Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri Nelerdir? Erkek ve kadın neden aldatır, bir insanın aldattığınız nasıl anlarsınız?

Aldatmak söz konusu olduğunda hiçbir zaman cinsiyet veya bahane öne sürülmemeli ve bu durum iki cinsiyet tarafından da af konusu olmamalıdır. Ama cinsiyet oranına vurulacak olursa aldatan tarafın daha çok erkek olması da istatistik olarak kanıtlanmıştır. Erkek neden aldatır, aldatma belirtileri nelerdir? Sorularının cevaplarını sizler için maddeliyoruz.

 

Aldatma Belirtileri ve Nedenleri

- Uzun süren ilişkilerin en büyük bitme sebeplerinden biri olan aldatma konusunun erkek tarafından savunulan düşüncesi; karşı taraftan sıkılma, farklı bir heyecan arama veya karşı koyamama tarzında hareketlerdir. Kadınların tamamen her şeyden habersiz bir şekilde hayatlarına devam etmesi, kadının değil erkeğin acizliği ve acımasızlığıdır. Aldatan taraf her zaman haksızdır ve her zaman haksız olacaktır. Bu yazımızda aldatma belirtileri ve erkeklerin kullandığı başlıca savunma cümlelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

-“Anlık duygular” adı altında gelip geçici bir durum olarak durumu değerlendiren ve yaptığını aldatmadan dahi saymayan erkeklerde oldukça fazladır. Bir kadını anlık duygular adına harcamak iki kadın için de hüzünlü bir son olacaktır.

-“Sıkıldım.” En çok duyulan ve savunulan aldatma bahanelerinden biri olan sıkılmak eyleminin neye göre veya nasıl gerçekleştiği de anlaşılabilen bir durum değil, ne yazık ki.

Bu durumda erkeklerin kadınları da sıkıntı yüzünden aldatmış olması sonucuna varılıyor. Kadın tarafından olayın iç yüzü anlaşılamayıp kadının suçu kendinde bulması büyük ihtimalle gerçekleşecek bir olasılıktır.

Aynı Anda Birkaç Kişiyi İdare Etmek

-“Aynı anda birkaç kişiyi idare edebilmeyi marifet saymak…” Maalesef ki erkeklerin bu düşünceyle hareket ettiği yaşlar sadece 15-16-17 olan ergenlik yaşları değildir. Erkek her zaman birden fazla kadın düşüncesini aldatma olarak değerlendirmeyerek bu duruma hevesle bakar.

Elbette düzgün ve bilinçli erkekler de vardır ve aldatma kelimesinin aslında ne barındırdığını ne demek olduğunu bildiklerinden, bunu eyleme dönüştürmez ve kadınını kaybetmezler.

Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

-“Uzak ilişki yaşıyorduk, hiç görüşmedik.” İlişkinin ve aldatmanın uzağı ya da yakını yoktur. Kişi bir birliktelik içindeyken dahi birine aldanıyorsa, birine içten içe bakış atıyorsa beraberliğini bitirdiğini ilan etmiştir. Bu şekilde ne bir kadın erkeğe, ne de bir erkek kadına güven sağlayabilir.

-“Cinsel tatminsizlik nedeni ile aldattım.” Bu da ayrı bir aldatma belirtisi ve bahanesidir. Eğer bir erkek beraber olduğu kadını bir yönden eksik buluyorsa öncelikle bu eksikliği kendisi tamamlamalı ve bunun için çaba göstermelidir. Gerçek sevgi ve aşklarda birliktelik bu şekilde yürür. Neticede çocuğu olmayan çiftlerde ve bu durumun kadın sebepli olması durumlarında erkeklerin eşlerine yardımcı olduğu, bu durumda psikolojik olarak yanında bulunduğu ve sevgisinin en çok bu dönemde gösterilmesi gerektiğini bilen erkekler de vardır. Eğer birliktelikteki eksiklik cinsel yönden tatminsizlik ise kesinlikle çözüm olarak sevgiyi başka birinde, cinselliği başka birinde yaşamayı tercih etmek gibi bir saçmalık düşünülmemeli ve kadının bu durumu kabullenmesi de beklenmemelidir.

Cinsel İsteksizlik

-“Eşim hamile, cinsel isteksizliği vardı.” Kadının hamile kalması erkek sayesinde oluşur ve bu durumun sorumluluğunun sadece kadında olmasını gerektiren bir sonucu yoktur. Kadın kutsal görevi için dokuz ay boyunca beraber yapılan bebeği karnında taşıyor ve onca acıya dayanıp doğum gerçekleştiriyorsa, erkeklerin buna bir saygısı olmalıdır. Eşlerinin cinsel yönden isteksiz olması ayıp ya da aldatma nedeni asla sayılamaz. Hamile bir kadının ilişkiye girmemesi, bu duruma karşı olması oldukça mantıklı bir karar olmakla birlikte, tekrar erkek için savunucu bir bahane olamaz.

Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

-“Sadece çocuklarım için katlanıyorum, başka birine aşığım.” Yapılan en saçma bahanelerden biri de kuşkusuz ki “çocuklar için katlanma” konusudur. Kimse kimse için sevmediği birine katlanmak zorunda değildir. Katlanmasını gerektiren konu çocuklar için ise çocukların bu durumdan oldukça fazla etkileneceği gerçeği görmezden gelinmemelidir.

No more pages to load

No more pages to load