Beyaz Saçlara Çözüm Bulundu!

Beyaz Saçlara Çözüm Bulundu, Beyaz saçların Nedenleri, Beyaz Saçlardan Nasıl Kurtulunur? Saçın Yağlanması Beyaz Saçı Engeller mi?

Yaşınız kaç olursa olsun saçlarınızda beyazlama görülebilir. Peki, bu beyaz saçlarla ömür boyu yaşamak zorunda mısınız? Beyaz saçlardan kurulmak mümkün mü? Saç beyazlamasını önlemek için neler yapılır?Beyaz Saçlara çözüm yolları nelerdir? diye aklınıza takılan ne kadar soru varsa hepsini sizin için bu yazımızda yanıtladık.

Beyaz Saçlara Çözüm Yolları

Öncelikle beyaz saçlarınızdan kurtulmak ve bir daha oluşmamasını istiyorsanız size önereceğimiz ilk şe saçlarınızı sıcaktan korumanız olacaktır. Aşırı sıcaklık ile oluşan ter kafa derinizin kurumasına sebep olur. Kuruyan kafa derisinde saç folikülleri de zayıflar ve bunun sonucunda da saç renginiz grileşmeye başlar.

Beyaz Saçlara Çözüm

Özellikle yaz aylarında başınıza takacağınız bir şapka ile saçlarınızın beyazlamasını kolayca önlemiş olursunuz. Ayrıca duş alırken de çok sıcak su ile duş almamaya özen göstermelisiniz. Saçlarınızı saç kurutma makinesi kullanarak kullanırken yine aynı şekilde saç diplerinize çok yaklaştırmadan mümkünse orta sıcaklıkta ayarda saçlarınızı kurutmalısınız.

B12 tüketimini arttırdığınızda da hem saçlarınızda oluşan beyazların azalmasına hem de beyaz saç oluşmamasına yardımcı olmuş olursunuz. B12 bulunan besinler avokado, erik, portakal gibi gıdalardır. B12 vitamininin etkisi aslında kafa derisinedir. Unutmayın, kafa deriniz ne kadar sağlıklı olursa beyaz saçınız da o kadar az olmaktadır.

Saç ürünlerini satın alırken içeriğinde biotin bulunuyor olmasına dikkat edin. Biotin, saça koyu rengi veren doğal bir maddedir. Yulaf ve badem ürünleri tükettiğinizde de vücudunuza biotin takviyesi yapmış olursunuz. Saçınızın doğal rengine kavuşması için içeriğinde biotin bulunan markaları ve ürünleri tercih ettiğinizde hızlı bir şekilde sonucunu göreceksiniz.

Saçlarınızın yağlanmasına izin verin. Bu yağ gerçekten saçlarınızın güçlenmesini sağlamaktadır. Eğer yağlı görüntüyü sevmiyorsanız ve sürekli saçınızı yıkıyorsanız bu durum kafa derinizin kurumasına ve akabinde beyaz saçların oluşmasına sebebiyet verecektir. Badem yağı ve zeytinyağı kullanarak da saçınıza yağ takviyesi yapabilirsiniz.

Beyaz Saçlara Çözüm

Beyaz saçı eski rengine getirmenin kolay yolları arasında yer alan bu önerilerimizi hayatınızın bir alışkanlığı haline getirdiğinizde beyazlarınız azalacaktır. Ayrıca kullandığınız şampuan ve şampuanlarda da organik olanları tercih etmeye özen gösterin. Organik saç kremi elde etmek için çok fazla uğraşmanıza da gerek yok. Beyaz saçlara bitkisel çözüm arayanlar için de önerebileceğimiz çok basit bir yöntem bulunmaktadır.  Bektaşiüzümü, siyah ceviz kullanarak bir karışım elde edin. Bu karışıma dilediğiniz yağı ekleyin ve her duş sonrası saçlarınıza saç kremi gibi uygulayın. Ayrıca bu işlem ile kepeklerinizde azalacak ve saç telleriniz güçlenecektir. Ayrıca koyu renkte saçlarınız varsa saç boyası olarak çay ve kahveyi kullanabilirsiniz. Çay ve kahveyi 15 dakika su ile kaynatın ve soğutun. Bu suyun içine saçınıza iyi gelecek bitkisel yağlardan dilediğinizi katın ve saçınızı hazırladığınız bu boya ile boyayın.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();