Başak Burçları Ve Genel Özellikleri

Başak Burçları Ve Genel Özellikleri, Başak Burçları ve Karakteristik Özellikleri, Pozitif Özellikleri,Başak Burçları Hakkında Herşey.

Başak burçları, Toprak elementinde, Negatif polaritede, Değişken nitelikte, dişil (yin, olan) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici gezegeni Merkür’dür. İkizler burcu ile aynı yöneticiyi paylaşırlar. Bu sebeple İkizler burcunda da bulunan Merkür’e özgü zihin enerjisi ve iletişim gücü aynı şekilde Başak burçlarında da vardır. Burcun arketipinde çıplak yani bakir bir kadın ve ellerinde tuttuğu başaklar vardır. Arkatipinde olduğu gibi Başak burcu saf, masum, bakir kalmanın simgesidir. Bireysel değil daha evrensel bir tutumları vardır. Vücudumuzda midemizden altını, sindirim sistemini ve bağırsakları yönetir.

Başak burcu Zodyak’ın altıncı burcudur ve Güneş’in burca ilerlediği dönem hasat zamanıdır. Bu sebeple tüm Başak burçlarının üretmek, yetiştirmek ve somutlaştırmak konusunda özel yetenekleri vardır. Neyin değerli, neyin değersiz olduğunu anlamakta ustadırlar. Bu sebeple Başak burcu mükemmeliyetçi bir burçtur. İşe yarayanı, değeri olanı ayırma isteği hayatının tüm alanlarına müdahil olur.

Başak Burçları ve Karakteristik Özellikleri

Başak burçları sağlıklarına çok düşkündürler. Beden zihin koordinasyonlar çok gelişkindir. Bedenlerinin sesine kulak verirler. Çoğu ideal kilosunda veya daha zayıftır. Bir Başak burcunun kilolu olması haritadaki özel bir etkiye veya metabolizmal bir hastalığa işaret edebilir. Her zaman formda kalmak isterler. Fizikleri genel olarak güzel, ciltleri genel olarak güzeldir. Mükemmeliyeti dış görünüşleri konusunda da ararlar, gösterişsiz ama temiz ve kaliteli kıyafetleri tercih ederler. Temiz bir görüntü her şeyden önemlidir. Aldıkları eşyalar yıllarca aynı görünümde kalırlar. Paris’in yönetici burcunun Başak olduğu bilinir. Bu durum çok da şaşırtıcı değildir.

Başak burçları düzen severler. Günlük hayatın rutinleri onları rahatsız etmez. Belli bir düzen içinde çalışmaktan hoşlanırlar. Aynı saatte aynı işleri yapmaya gayret ederler. Bir evi derlemek toplamak, temizlemek bir Başak burcu için hiçbir zaman zül değildir. Üretken olmak, yapılması gerekenleri yapmak, görev bilinci geliştirmek her Başak burcunun doğasında vardır.

Analitik zekâları oldukça yüksektir. Birçok insanın kafa yormaktan korktuğu konulara pratik çözümler getirirler. Onlar sınıfın en çalışkan öğrencisinin iki sayfada çözdüğü problemi, iki satırda kendi yöntemleri ile çözenlerdir. Yine Güneş’in burca giriş yaptığı dönem, okulların açıldığı, tatilden dönüp, sorumlulukları geri yüklendiğimiz dönemdir.

Proaktif insanlardır. Aynı andan birçok işi bir arada yapabilirler. Kabul edin veya etmeyin diğer burçlardan çok daha beceriklidirler. Yine Merküryen bir özellik olarak ellerini çok iyi kullanırlar. Elleri ile yapabilecekleri her konuda çok başarılıdırlar. Toprakla ilgilenmeyi de seven bu burçtan çok iyi heykeltıraşlar çıkar.

Başak burçları sağlıklarına çok dikkat ederler ama aynı zamanda sağlıkları konusunda takıntılıdırlar. Bazen vücutlarının sesini dinlemeyi abartıp sürekli hastaneyi ziyaret eden insanlara dönüşebilirler. Negatif enerji yüklendikleri dönemde daha fazla hasta olurlar. Endişeli bir yapıları vardır ve kendileri konusunda karamsar olma eğilimindedirler. Temkinli olmak ile endişeli olmak arasındaki ince çizgiyi her zaman tutturamayabilirler.

Hoşlanmadıklarını düşünseler de Başak burçlarının güne erken başlamaları gerekir. “Erken kalkan yol alır sözü” Başaklar için söylenmiştir. Başak burçları erken kalktıklarında kendilerini daha enerji dolu hissederler. Hizmet sektöründe çok başarılıdırlar. Dünyanın devamlılığı için gereken insanlardır. Bu sebeple onların hepimizden erken güne başlaması kadar doğal bir durum yoktur.

Başak burcu her şeyi düzeltmek istediği için, yalandan da hiç hoşlanmaz. Yalan söylediğinizi hissedemeyebilir çünkü hisleri ile hareket etmez. Ancak eninde sonunda yalan söylediğinizi anlayacaktır. Burç kişisel haritada gölge kısımda kaldığında ise çok yalan söylerler ve maalesef kendi söyledikleri yalanlara da sonuna kadar inanırlar.

Başaklar kendileri ile beraber başkalarının da menfaatini düşünen insanlardır. Cömerttirler ve başkalarına yardım ederler. Yardıma ihtiyacı olan bir canlıya, hiçbir Başak burcu kafasını çeviremez. Kolay kolay “hayır” diyemezler. Sosyal ayırım yapmazlar. Onlar için insan insandır. Canlı canlıdır. Herkes eşit şartlarda hizmet almayı hak eder.

Başak burçları mükemmeli aradıkları için etraflarındaki insanların kusurlu kısımlarını görmeye ve o kısımları düzeltmeye çalışmaya meyillidirler. Kendilerine karşı da aynı acımasızlıktadırlar. Kendilerini de sürekli mükemmelleştirmeye çalışırlar. Kendilerini zalimce eleştirmelerine rağmen başkalarının eleştirilerine pek açık değildirler.

Başak Burçlarının  Pozitif  Ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; detaycı, analitik ve pratik olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; endişeli, karamsar ve eleştirel olmalarıdır.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();