Bakımlı Eller İçin Püf Noktaları

Bakımlı Eller İçin Püf Noktalar! Bakımlı ellere sahip olmak artık çok kolay. Evinizde uygulayacağınız kolay yöntemlerle yumuşacık ellere sahip olun!

Yaşlanma etkilerinin yüzünüzden önce ellerinizde kendini gösterdiğini biliyor muydunuz? Peki bununla nasıl başa çıkacaksınız? Bakımlı Eller İçin Püf Noktalar nelerdir?

Özellikle soğuk kış günlerinde ellerinizin özel bakıma daha çok ihtiyacı oluyor. Zira olumsuz dış etkenlerle en fazla temas eden uzuvlar ellerinizdir.. Bu sebeple ellerinizin pamuk gibi yumuşak ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız; mutlaka soğuk havalarda eldiven kullanmalı, güneşli havalarda güneş koruyucu el kremleri sürmelisiniz. Bunun yanında tıpkı yüzünüzdeki yaşlanma etkilerine karşı yapmış olduğunuz peeling gibi bakım yöntemlerini ellerinizin bakımında da yapmalısınız.

Bakımlı Eller İçin El bakımının Önemi

Çünkü elleriniz dış etkenlerle en çok temas halinde olan bölgenizdir. Havalar soğudukça elleriniz nemini kaybeder, kurumaya, ardından da çatlamaya başlar. Beyaz çizgilerden oluşan çatlaklar elinizin üst kısmını kaplar. Bu da doğal olarak ellerinizi hızla yaşlandırır. Hâlbuki kış mevsimiyle birlikte ellerinizin bakımı için nemlendirici krem kullanmayı alışkanlığı kazanırsanız; el sağlığı, el bakımı konusunda çok doğru bir karar vermiş olacaksınız.
Ellerimizdeki deri, yüzümüzdeki deriden daha ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple eller çok daha çabuk lekelenir; kırışık, çizgiler oluşur, buruşur ve çatlar. Bunun yanında elleriniz birçok kimyasal maddeyle, görünür veya görünmez mikropla daha çok temas eder ve doğal olarak daha çok yıpranır. Ellerinizdeki yaşlanma belirtilerini yok etmek için onları güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız. Bunun için de güneşe çıkmadan mutlaka güneş koruyucu kremlerden sürmelisiniz.

Bakımlı Eller İçin Püf Noktaları
Ellerinizde var olan lekeler, ellerinizi buruşuk ya da kırışık olmasa bile yaşlı göstermeye yeter. Ellerdeki lekelerden kurtulmak için bu lekeleri dondurabilirsiniz. Bu yöntemin adına krioterapi yöntemi; el lekelerini dondurmak deniyor.

Pürüzsüz ellere sahip olmak için kullanacağınız el kremlerinin mutlaka ama mutlaka: A ve C vitamini içermesine dikkat edin. Zira A vitamini içeren cilt bakım kremleri ölü deriyi atarak, yeni ve taze bir deri ortaya çıkarır.

Özellikle kış aylarında el temizliğimize dikkat edeceğim derken, haddinden fazla su ve sabunla ellerinizi yıkayıp kuruttuğumuz için çatlakları daha ileri safhalara taşıyıp egzamaya sebep olabilirsiniz. Bu yüzden el temizliğinizin dozunu abartıp ellerinizde egzama oluşumuna sebebiyet vermeyin.

No more pages to load

No more pages to load