Beyaz Saçlar İçin Çözüm Yolları

Beyaz Saçlar İçin Çözüm Yolları, Beyaz Saçlardan Kurtulmak Mümkün Mü? Beyaz Saçı Eski Rengine Getirmenin Kolay Yolları

Saçlarla alakalı en büyük problem, saçların beyazlamasıdır. Bugün yaşı çok küçük çocuklarda dahi saç beyazlaması problemi görülebildiği için, aslında ne kadar ciddi bir problem olduğunun da herkes farkındadır. Saç beyazlamasının en büyük nedeni, stres, erken yaşta saç boyatma ve bazı hastalıklardır. Yazımızın devamında beyaz saçlar ve çözüm yolları hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Keyifli okumalar.

Beyaz Saçlar Kabusunuz Olmasın

Öncelikle beyaz saçlardan kurtulmanın bilimsel anlamda bir yolu olmadığını belirtelim. Saç boyatma bu anlamda beyaz saçları kapatmanın tek yoludur. Fakat çoğu saç boyası markasının beyaz saç telleri üzerinde pek fazla işe yaramadığı da bilinmelidir. Bu nedenle de bitkisel saç boyaları kullanılmasında fayda vardır. Bitkisel saç boyaları içeriği gereği, beyaz saçlar üzerinde çok daha fazla etkilidir. Bir diğer yöntem de, saçları açık sarı gibi beyaza çok yakın renklerdeki tonlara boyamaktır. Bu sayede saçlardaki beyaz tellerin görünümü azalacak hatta renk bütünlüğüne bakıldığında fark edilmeyecektir.

Beyaz Saçı Eski Rengine Getirmenin Kolay Yolları

Saçlar beyazlamaya başladığı anda ne yazık ki eski rengine döndürmenin pek bir yolu yoktur. Saç beyazlaması, saç köklerindeki saç renginin de tükendiği anlamına geldiği için beyaz saçları kapatmak mümkün değildir.

Beyaz Saç Tedavisi

Beyaz Saçlar İçin Çözüm Yolları

Bazı bitkisel tedavi yöntemleri ile beyaz saçların eski rengine kavuştuğu iddia edilmektedir. Fakat kimyasal ve tıp dünyası anlamında beyaz saçların tekrar eski rengine dönmesi mümkün değildir. Uygulanan beyaz saçlara bitkisel çözüm tedavisinde, keten tohumu yağı, limon, sarımsak ve bal kullanılmaktadır. Bu malzemelerin olabildiğince doğal olmasına da özen gösterilmelidir. Kullanım şekli, tüm malzemelerin birbirine karıştırılması ve her öğünden yaklaşık yarım saat önce bir çorba kaşığı içilmesidir.

Beyaz Saçlardan Kurtulmak Mümkün Mü?

Beyaz saçlardan kurtulmak mümkün değildir fakat beyaz saçların erkenden çıkmasını engellemek için, saç boyama işlemleri küçük yaşlarda yapılması engellenebilir. Bu sayede saç kökleri kimyasal bir işlem görmeyeceği için renk pigmentlerini de erkenden kaybetmeyecektir.

Saç Beyazlamasını Önlemek İçin Neler Yapılır?

Beyaz Saçlara Çözüm

- Kesinlikle sıkıntı ve stres gibi psikolojik buhranlardan uzak durulmalıdır.

- Eğer saçlarda herhangi bir beyaz tel görüldüyse, koparılması doğru değildir. Beyaz saç telini koparmak, beyaz saç tellerinin oluşmasını güçlendirecektir.

- Genç yaşta saçları boyatmak en büyük saç beyazlaması nedenidir. Bu yüzden de saçların boyanması kesinlikle küçük yaşlarda gerçekleştirilmemelidir.

- Saçların ağır kimyasal işlemlerden geçmesi de saçların beyazlaması için önemli bir nedendir. Bu konuda, saçların oryal kullanılarak açılmaması ve herhangi bir açıcının saç diplerine uygulanmaması sağlanarak önlemler alınabilir.

- Beyaz saçlar bazen de genetik yollu olabilir. Bu anlamda yapılacak bir şey yoktur ve saçların beyazlaması engellenemeyecektir. Böyle bir durumda yapılacak tek şey; bir doktora görünüp, beyazlama evresinin durdurulması veya bu anlamda uygulanabilecek farklı tedavi yöntemleridir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();