Balkabağı Vazoya Dönüştü

Balkabağı Vazoya Dönüştü! Balkabaklarınızı birbirinden farklı ve renkli vazolara dönüştürmek istemez misiniz? İşte size önerilerimiz...

Yılın bu zamanı, etrafımızdaki en güzel yeniliklerden biri de ortaya çıkan balkabakları değil mi? Kendilerinden nefis tatlılar yapılmakla beraber, aslında bir o kadar tatlı dekorasyon objeleri haline de gelebiliyorlar. Bugüne kadar eminiz ki farklı şekillerde kullanılmış pek çok balkabağı ile karşılaşmışsınızdır. Peki ya vazo olarak hiç düşündünüz mü?

Balkabağı Vazoya Dönüştü

Haydi, Balkabağı Renlensin! 

Sevgili balkabağı; bu sefer seni, yemek için değil, sofrada bize eşlik etmen için davet ediyoruz! İstediğiniz boyutta alacağınız balkabağı ile kendinize oldukça farklı vazolar yapabilirsiniz. Öncelikle işe, aldığınız balkabağının ağzını arzu ettiğiniz ölçüde keserek başlayabilirsiniz. Elbette ardından içini güzelce temizlemeniz gerekiyor. Temizleme işlemi çok zor olmasa da, dilerseniz aldığınız yerde de bu işlemi yaptırabilirsiniz. Temizleme işleminin ardından içini ve dışını yıkayıp biraz kurumaya bırakmanız, bir sonraki adım için balkabağınızı hazır hale getirecektir.

Balkabağı Vazoya Dönüştü

Gelelim süsleme kısmına... Burada, balkabağınızın nasıl görünmesini istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Dilerseniz üzerine yazılar yazabilir ya da farklı renklerde boyayarak bambaşka bir hava da kazandırabilirsiniz. Bakır, altın sarısı ya da dilediğiniz başka bir renkte alacağınız sprey boyaların yardımı ile bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Boyama işleminin ardından yaklaşık 30 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Biraz ışıltı katmak isterim derseniz, balkabağınızın üzerine süreceğiniz yapıştırıcı ile rengarenk simleri kullanabilirsiniz.

Balkabağı Vazoya Dönüştü

Ne Olur Bu Kabağın İçinde? 

Tüm bu aşamalardan sonra artık bir vazo olan balkabağınızın içine, sevdiğiniz çiçekleri yerleştirerek taptaze bir görüntü yakalayabilirsiniz. Çiçek seçiminizde canlı çiçeklerin yani sıra kuru çiçekleri de kullanmanız, bu görüntüyü daha uzun süre korumanızı sağlayacaktır.  Biraz daha yaratıcılık derseniz; balkabağınızın üstünde kullanabileceğiniz dantel ya da jüt kumaşlar ile sofranıza oldukça şık görüntüler ekleyebilirsiniz. Elbette, kendi ellerinizle yaptığınız bu vazodaki çiçekleri, sevdiklerinize çok şık bir hediye olarak da sunabilirsiniz.

Balkabağı Vazoya Dönüştü

Çiçeklerle yapabileceğiniz farklı çalışmalar için, https://www.facebook.com/NFloraIstanbul/  ya da https://www.instagram.com/nflora_/ sayfamıza göz atabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();