Bodrum Mu Yoksa Çeşme Mi?

Bodrum Mu Yoksa Çeşme Mi? Çeşme Sakinliği ya da Bodrum Enerjisi, Hala Bakir Kalan Bir Yer Arıyorsanız, Aşk Bodrum’da Yaşanıyor.

Yazının başlığını okuduğunuzda bazılarınız yeter ki tatil olsun, hepsine razıyım diyor olabilir. Oysa tatili ciddiye alan ve tüm kış boyunca tatil planlarını popüler mekanlara göre oluşturan kesimi de es geçmemek gerekiyor. Her döneme damgasını vuran Bodrum, beyaz ve mavinin huzurlu birleşimi ile sizleri kendine çağırırken, son dönemlerin yükselişteki tatil seçeneği olan Çeşme, yeni eğlence mekanları ve eşsiz berraklıktaki denizi ile Bodrum ile yarışmaya başladı.

Bodrum’un eski tadının kalmadığını düşündüğünüz halde hala tatil rotanızı Bodrum’a çeviriyorsanız bunun en önemli nedeni elbette gece eğlencesinin ve aşkın Bodrum’da bir başka yaşanıyor olması. Peki, ünlüler, cemiyet hayatının ünlü simaları nereleri tercih ediyor?

Çeşme

Su Sporları Seviyorsanız Rotanızı Çeşme ’ye Çevirin

Özellikle sörf için en uygun yerlerden biri olan Çeşme, bu sporun tutkunlarını ağırlamaktan mutluluk duyuyor. İşin eğlencesini bir yere bırakırsak, rüzgârlı havası ile sörf için harika bir seçenek olan Çeşme’yi tercih etmek için de çok sebep var.

Hala Bakir Kalan Bir Yer Arıyorsanız

Aslında tatilinizin amacını belirlemek rotanıza karar vermede ki ilk işiniz olmalı. Kendinize tatilden en beklediğinizi sorarak işe başladığınızda doğru rotayı da bulmuş olacaksınız. Daha sakin, daha dingin ve temiz bir deniz arayışınız var ise Çeşme sizin için en uygun seçenek olacaktır.

Çeşme

Deniz suyu sıcaklığının Bodrum’a göre daha soğuk olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca rüzgâr bakımından da fazla esintiye sahip bir yer. Yine de aradığınız şey henüz bozulmamış topraklar ise birkaç yıla bunu göremeyeceğiniz için tercihinizi Çeşme’den yana kullanmalısınız.

Aşk Bodrum’da Yaşanıyor

Uğruna şarkılar yazılan bir yer düşünün. Aklınıza gelen ilk yerlerden biri Bodrum ise, oranın havasını bir kez dahi olsa teneffüs etmişsiniz demektir. Ilık yaz akşamlarının ve sıcak günlerin, tuzlu deniz suyunun damağınızda bıraktığı tadı her sene yenilemek için sizi kendine davet eden Bodrum, yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Aşk Bodrum’da mı yaşanıyor bilinmez ama Bodrum aşığı pek çok kişinin olduğunu biliyoruz. Geniş ve büyük çarşısı, kendine özel sandaletleri ve eğlence mekanları ile ziyaretçilerini her alanda tatmine ulaştıran Bodrum, eğlence arayanların ilk tercihi olmaya devam edecek gibi.

Çeşme Sakinliği ya da Bodrum Enerjisi

Aslına bakarsanız Çeşme’de son dönemde turist akınına uğraması sebebi ile eski sakinliğini kaybetmiş durumda. Fakat yine de Bodrum ile kıyaslandığında çok daha sakin olduğunu söylememiz mümkün olacaktır. Eğer şehrin keşmekeşinden bunaldıysanız ve tatilinizin çok daha sakin geçmesini arzu ediyorsanız, Bodrum sizin için şehri aratmayacaktır.

Dinlenme hissini Bodrum sokaklarında yaşamanız oldukça güç. Sakinlik arayanların aradıklarını buldukları Çeşme sokakları ve sahilinde ise kendinizi deniz ve güneşin tadını çıkartırken bulabilirsiniz. Otları ile meşhur Çeşme’ye gitmişken otlu mezelerinde tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.