Bembeyaz Gülüşün Sırları

Bembeyaz gülüşün sırları nelerdir? Doğal yöntemlerle sağlıklı ve parlak dişlere nasıl kavuşuruz?

Güler yüzlü olmak etrafınıza pozitif enerji saçmanızı sağlar. Pozitif olan bir insan her zaman için insanlar tarafından olumlu ve samimi karşılanır. Bembeyaz ve kusursuz görünen dişlerle gülümsemek ise gülümsemelerin en mükemmelidir. İşte etrafınıza ışık saçmanız için gereken bembeyaz gülüşün sırları.

Bembeyaz Gülüşün Sırları ve Püf Noktaları

Gülümsemek ruhsal açıdan ne kadar faydalıysa sağlık açısından da o kadar faydalıdır. Güldüğünüzde yüz kaslarınız çalışır. Yüz kaslarınızın çalışması demek erken yaşlanmaya karşı koymanız demektir.

Gülümsemek güzeldir ancak beyaz bir gülüşle gülmek daha güzeldir.

Gülüşünüzün Hollywood yıldızları gibi bembeyaz olması için bunları yapabilirsiniz:

1-Dişlerinizde leke bırakacak yiyecek ve içecekleri tükettikten sonra dişlerinizi fırçalayın ve leke oluşumunun önüne geçin. Bunu yapmak için en doğal yöntem olarak elmayı kabuğuyla beraber yemeyi tercih edebilirsiniz. Elma kabuğu diş temizliğinde en etkili doğal ürünlerden biridir.

2- Genelde diş fırçalarken sabırsız davranmak ve sağlıklı bir şekilde diş fırçalamanın kurallarını bilmemek dişlerin zarar görmesine neden olur. Dişlerinizi fırçalarken dairesel hareketler yaparak yavaşça fırçalamaya özen gösterin. Çok hızlı fırçalarsanız diş etleriniz zarar görebilir. Bu yüzden yumuşak hareketlerle fırçalayın ve yumuşak kıllı diş fırçalarını tercih edin. Ulaşılması zor arka dişler için ise daha oval bir fırça tercih edebilirsiniz.

Bembeyaz Gülüşün Sırları3- Dişlerinizin daha beyaz görünmesi için günde mutlaka 2 defa fırçalayın. Ek olarak fırçaladıktan sonra beyazlatıcı etkisi olan gliserinleri, ağız ferahlatıcı ve diş güçlendirici ağız bakım losyonlarını da kullanırsanız dişlerinizin daha beyaz olmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünler genelde gargara şeklinde kullanılır ve sayelerinde nefesiniz gün boyu güzel kokar.

4- Muz kabuğunun iç kısmı potasyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller açısından oldukça zengindir. Bu mineraller diş minesi tarafından emilir ve beyazlatıcı bir etki gösterir. Siz de muz kabuğunun bu mucizesinden kolayca yararlanabilirsiniz.

5-Elma gibi temizleyici etkisi olan yiyecekler tüketin. Havuç, patlamış mısır, kereviz de en popüler temizleyicilerdendir.

6-Elma sirkesi de tıpkı elma kabuğu gibi diş lekelerini temizlemede oldukça etkilidir. Elma sirkesini gargara şeklinde kullanarak diş ve diş etlerinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

7-Karbonatın beyazlatıcı etkisini herkes bilir. Haftada bir kere fırçanıza diş macunu yerine karbonat sürün ve dişlerinizi o şekilde fırçalayın.

8-Çok basit ve doğal bir yöntemle yemeye doyulmayan çileği de dişlerinizin üzerine sürerek mükemmel bir beyazlık sağlayabilirsiniz.

Işıl ışıl gülüşler ancak temiz dişlerle olur. Diş macunlarına ve fırçalarına ek olarak bu doğal yöntemleri uygulayın, etrafınıza ışık saçın.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();