl yapılır? Kendinizi güvende hissettiğiniz bir mekanda, içinde rahat edebileceğiniz seviyede sessizlikte (müzik ya da yönlendirme de olabilir), rahat bir pozisyonda oturarak düşüncelerin bir film şeridi gibi akmasına izin vermekle başlayalım. Düşünmemeye çalışmak meditasyonla ilgili değildir, düşünmemeye çalışma eylemidir. Düşünceleri özgür bırakın. Sadece akıp gitsinler. Bir süre akıp gitmelerine izin vermekle geçebilir, olsun. Bu sırada düşüncelerin ne kadar dışarıyla ilgili olduğunu da fark edersin belki.

 

Meditasyon “kendiliğinden” akışa dönüşür yavaş yavaş. Düşünceler akıp geçtikçe dışarısı ile bağ azalır, içerisi ile kuvvetlenir. Duygular ve düşünceler olgunlaşır, gerçek kendini gösterir. Gerçeğin ile tanışıp kaynaştıkça meditasyon hayata karışır. İlla sessizlik aramaz, kalabalığın içinde kendinle buluşuverirsin. Başlangıçta ulaşmak istediğin şey ile meditasyon sürecinde buluştuğun şey çok farklı olabilir. Anlamlar, kavramlar, ihtiyaçlar değişebilir.

 

Doğada bir çok varlık sessizce oturmaktadır. Bu onların var oluşuna ne katar bilemeyiz. Sessizce yumurtalarının üzerinde oturan tavuk, güneşte boynunu uzatıp duran kaplumbağa da meditasyon yapmakta. İnsanın düşüncesi ve kurgu sistemi olduğu için meditasyonunda diğer varlıkların aldığından daha fazlasına ihtiyacı var.

 

Boş Boş Oturmak : Meditasyon

 

Kendi kendine zorlanan kişilere bir meditasyon yönlendirmesi dinlemek, bir noktaya sabit bakmak, mum yakıp ateşine odaklanmak gibi basit yöntemler de önerebiliriz. Gün içinde kendinize adı meditasyon olan bir süre ayırın ve kendinizi kendinize bırakın derim. Bir süre sonra daha da keyif alacağınızın garantisini verebilirim.

Birkaç meditasyon yönlendirmesi :

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WI5ibGA9xUc

https://www.youtube.com/watch?v=PsDzNXBLPUc

https://www.youtube.com/watch?v=2ImwK836KkU

 

Sevgi ve şifayla,

Ebru Demirhan

Yaşam Tasarım Merkezi

 

 

 

 

Ebru Demirhan

Ebru Demirhan

Kuantum, NLP, Evrensel Enerji, Evrensel Şifa gibi yöntemler ve bilinçaltı çalışmalarla kişilerin hastalık ve problem olarak tanımladıkları konuların altında yatan duygu sorununu tespit ediyoruz. Çoğu zaman sadece akılla ve üzerine düşünerek ulaşılması mümkün olmayan bilinçaltı kodlamalarına ulaşıp, onları danışanla birlikte ve danışanın isteği doğrultusunda değiştirip dönüştürüyoruz

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();