Bayram Sofrası Hazırlamanın Püf Noktaları

Bayram Sofrası Hazırlamanın Püf Noktaları, Şık Bir Bayram Sofrası İçin Ekstra Özen Gösterin, Menü Seçimine Dikkat Edin

Ramazan ayının bitişi ile birlikte herkesin kalbinde ve hafızalarında yer eden bayram zamanı gelmiş olacak. Bayramın belki de en görkemli hali ise her zamanki gibi sofralarda yaşanacak elbette. Bayram sofrasının en güzel yanı hiç şüphesiz ki tüm ailenin birlikte olduğu, herkesin birbirine gülümseyerek ve birbiri ile yardımlaşarak kurduğu büyük sofralardan oluşması. Bayram günleri hariç tüm ailenin aynı anda bir sofra etrafında oturması oldukça zor olabiliyorken bayram günlerinde herkes sessiz ve içten gelen bir itaat ile oturması gereken yerde yerini alıveriyor.Bayram sofrası için hemen herkesin klasikleşmiş ve en beğenilen tarifleri sofranın üzerindeki yerini aldıktan sonra tüm aile için en keyifli zamanlar başlamış oluyor.

Uzun zamandır görüşülemeyen ve vakit ayırılamayan akrabalar ile edilen uzun sohbetler zamanın ne denli hızlı geçtiğinin ve bizim zamana nasıl da yetişemediğimizin en büyük kanıtı sanırız.

Bayram-Sofrası

Şık Bir Bayram Sofrası İçin Ekstra Özen Gösterin

Eğer bu sene bayram sofrası sizin evinizde de kurulacak ise ve muhteşem görev için ne yapacağınızı bilmez haldeyseniz sakin olun! Önce işe sofra  düzeni için herhangi bir eksik olup olmadığını kontrol ederek başlayın. Masa örtüsü, tabaklar, peçeteler, peçete süsleri, çiçekler… eğer hepsi tam olarak hazırsa korkulacak bir şey kalmamış demektir. Bayram günü erkenden masanızı hazırlayarak sevdiklerinizi ağırlamaya başlayabilirsiniz. Bayram sofralarının normal bir gündeki sofradan çok daha şık görünmesi adettendir. Tüm ailenin nadir zamanlarda bu şekilde toplanıldığı düşünüldüğünde bunun önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Masa örtünüzün renkleri ile uyumlu bir buket çiçek tercih etmeniz de bayram sofranızın görüntüsüne çok daha şıklık katacaktır.

Menü Seçimine Dikkat Edin

Bayram-Sofrası

Bayram sofrası demek güçlü bir menü ile aynı anlama geliyor. Menünüzü hazırlarken sevdiklerinizin sevdiği yemeklere öncelik vermeli, ama aynı zamanda da menüyü zengin bir hale getirmelisiniz. Çorba, başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve meyveler ile bezenmiş sofranız ile hem gözlere hem de gönüllere hitap etmeniz oldukça kolay olacak. Tüm detayları planladıktan sonra yapılması gereken şey önceden yapılıp bekletilebilecek olan zeytinyağlıları bir gün öncesinden hazırlamak olmalı. Elbette tatlıları da. Böylece bayram sabahı herhangi bir kötü sürprize yer vermemiş olacaksınız. Sıcak yemekleri son ana bırakarak taze bir şekilde bekletebilirsiniz.

Misafirleriniz için yemeğin ardından çay ile ikram edeceğiniz hamur işi için de bir gün öncesinden hazırlığa başlayabilir. Soğuk servis edilebilecek olan kek ve kurabiye gibi lezzetleri bir gün öncesinden yapıp saklayabilirsiniz.

Konu bayram sofrası olduğunda damaklarda kalan en büyük lezzetin sizlerin kahkahaları ile geçen muhteşem sohbetiniz olduğunu asla unutmamalı ve her ne olursun hafızalara kazınacak çok muhteşem bir bayram gününe ve sofrasına imzanızı atmalısınız. Sevdikleriniz ile birlikte geçireceğiniz nice bayram sofralarına.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();