Balkon Dekorasyonu İçin En Harika Fikirler

Balkon Dekorasyonu İçin En Harika Fikirler, Balkon Dekorasyonu İçin Öneriler, Balkonlarda Yer Tasarrufu Sağlayarak Dekorasyon Yapın.

Şehirlerin ve yüksek binaların kasvetinde küçük bir cennet yaratmak istiyorsanız balkonlarınızı depo alanı olarak kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Genelde kullanılmayan eşyalar balkonlara atılır veya erzak dolapları burada olur. Eğer küçük bir balkonunuz varsa ve artık bu balkonun tadını çıkarmak istiyorsanız bazı düzenlemeler yapmanız gerekecek. Yaz aylarının da gelmesiyle beraber balkonda yetiştirilebilecek bitkiler ile balkon sefaları yapabilmeniz için kolayca uygulayabileceğiniz balkon dekorasyonu için önerilerle karşınızdayız.

Balkon Dekorasyonu İçin Öneriler

Balkonununuz ne kadar küçük olursa olsun onu harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Küçük balkonlarda nasıl bir düzenleme yapabilirim ki, masa bile sığmaz diyorsanız bir sandalye bile işinizi görecektir.

Balkon Dekorasyonu İçin En Harika Fikirler,

Balkonlar için en kolay uygulanabilecek dekor çözümü çiçeklerdir. Canlı ve rengârenk çiçekler ile süslediğiniz balkon demirleriniz hem dışarıdan hoş bir görüntü oluşturacak hem de size enerji katacak. Ancak çiçeklerinizi balkona konumlandırırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Örneğin ahşap saksılar kullanacaksanız iç kısmının çürümeyen malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Balkonlar evlerin dış hava etkenlerinden en çok etkilendikleri alandır. Yağmur yağar, rüzgâr eser, güneş çıkar ve açık bir balkonunuz varsa tüm bu etkenler çiçeklerinizi etkiler. Bu etkileri göz önünde bulundurarak çiçeklerinizi yerleştirmeniz ve onlara uyacak korunmalı, çabuk küflenmeyecek veya çürümeyecek saksılar seçmenizi tavsiye ederiz.

Yeşil bir balkonunuzu olsun istiyorsanız edinmeniz gereken bitki tabii ki de sarmaşıktır. Sarmaşıklar hem hızlı büyür hem de balkonunuzun her yerini sarar. Sarmaşıklarınızın büyüyeceği yönü belirleyebilirsiniz, böylece kendinize bitkisel bir güneşlik de yapmış olursunuz.

Balkon Dekorasyonu İçin En Harika Fikirler,

Balkonlarda Yer Tasarrufu Sağlayarak Dekorasyon Yapın

Balkonların dekorasyondan uzak tutulmasının sebebi genelde küçük bir alan oluşturmaları sebeplidir. Bu size engel olmamalıdır. Dekorasyonunuzu gerçekleştirirken siz de minik mobilyalar seçebilirsiniz. Küçük mutfak masaları ve sandalyeler balkonunuz için ideal olacaktır. Eğer sandalye kullanmak istemiyorsanız duvara monte edilebilen veya tek bir köşe için kullanabileceğiniz oturma takımları tam size göre olacaktır. Dışarıdan istediğiniz şekilde bir ürün bulamıyorsanız palet veya ahşap malzemeler kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz. Oldukça düşük maliyetlere divanlar, köşe takımları yapabilirsiniz. Üzerine koyduğunuz rengârenk yastıklar ile balkonunuzu çok şirin bir görüntüye ulaştırabilirsiniz.

Zemin içinse kilimlerden vazgeçmemenizi öneririz. Halı veya yolluklar balkonunuz için fazla büyük olabilir ve gereksiz yer kaplar. Değişik desenli kilim motifleri ile balkonunuza mistik bir hava katabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();