Bebek İsimleri Önerileri

Bebek İsimleri Önerileri , En Güzel Bebek İsimleri, Modern Bebek İsimleri, 2017 Bebek İsimleri, Popüler Bebek İsimleri

Dünyaya bir bebek getireceğini öğrenen her ebeveyn, bebekleri için sürekli isim düşünürler. Bazen bu isimler çok önceden hazırdır, bazense hamilelik sürecinde cinsiyete göre karar verilmek üzere rafa kaldırılır. Fakat her zaman bebeğin alacağı isimle şekilleneceği ve karakter sahibi olacağı bilinmelidir. Bu nedenle bebek isimleri her zaman en çok dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Özellikle çok eski ve ağır isimlerin bebeklere konulması, onların ileriki yaşamlarını etkiler. Bu nedenle ağır isimlerde kararlı iseniz, en azından bir başka isim daha koyarak karakterini törpüleyebilirsiniz. Bunun dışında, kız bebeklere erkek ismi; erkek bebeklere ise kız bebek isimleri koymak doğru değildir. Bu gibi durumlar için unisex isimler daha uygundur. Kişilerin her şeyden önce güvenle kendilerini tanıtmaları ve bu aşamada yine güvenle isimlerini karşısındaki kişiye söyleyebilmeleri önemlidir.

2017 Bebek İsimleri

Bebek isimleri tercihleri konusunda çiftler fikir ayrılıklarına düşebilirler. En mantıklı olanı bebeğini karnında taşıyan annenin karar vermesi için süre tanımak olmalıdır. Ayrıca, bebeklerin iki isimli olması günümüzde daha da yaygınlaşan bir durumdur. Yalnız unutulmamalıdır ki, bebeklere konulan çift isimler doğru orantılı olarak onun çift karakterli olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de çocuklar büyüdüklerinde kendilerini benimsedikleri ismi tercih etmektedirler. İki isimli çocukların pek çoğu bir ismini diğer isminden daha çok sevmektedir.

Bebek İsimleri Önerileri

2017 bebek isimleri konusunda kesinlikle skalasını genişletmiştir. Her yıl isim kategorisinde kızlar ve erkekler için konulabilecek isimler çoğalmıştır. Örnek verilecek olursa 2017 yılında bebeklere konabilecek yeni isimler arasında, Azhel ve Ardel bulunmaktadır.

Değişik bebek isimleri arayan aileler ise sürekli internette ya da çevresindeki kişilerden bu anlamda yardım beklemektedirler. Bebeğe konulacak ismin ne kadar önemli olduğunu çok iyi bildikleri için her zaman en doğrusunu bulana kadar da araştırmaya devam ederler. Özellikle anneler çocukları için doğru ismi bulduğuna kanaat getirdiğinde çoğu zaman isim bulma problemi de sona erer. Bu anlamda değişik bebek isimlerine örnek verilecek olursa, kızlar için Belda; erkekler için ise Dora söylenebilir.

Modern Bebek İsimleri

Modern bebek isimleri arayan aileler ise genellikle çağın ve dönemin getirilerine göre hareket ederler. Her yıl belli başlı isimler modern olur. Bu nedenle ebeveynlerde ilk olarak bu modern isimlere göz atarlar. Bu kategoride verilecek örnekler arasında; Kayla ve Övünç söylenebilir.

Eğer bebeklere isim vermeden önce anlamlarına bakan ebeveynler varsa, onlar içinde burada bazı bebek isimleri ve anlamları konusuna değinilebilir. Verilecek örnekler arasında;

  • Kızlar için; Melsa- şarap ve pürüzsüz olan düz yer anlamına gelir.
  • Erkek için; Pamir- yüksek dağlık külle anlamına gelir.
  • Kızlar için; Lila- leylak rengi anlamına gelir.
  • Erkek için; İzem- büyük ve ulu anlamına gelir. Aynı zamanda İzem unisex isim olarak kızlar içinde kullanılabilir.

Ebeveynler bebekleri için isim ararken, değişik bebek isimleri kategorisine sıklıkla bakarlar. Bunun için esasında bebeğe konulmak istenen kimsede olmayan, anlamlı isimler ve en güzel isimler olmasını isterler. Buna bağlı olarak bebeklere konulabilecek en havalı isimler arasında da Kerem ve Alin bulunur.

Eğer aranan isim daha çok ilginç bir isimse kesinlikle en ilginç isimler kategorisine bakılmalıdır. Bu anlamda da öneri olarak, Efil ve İzem söylenebilir.

En yeni bebek isimleri arayan ebeveynler ise yine çözümü internetteki araştırmaları sonucunda bulabilmektedirler. Bu kategoride verilecek isimler aynı zamanda en değişik isimler olarak da adlandırılabilir. Bu isimler; Rima, Ruman, Zehre, Vira, Seyyal, Iğıl ve Henna şeklinde söylenebilir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();