Batı Astrolojisi

Batı Astrolojisi.Bazılarımız Kızılderili astrolojisini takip ediyor, bazılarımız çin astrolojisini. Peki batı astrolojisinin özelliklerini biliyor musunuz?

Astroloji denildiğinde sizde de akan sular duruyor mu? Kimimiz için günlük eğlence kaynağı olarak düşünülse de astroloji birçoğumuz için mucizevî bir yolculuk ile eşdeğer. Özellikle mistik olaylara duyulan merak ve inanışların hayatımıza etkisi düşünüldüğünde görülenin ardındaki gizem hepimiz için sürükleyici bir yaşam enerjisine dönüşebiliyor. Hepimiz eminiz ki astrolojinin bir yerinden olaya dâhil oluyoruzdur. Bazılarımız Kızılderili astrolojisini takip ediyor, bazılarımız çin astrolojisini... Son dönemlerde ise adını sıkça duymaya başladığımız batı astrolojisi yani tropikal Zodyak yöntemine dayanan astroloji uygulaması olan batı astrolojisi oldukça etkili olmaya başladı. Mezopotamya tarihine dayanan batı astrolojisi, günümüze kadar gelmesini eski tabletlere borçludur. Hal böyle olunca elbette işin gizemi bir miktar daha artıyor. İnsanda merak duygusu fazlalaşıyor.

Batı Astrolojisi

Batı Astrolojisi Kaynağı

Gökyüzü olaylarından yola çıkarak dünyada yaşanan olayların ve insan kişiliği üzerindeki hareketlerin ilişkilendirilmesi astrolojinin temel konuları arasında yer almaktadır. Bu bilgilerin geçmişten günümüze saklanması ve doğruluk payının yüksek olması sebebi ile bir bilim dalı haline gelen astroloji, özellikle Yunan bilgin ve astrologlar tarafından oldukça tercih edilen bir metottur. Batı astrolojininim temelleri arasında yer alan Mezopotamya kaynaklı astroloji, verilerini matematiksel kaynaklara dayandırdığı için çok daha yararlı ve sağlıklı sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Batı Astrolojisinin Karakteri

Tropik Zodyak sistemi içinde oluşan Batı astrolojisinde hazırlanan doğum horoskopu için 3 temel aynı zamanda sayısal koordinat bilgisine gerek duyulmaktadır. Bu bilgilerin doğru şekilde verilmesi haritanın doğruluk payının artmasını sağlayacaktır. Zaman olarak 4 dakikalık hata, horoskopta 1 derecelik yanılgıya sebebiyet verecektir. Batı Astrolojisi esas olarak kişilik analizlerinde ve insan davranışlarını yorumlamada çok daha etkilidir. Eğer amacınız geleceğe dair bilgiler edinmekse Hint Astrolojisini tercih edebilirsiniz.

Batı astrolojisinde kullanılan temel bilgi kaynakları:

  1. Doğum Tarihi: Gün /Ay/Yıl
  2. Doğum Zamanı: Saat/Dakika
  3. Doğum Yeri: Enlem/ Boylam

Batı Astrolojisinde Mevsimsel Önem

Batı astrolojisinde mevsimler, yıldızlar kadar, hatta onlardan çok daha önemli olurlar. Mevsimsel döngüler batı astrolojisinin kaynağını oluşturur. Yıldız Zodyak kullanmak yerine tropikal Zodyak kullanmak ise batı astrolojisine özgü bir durumdur. Tropikal Zodyakın temellerini ise ekinokslar oluşturur. 4000 yıldır hangi Zodyakın kullanılması gerektiği kafa karıştırıcı olsa da herkes için tercih ettiği bir astroloji çeşidi var.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();