Banyo Tuzu Hakkında Bilmedikleriniz

Banyo Tuzu Hakkında Bilmedikleriniz, Banyo Tuzu Nasıl Kullanılır? Banyo Tuzu Ne İşe Yarar? Banyo Tuzunun Faydaları

Banyo yapmak hem hijyen sağlamak hem de günün tüm stresinden ve yorgunluğundan arınmak için en etkili çözümlerden ilkidir. Sabah uyanır uyanmaz yapılan hızlı bir duş ile güne zinde başlamanız mümkün olurken akşam iş dönüşü yapacağınız muhteşem bir banyo ile tamamen gevşeyerek mutluluğun hücrelerinize akın ettiğini hissedebilirsiniz. Özellikle de küveti doldurmak sureti ile yapacağınız uzun ve keyifli bir banyo zamanı belki de sadece günün değil haftanın tüm yorgunluğunu ortadan kaldırmak içinde oldukça etkili olacaktır.Banyo tuzu, işte tam da böyle bir banyo keyfinin en önemli unsurudur. Günün yorgunluğunu atmak, negatif enerjileri suya karıştırıp ortadan kaldırmak ve cildinizi parlatmak için kullanabilirsiniz. Sporcular, kendini yorgun ve halsiz hissedenler, yoğun bir iş temposu ile çalışanlar banyo tuzunu hayatlarına mutlaka dahil etmeliler.

Banyo-Tuzu-Hakkinda-Bilmedikleriniz 1

Banyo Tuzu Nedir?

Sağlıklı minerallerden oluşan bu tuz, banyo yaparken küvete boşaltmak ya da durulama suyunda kullanmak sureti ile rahatlama etkisi yaratan bir maddedir. Günün tüm stresini atmanızı sağlayacak bu mucizevi ürün ile kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Banyo Tuzu Ne İşe Yarar?

Osmanlı döneminden itibaren sıkça kullanılan bu tuz son dönemlerde yeniden gündeme geldi. Sağladığı birçok fayda sebebi ile uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Özellikle yoğun strese maruz kalanlar tarafından mutlaka tercih edilmeli. Vücuttaki toksinleri atmak için kullanılan detoks programları ilginizi çekmiyorsa banyo sırasında kullanacağınız banyo tuzu bu ihtiyacınızı karşılamaya yarayacaktır. Ciltteki gözenekleri açarak cildinizin nefes almasını sağlayan banyo tuzu ile cildinizin tazelendiğini hissedeceksiniz.

Banyo tuzu olarak adlandırılan bu tuzların asıl maddesi deniz tuzudur. Yani tamamen doğal bir madde olan bu tuz deniz tuzu ile aslında aynı özelliğe sahiptir. Yaz aylarında denize girmek ve vücuda tuzlu suyun değmesi sizi nasıl zinde bir hale getiriyorsa banyo sırasında bu tuzun cildinize değmesi de aynı etkiye olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda cildin gerginleşmesini de sağlayan banyo tuzu düzenli kullanımdan sonra fark edilir ölçüde cildinizi gerginleştirecektir. Banyo tuzu kullanarak cildinizde botoks etkisi yaratmaya hazır mısınız?

Banyo-Tuzu-Hakkinda-Bilmedikleriniz 2

Banyo Tuzunun Faydaları

  • Cildinizi rahatlatır
  • Cilde botoks etkisi yapar
  • Cildi gerginleştirir
  • Çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde hekimler tarafından tavsiye edilmektedir.
  • Ciltteki kan dolaşımını hızlandırır.
  • Gözeneklerin açılmasını sağlar
  • Ayak kokusunun ve ter kokusunun giderilmesinde etkilidir.
  • Deniz tuzu içerisinde bulunan mineraller sayesinde cildin daha parlak bir hale gelmesini ve beslenmesini sağlar.

Banyo Tuzu Nasıl Kullanılır?

Küvetinizi su ile doldurun. Banyo tuzundan birkaç çay bardağı suya karıştırın. Tuz suyun içerisinde eridikten sonra suyun keyfini çıkartabilirsiniz. Eğer küvetiniz yoksa durulama suyuna bu tuzu ekleyerek kullanabilirsiniz. Cildinizdeki ölü deriyi temizlemek ve kurumuş olan bölgeleri temizlemek için de bu tuzu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 kez kullanmanız yeterli olacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();