Bal İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sağlık ve güzellik iksiri olarak kabul gören Bal İle Cilt Bakımı. Ev yapımı doğal reçeteleri tercih ediyorsanız tam size göre bal ile ilgili pratik bilgiler

Bal İle Cilt Bakımı, bir güzellik ve sağlık iksiri olarak kabul ediliyor. Siz de ev yapımı güzellik reçetelerinden hoşlanıyorsanız, balı yanınızdan ayırmamalısınız. Cildinizde ve saçlarınızda balın mucizevi etkisini görmek hem pratik hem de son derece ucuzdur.

Eskilerden günümüze kadar olan süreçte bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır (yanma, bıçak kesikleri ve diğer cilt yaralarının iyileştirlmes gibi). Anti bakteriyel özelliklere sahip balın iltihabi durumları tedavi etmek içinde kullanılabildiği söylenmektedir. Bu sebeple akneli ciltler içinde ana maddesi bal olan maskeler üretilmektedir.

Yaş aldıkça cildimizdeki kolajen üretimi azalacağı için cildimizde doğal olarak daha yaşlı gözükecektir. Yaşlanmayı yavaşlatmak için antioksidan tüketimini ölçülü ve bilinç bir şekilde tüketmeliyiz. Balın aynı zaman oldukça etkili bir antioksidan olduğu unutulmamalıdır.

Balın içinde bulunan vitaminlerin belli başlıcaları arasında Çinko, B1, B2, B3 ve C vitamini sayılabilir.

Bal İle Cilt Bakımı Üzerine Pratik Öneriler

1 - Bal ile Hazırlanmış Yüz temizleyicisi: 1 yemek kaşığı balı, 1 avuç ince çekilmiş badem ve ½ çay kaşığı limon suyuyla karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp bir süre ovalayın. Cildinize iyice nüfuz ettiğinden emin olduktan sonra bol suyla yüzünüzü yıkayın.

Bal İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

2 -Sıkılaştırıcı yüz maskesi: 1 yemek kaşığı balı, 1 yumurta beyazını, 1 çay kaşığı gliserini mikserde çırpın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. 10 - 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

3 -Saç kremi: 1/2 fincan balı 1/4 fincan saf zeytinyağı ile karıştırın. Saçlarınız normal kuruluktaysa yalnızca 1 yemek kaşığı yağ katın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra başınıza bir bone takıp yarım saat bekleyin. Saçlarınız şampuanla yıkadıktan sonra durulayın. Kuru saçlarınızın canlanıp parladığını göreceksiniz.

4 -Tonik : 1 yemek kaşığı balı ve kabukları soyulmuş elmayı mutfak robotunda iyice ezin. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

5 -Saç parlatıcısı: 1 çay kaşığı balı, 4 bardak sıcak suda eritin. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra hazırlamış olduğunuz suyu saçlarınızın dibine çok fazla değdirmeden uçlarına doğru uygulayın. Daha sonra durulama yapmadan saçlarınızı kurutun. Parlaklığı görünce şaşıracaksınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();