Yeni Bir Hobi Edinmenin Tam Zamanı: Pandemide Popüler 7 Aktivite

Hobi işini oldukça ciddiye alarak sizin yerinize araştırdık ve şu günlerde eviniz konforunda yapabileceğiniz 7 popüler aktiviteyi bulduk!

Haftanın yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz, düzenli olarak yaptığınız aktiviteleriniz var mı? Çoğumuz işimizi en iyi şekilde nasıl yapabileceğimiz üzerinde kafa yorarken, tüm hafta yüklenen negatif enerjilerden kurtulma konusunda hiç düşünmeyiz. Bir gruba bağlı kalarak hobilerinizi sürdürmek kolaydır; peki ya şu günlerde spor salonu üyeliğinizi iptal etmiş, her hafta sonu planladığınız kültürel etkinliklere uzun bir süre zorunlu ara vermişseniz ne yapmalı?

Hobi işini oldukça ciddiye alarak sizin yerinize araştırdık ve şu günlerde eviniz konforunda yapabileceğiniz 7 popüler aktiviteyi bulduk!

Sulu Boya Yapmak

En popülerinden başlayalım; sulu boya. Sosyal medya hesapları kullanıyorsanız, mutlaka rastladığınızı düşünüyoruz. Bunu profesyonel olarak yapan hesapların yanında mutlaka bir arkadaşınız da karantina günlerinde bu hobiye kendini vermiştir. Ekonomik acıdan bakıldığında da başlamak için oldukça uygun bir hobi diyebiliriz; bir sulu boya defteri, sulu boya ve bir fırça ile işe başlayabilirsiniz. Kendi kendinize çalışmanız yeterli gelmedi ise, bu konuda temel bilgileri popüler sosyal medya hesaplarından öğrenebilir veya bu konuda düzenlenen online workshoplara katılabilirsiniz.

Punch Nakışı Öğrenmek

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz ‘punch’ üç boyutlu nakış tekniği olarak bilinmektedir. Belirleyeceğiniz bir şablon ile kasnak, punch iğnesi, delikli kumaş ve seçeceğiniz ipler yardımıyla duvarınıza küçük sanat eserleri veya sehpanıza bardak altlığı yapabilirsiniz. Bu hobinizi, imkanınız varsa işe de dönüştürebilirsiniz; yapılacak o kadar farklı ürün türü var ki, size sadece yaratıcılığınızı serbest bırakmak kalıyor.

Örgü Örmek

Örgü sadece bu dönemin değil, her dönemin popüler aktivitesi ve en uygun fiyatlı terapist de diyebiliriz. Uzun saatler sonucunda bir ürün çıkarmak size göre değil ise bu dönemlerde popüler kalın ipler ve şişler ile işe başlayabilirsiniz. Bu iplerden harika diz battaniyeleri ve kırlentler çıkarabilirsiniz. Üstelik evinize sizin elinizden çıkma bir dekorasyon ürünü kazandırmak da işin artı yönü olacaktır.

Mum Yapmak

Belki de en yeni diyebileceğimiz aktivite evinizde kendi zevkinize göre mumlar yapmanız olabilir. Girişimci yerel markaların ürettiği değişik desenlerde ve şekillerde mumlar evlerimizde yerlerini almışken, evde bu mumları yapmayı denemek de oldukça keyifli bir aktivite olacaktır. Bunun için hazırlanan ‘kendin yap’ setlerden edinebilir veya birden fazla renkte mum kullanarak, elinizdeki mumları renklendirebilirsiniz.

Seramik Öğrenmek

Seramik yapmak kulağa evde yapılacak bir aktivite gibi gelmese de hobi ürünleri arasında yer alan seramik hamurlarından evinizde elinizle şekil vereceğiniz basit ürünler deneyebilirsiniz. Çalışma masanıza kalemlik veya kendi yaptığınız mumlar için şamdanlar yapabilirsiniz. Toprağın üzerinizdeki elektriği de alacak olduğunu düşünürsek, faydanızı ikiyle çarpabilirsiniz.

Farklı Kültürlerin Yemeklerini Denemek

Yemek yapmak sizin günlük uğraşlarınız arasında yer almıyor ise bunu hayatınıza yeni bir aktivite olarak katabilirsiniz. Halihazırda her gün yemek yapıyorsanız, haftanın bir gününde farklı bir ülkenin tarifini deneyebilirsiniz. Bu sayede farklı bir kültüre yaklaşarak günlük uğraşınızı keyifli hale getirebilirsiniz.

Yoga Yapmak

Yoga yapmak her ne kadar bir spor türü gibi algılansa da aslında spordan öte bir aktivitedir. Fiziksel olarak faydaları çoğunlukta olsa da üzerimizdeki zihinsel etkisi göz ardı edilemeyecek ölçüdedir. Sağlık durumunuz herhangi bir engel teşkil etmiyor ise sosyal medyada bu konuda oldukça başarılı hesaplardan bilgi sağlayabilirsiniz. Kendi kendinize yapmak sizi cezbetmiyorsa, online düzenlenen yoga seanslarına kayıt yaptırabilirsiniz. Bu sayede hem bedensel hem de ruhsal açıdan faydalı bir aktivite edinmiş olursunuz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();