Bilinçaltını Tanımak ve Anlamak

Bilinçaltını Tanımak ve Anlamak. İnsan kendini tanıdığı sürece mutlu ve huzurlu olabilir. Bu yüzden de bilinçaltınızın nasıl çalıştığını bilmek önemlidir.

Günümüzün popüler kavramı bilinçaltı.. Her gün, çoğu konunun içinde, konuşmalarda, pek çok kitapta, filmde onlarca defa karşımıza çıkıyor “bilinçaltı”. Bazen her şeyin suçlusu olarak, bazen de çözüm kaynağı olarak hep gündemde.. Peki nedir bu bilinçaltı, bilinçaltını tanımak ne işe yarar, nasıl çalışır?

Bilinçaltı yaşamımızı yöneten önemli dinamiklerden birisi, o bizim gizli ve devasa kütüphanemiz.. Bakalım bu kütüphanenin rafları nelerle dolu..

Bilinçaltını Tanımak Ve Nasıl Çalıştığını Anlamak

Bilinçaltı varlığımızı güvende tutmak ve devam ettirmek prensibiyle çalışır. Anne rahmine düştüğümüz andan içinde bulunduğumuz ana kadar uyurken ya da uyanıkken sürekli olarak kayıtlar. Her bir saniye sadece 5 duyumuz aracılığı ile 70 milyon veriyi toplar ve bunun ortalama 2 binini kaydeder. Bilincimizle farkında olmadığımız tüm detayların o farkındadır, görmediğimizi görür, duymadığımızı duyar. DNA ile bize akan atalarımızla ilgili kayıtlar da bu kütüphanenin bir parçasıdır.  Geleceğimize dair kaderi noktalar ve ihtimaller de bilinçaltımızda kayıtlıdır.

Bilinçaltını Tanımak ve Anlamak

Yaşam programımızın gizli yazarlarından bilinçaltı bunu yaparken sadece kendi yaşam deneyimlerimiz, duygu ve düşüncelerimizi kullanmaz, etraftan topladığı inanç, düşünce ve duygulara da sahip çıkar. Bizim doğrusal zaman kavramımızı tanımaz, onun için her şey anda mevcuttur. Geleceğe yaptığımız atıflar kütüphanenin tozlu raflarında kaybolur gider. Her şey şimdidedir, andadır. Bilinçaltı için iyi-kötü, güzel-çirkin, gerekli-gereksiz gibi dünyevi yargılar ve ayırımlar da yoktur. Anıları, olayları, durumları, deneyimleri, nesneleri ve hatta kokuları duygularla eşleştirir, genellemeler yapar. Otomatik davranışlarımızın (araba kullanmak, kırmızı ışıkta durmak, adımız söylendiğinde o yöne bakmak vb.) yönetimi de sol beyin ile koordineli olarak bilinçaltımızdadır.

Rüyalar Bilinçaltının Bizimle İletişim Kurma Yollarından Biridir

Bilinçaltımızla bilerek ya da bilmeden sürekli iletişim halindeyiz. Bilinçaltımızın bizimle iletişim kurmakta kullandığı en iyi tanıdığımız yol rüyalardır. Her rüya bilinçaltı kaynaklı rüya değildir. Bilinçaltı, rüyalarda kendini sembollerle ifade eder. Bu sebeple de rüya yorumları kişiye özeldir. Örneğin rüyada görülen ayı, birisi için güç ve kudreti temsil ederken başkası için tehlike demek olabilir. Herkesin bilinçaltının kendine özel bir tanımı vardır.

Bilinçaltını Tanımak ve Anlamak

Dışarıdan baktığımızda bu kadar kaotik ve kontrol edilemez ve bazen de işlevsiz gibi gözüken bilinçaltımızı düzenlemek de, onu verimli kullanmak da aslında kolay. Her şeyden önce onun dilini anlamak ve onunla doğru iletişimi öğrenmek önemli. Bilinçaltını iyi tanıyarak onun bilgeliğine kendimizi açabiliriz. Ayrıca bugün olduğumuz hale sebep tüm negatif inanç ve kodlamaları, deneyim ve duygu eşleştirmelerini de bilinçaltı seanslarla tespit etmek ve değiştirip dönüştürmek mümkün. Geçmiş negatif birikimleri dönüştürüp, bilinçaltımızla doğru iletişimi keşfettiğimizde sihirli lambanın “dile benden ne dilersen!” diyen cini gibi niyet ve dileklerimizi gerçekleştirmeye hazırdır.

Bilinçaltı gibi böyle devasa bir kütüphanemiz varken, yaşamda tüm çözümlerin sadece salt akıl ve bilinçle ulaşılabileceğine inanmak bizi kısır, katı ve de çözümsüz bırakmaktadır. Ruh-bilinçaltı-zihin-beden uyum ve birlik içinde olduğunda yaşamın kolay, keyifli, bolluk-bereketli, verimli tarafına geçmek kolaydır.

Hepimiz için bu uyum ve dengeye niyet ederim..

Seda Nerkis

www.ebrudemirhan.com

 

Seda Nerkis

Seda Nerkis

Hep dışarıda aradığımız ya da aramaktan vazgeçtiğimiz o sihirli değneğin aslında içimizde olduğunu fark etme yolculuğu bizimkisi... Danışanlarımıza o değneyi kendileri için en güzel nasıl kullanabileceklerinin yolunu gösteriyoruz. Kuantum, NLP, Evrensel Enerji, Evrensel Şifa gibi yöntemler ve bilinçaltı çalışmalardan destek alarak, onlara çözüm üretme, kendi hayatlarını ve bedenlerini şifalandırma güçlerini yeniden hatırlatıyoruz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();