Bit Temizleme Yöntemleri İle Bitlere Elveda

Bit Temizleme Yöntemleri İle Bitlere Elveda, Doğal Yollardan Bit Temizleme, Bit Temizleme Yöntemleri, Tıraş Köpüğü İle Bit Temizleme.

Her çocuk hayatının bir evresinde mutlaka bitlenir ve bunu tüm aile bireylerine bulaştırır. Sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de her an bit oluşumu görülebilir. Bitlerin kafamıza yerleştiğini fark edene kadar onlar çoktan üremiş ve yok edilmesi çok zor bir hale gelmiş olabilirler. Bu durumun önüne geçmek ve oluştuktan sonra bir an önce kurtulmak artık zor değil. Eğer sizin de çevrenizde bit sorunu ile uğraşanlar var ise bu bilgiler oldukça işinize yarayacak.Peki bit temizleme yöntemleri nelerdir?

Doğal Yollardan Bit Temizleme

Doğal yollarla bitlerin üstesinden gelmek istiyorsanız doğruca bir aktara gidiyorsunuz ve çam terebentin yağı alıyorsunuz. Çam terebentin yağını şampuanınızın içine katarak kullanabilirsiniz. Bu yağ bitleri yok etmekle kalmıyor aynı zamanda saçınızı da güçlendirip, hızlı uzamasını sağlıyor.

Bit Temizleme Yöntemleri

Bit sorununu çam terebentinle çözmek isteyenler için uygulamayı nasıl yapacaklarını anlatalım: Saçınızı parçalara ayırın ve çam terebentin yağını sürerek 25-30 dakika saçınızda bekletin. Daha sonra normal sıcaklıkta bir su ile saçlarınızı durulayarak çam terebentin yağının çıkmasını sağlayın.

Bit Temizleme Yöntemleri

Çam terebentin yöntemi ile sonuç alamayanlar için denenebilecek bir diğer yöntem ise çamaşır sodasıdır. Bitli olan saç derisine saç sodasını serpin ve ovalayarak saça yayılmasını sağlayın. Göze temas etmemesine dikkat edin. 5 dakika boyunca sodayı saçta beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Eczaneden aldığınız bit şampuanı ürünleri de oldukça etkilidir. Özel tarakları ile saçınızı tarayarak uzun saçtan bit temizleme yöntemleri için bu ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı boyattığınızda da bit ve sirkelerin yaşam alanının kimyasını bozmuş olursunuz. Eğer saç boyatma konusuna sıcak bakmıyorsanız kendi saç renginizde bir boyayı tercih ederek hem doğal görünümünüzü korumuş olursunuz hem de bitlerinizden kurtulmuş olursunuz.

Bit Temizleme Yöntemleri

Bitlerden kurtulmak için sunulan bir diğer ilgi çekici yöntem ise mentollü tıraş köpüğü kullanımıdır. Saçınızı parçalara ayırdıktan sonra tıraş köpüğünü saçınızın her yerine yayın. Daha sonra yarım saat boyunca tıraş köpüğünün saçınızda bekletin. Saçlarınızı durulamadan önce de sık dişli bir tarak ile saçlarınızın tamamını tarayın. Mentollü tıraş köpüğü saçlarınızdaki sirkeleri bile çözecektir.

Unutmamanız gereken bir nokta ise aile bireylerinden birisi bitlendiyse mutlaka diğer aile fertlerinin de bit tedavisi görmesi gerektiğidir. Aynı anda tüm aile fertleri bu tedaviyi uygulamazsa yeniden bitlenme gerçekleşebilir. Ayrıca bitlenme sürecinde kullanılan tüm yastıklar, havlular, elbiseler 60 derecede yıkanmalıdır. Yıkanamayan oyuncak gibi eşyalar var ise bunlar bir torba içerisine konulmalı ve 14 gün boyunca buradan çıkarılmamalıdır. Bunun yerine 24 saatten kısa olmayacak bir süre için derin dondurucuda muhafazası da sağlanabilir.

Bitler ölse bile saçlarda hala sirkeler bulunuyor olabilir. Bunlar her duş sonrası sık tarakla tarandığı takdirde zaman içerisinde çıkacaktır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();