Basel Mücevher Fuarı

Basel Mücevher Fuarı, Basel Mücevher Fuarı ‘La Dolce Vita’, En Şık Mücevherler, Değerli Taşlar

Bir önceki yazımda bu muhteşem fuarla ilgili gözlemlerinden bahsetmiştim hatırlarsanız. Ancak fuar notlarımı tek bir yazıya sığdırmak imkansız. Bu sebepten bu yazımda notlarımın devamını paylaşmaktan alıkoyamıyorum kendimi :)

Basel Mücevher Fuarı ‘La Dolce Vita’

Basel World 2017 saat ve mücevher fuarı,  beyaz, pembe ve kırmızı renklerin hakimiyetinden dolayı La Dolce Vita olarak isimlendirilmiş. Kırmızının ve pembenin yanında mavinin ve morun da her tonu vitrinleri süslüyor. Kısacası bu seneki fuar tasarımlar haricinde, renklerinden dolayı da bir rüya gibiydi.

Bu rengarenk rüyanın içinde pabucu biraz da olsa dama atılan renk ise siyah olmuş.

Önceki yıllarda hem dünya mücevher fuarlarında hem de ülkemizde hangi tasarıma baksak siyah pırlanta çıkıyordu karşımıza. Eskiden çok popüler olan siyah pırlantayı artık daha az tasarımda görüyoruz. Fiyat olarak pırlanta renkleri arasında en uygun fiyatlı olan siyah pırlantılar artık daha çok beylere özel koleksiyonlarda kullanılıyor. Vitrinler ise beyaz, pembe ve sarı pırlantalarla gözleri kamaştırıyor.

Basel mucevher fuarı 1

Geçtiğimiz yıllarda oldukça popüler olan siyah pırlantayı artık daha az tasarımda görüyoruz. Fiyat olarak pırlanta renkleri arasında en uygun fiyatlı olan siyah pırlantılar artık daha çok beylere özel koleksiyonlarda kullanılıyor. Vitrinler ise beyaz, pembe ve sarı pırlantalarla gözleri kamaştırıyor.

Basel mucevher fuarı 2

Yarı değerli taşlara baktığımızda ise

geçtiğimiz yıllara oranla çok revanşta olduklarını ve beş yıl öncesiyle bugün arasında ciddi değer kazandıklarını görüyoruz. Ağır mücevher dendiğinde akla sadece elmas, pırlanta, safir, yakut, zümrüt gelirken artık bu değişti. Hem bu değerli taşların artık fiyatlarının çok yükselmesinden dolayı sektör farklı taşlara da yönlendi hem de farklılık arayışı sebebiyle. Bu yarı değerli taşlar neler derseniz, onlar Ametist, mavi topaz, smokey topaz ,renkli safirler, peridot hatta kehribar. Tespihlerde görmeye alışık olduğumuz kehribar taşı pırlanta ve elmasların eşlik ettiği ağır mücevherleri süslüyor.

Basel mucevher fuarı 3

Yarı değerli taş dünyasının son zamanlarda çok popülerleşmiş bir taşı daha var. Adı 'morganite'.

Rengi için şeftali diyorlar, gerçekten de öyle çok hoş ve farklı bir renge sahip. Pırlantalarla kombinleyerek harika mücevherler çıkartmıs tasarımcılar ortaya. Son yıllarda Amerika'da çok popüler bir taş haline gelmesi sebebiyle hem fiyatında ciddi bir artış olmuş hem de dünya mücevher sektörünün gözde taşlarından.

Basel mucevher fuarı 4

Bir sonraki yazımda beni en çok etkileyen ve dünyanın önde gelen farklı mücevher markalarından bahsedeceğim sizlere. Meraklı olanlara duyurulur. :)

Sevgiyle kalın...

Deniz Şenocaklı Özula

İnstagram: Denizsenocaklijewelry

Facebook: Denizsenocaklijewelry

www.denizsenocakli.com

 

Deniz Şenocaklı

Deniz Şenocaklı

Çocukluğundan bugüne mücevher sektörünün içinde olan Deniz Şenocaklı, Mücevherin ılıştılı dünyasından farklı konulardaki yazılarını kadin.com'da siz değerli okuyucularıyla paylaşıyor.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();