Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler- Bebek Odasını Dekore Ederken Nelere Dikkat Edilmeli? Bebek Odası-Çocuk Odası!

O muhteşem an yaklaştı ve artık evinizin yeni üyesinin aranıza katılmasına günler kaldı öyle değil mi? Peki bu süreçte hazırlıklarınızı olması gerektiği gibi tamamlayabildiniz mi? Çocuk odası hazırlamak oldukça düşündürücü ve zorlu bir süreçtir. Her şeyden kıymetli olan yavrunuza layık bir oda hazırlamak kesinlikle kısa süre düşünülüp yapılacak bir iş değil. Özellikle hazırlık safhasında ciddi bir emek ve düşünme süresi isteyen bebek odası dekorasyonunda kullanım rahatlığı ve güvenlik oldukça büyük yer tutuyor. Sizin için bebek-çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekleri araştırdık.

Bebek Odası Dekorasyonunda Duvar Boyası Mı Yoksa Duvar Kâğıdı Mı?

Tercihler sınırlı özelliklere sahip olmayınca mevcut çeşitlilik içerisinden en güzelini bulmak oldukça zorlu olabiliyor. Aslında duvarların görüntüsünden ziyade hijyeninin bebeğiniz için çok daha önemli olduğunu asla göz ardı etmemelisiniz. Silinebilir duvar kâğıdı tercih etmeniz halinde yapacağınız temizlik ile duvar kâğıdını ilk günkü hijyeni ile muhafaza etmeniz mümkün. Seçeceğiniz anti bakteriyel duvar boyası ile de oldukça hijyen bir ortam oluşturmanız mümkün olacaktır. Bütün bunları seçerken seçeceğiniz rengin çok koyu renkler olmamasına, ferah renkler tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Bebek Odasında Halı Seçimi

Bebeğinizin emeklemeye başladığı andan itibaren o halı üzerinde gezineceğini hayal ettiğinizde eminim ki siz de halı tercihinizi çok dikkatli yapmak isteyeceksiniz.

Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle küçük çocukların ellerini ağızlarına götürme alışkanlığı düşünüldüğünde anti bakteriyel halılar ve kolay yıkanabilir özellikte olan halılar bebek odaları için oldukça doğru tercihler olacaklardır. Bebeğinizin hijyenini sağlamak adına aldığınız halıların kolay silinebilmesi de bir başka seçenek olarak karşınıza çıkabilir.

Bebek Mobilyası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Artık her köşe başında bir mobilyacı olduğu düşünüldüğünde bebek odası mobilyası seçmenin oldukça kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa durum hiç de sandığınız gibi değil. Bebek odası mobilyalarını seçerken kalite ve mobilyanın boyasındaki katkı maddeleri oldukça büyük önem taşıyor. Ucuz bir mobilyaya sahip olmanız demek ileriki dönemlerde çok daha büyük sıkıntılara neden olabilir. Doğal maddelerden üretilen mobilyalar ile hem kalite hem de sağlık açısından bebeğinizi gönül rahatlığı ile güven altına alabilirsiniz.

Sivri Uçlu Eşyalar

Sadece bebek odalarında değil, evlenirken o çok beğenerek aldığınız orta sehpasında da değişim sürecine gitmenizin zamanı geldi. Sivri uçlu mobilyalar bebeklerinizin emekleme süreci başladığı anda sizin için en büyük tehlikeyi oluşturacak şeylerin başında gelmektedir. Bebek odasında asla tercih edilmemesi gereken ürünler arasında yer alan bir başka detay ise dolapların kullanışlı olmasıdır.

Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin için eminim ki her şeyin en iyisini istiyorsunuz. İşte tam da bu sebepten ötürü, bebeğiniz için seçeceğiniz oyuncakların kalitesini de iyi araştırmalı, içlerinde bulunan boyaların kanserojen madde içermiyor olmasına dikkat etmelisiniz. İyi araştırmalar yaparak en doğru eşyaları seçeceğinize yürekten inanıyoruz. Sağlık dolu günlerde bebeğinizi büyütme arzunuzun gerçek olmasını diliyoruz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();