Balık Yeni Ayı için Modunuzu Değiştirecek Ritüeller

Astrolojik olarak her Yeni Ay 28 gün boyunca bulunduğu burcun özelliklerini ve enerjisini taşır. O enerjiyi büyütür ardından meyvesini verir ve sonra başka bir burcun enerjisine geçer.

17 Mart 2018 Cumartesi günü Balık burcunda Yeni bir Ay doğacak.

Astrolojik olarak her Yeni Ay 28 gün boyunca bulunduğu burcun özelliklerini ve enerjisini taşır. O enerjiyi büyütür ardından meyvesini verir ve sonra başka bir burcun enerjisine geçer. 17 Mart Yeni Ayı Balık burcunda gerçekleşiyor. 

Balık burcundaki Ay’ın duygusal ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Balık burcundaki Güneş’in ise amacı özveride bulunmak, kendini bir şeylere adamak, mistik ve spritüal konularla uğraşmak ve fanatik hareketlerde bulunmaktır. Duygusal ihtiyaçların ve gerçek amaçların bir araya geldiği bu yeni ayda gerçeklerden kaçma eğilimi gösterebiliriz. Sınırlarını koruyamadığımız olaylarla, özellikle sınırlarını koruyamadığımız ilişkilerle yüz yüze gelebiliriz. Pozitif anlamda ise ortada sınırlar yoksa, duygusal anlamda veya bilinçaltı düzeyimizde yeşeren, ekilmiş tüm isteklerimizi, hiçbir sınır olmaksızın somut dünyada deneyimleme fırsatı bulabiliriz.

Yeni Ay’ı bir şeyleri geride bırakıp, yeni bir şeylere başlamak için destek bir enerji olarak kullanabiliriz. Bu enerjiyi ortaya çıkarmak, biraz daha rahatlayıp hayaller kurmak için Balık enerjisini destekleyecek Yeni Ay ritüellerinden faydalanabilirsiniz.

İşte Modunuzu Değiştirecek Balık Burcu Yeni Ay’ı Ritüelleri

1.Ayaklarınıza Odaklanın

Balık burcu vücudumuzda ayakları yönetir. Bu sebeple en iyi uyarıları ve enerjisel etkileri bu dönemde ayaklarımızdan alırız. Balık mevsiminde ayakları şımartın; Balık Yeni Ayı, soyulma, ayak peelingi ve pedikür yaptırmak için harika bir zamandır!

Tüm ayın birikmiş gerginliğini azaltmak, ayaklardaki ve tabi ki beraberinde vücuttaki yükü almak için rahatlatıcı yağlar ile yapılacak bir masaj kendinize Cumartesi günü yapacağınız en büyük iyilik olacaktır.

2.Dinlenin

Kendinize güzellik uykusu hediye etmenin tam sırası! Uyku düzenimizi bozan sadece Dolunaylar değildir. Dolunayların bu etkisi daha fazla olsa bile, bir çok insan Yeni Ay zamanlarında da uyku problemleri yaşar. Hiç sorun değil. Çünkü bütün Cumartesi gününü pijamanızla geçirebilirsiniz.

Dinlenmek, sürekli uyuyabileceğiniz, şekerleme yaratabileceğiniz ortamlar size çok iyi gelecektir. Bu kısa şekerleme süreçlerinde, gözlerinizi kapatıp gelecekte ne olmasını istediğinizi yürekten hayal ederek kendinize çağırabilirsiniz. Balıkların hayalleri gerçek yapma potansiyelini sakın es geçmeyin.

Bu arada eğer dışarı çıkacaksanız da pijama modasından faydalanmak için oldukça uygun bir gün olacaktır.

3.Romantizme Yer Açın

Balık burcu denince akla hep romantizm gelir. Aslında Balık burcundaki romantizm pek de ilk akla gelen halinde bir romantizm değildir. İşin içinde güller, süsler olması gerekmez. Balık burcundaki romantizm daha çok ruhu rahatlatmak üzerinedir. Evde kendiniz için hazırlayacağınız rahat bir ortam, belki biraz mum ve tütsü istediğiniz enerjiyi yakalamanızı sağlayabilir. Hazır Merkür de Balık burcundayken rahatça dileklerinizi kağıda yazabilirsiniz.

4.Yoga veya Yeni Ay Meditasyonuna Katılın

Balık burcu kollektif bilinçle genellikle evrensel güce yakın bir bağlantı sağlayan yoga, meditasyon ve diğer ruhsal uygulamalara daha rahat uyum sağlar.

Balık'taki Yeni Ay, bir Yoga pozuna girmek, egomuza ve dünyevi kaygılarımıza uyum sağlamak için harika bir zamandır.

Balık burcu bazen bu uyuma ulaşmayı alkol yoluyla denemeyi tercih ettirebilir fakat bunun size arzuladığınız yüksek farkındalığı vermeyeceğini ve sadece anlık bir uyumlanma yaşatacağını unutmamak gerekir.

5.Saç Bakımı Yaptırın

Balık burcu Zodyak’ın deniz kızıdır. Balık burçları ve su ayrılmaz ikilidir. Bu dönemde hem yıkanmak hem de saçlarınıza bakım yapmak, size her zamankinden daha fazla rahatlama ve fayda verecektir. Mümkünse tuzlu suda küvetinizi doldurup zaman geçirebilirsiniz.

Mars Uranüs yakınlığı gökyüzündeki yerini korurken, size yeni bir saç modeli asla önermem. Ancak yıpranmış saçları olanların bakım yaptırması için oldukça uygun bir gündür.

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load