Bacak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bacaklarınızı özgür bırakmaya çekiniyor ya da korkuyorsanız, vereceğimiz bacak bakımı tüyoları ile dolabınızdaki etek ve şortları giymeye hazır olun.

Yazı yarılamış olmamıza rağmen hala mini eteklerinizi ve şortlarınızı gardıroplarınızda tutuyorsanız, bu yazımızdan sonra beş yıldızlı bacaklara kavuşarak onları daha fazla bekletmek istemeyeceksiniz! Kadınlar muhteşem bir cilt ve bacaklar söz konusu olduğunda kremlere, losyon ve jellere para harcamaktan kendini alamaz. Ancak onca para dökülen bu ürünler kimyevi maddeler ve sentetik parfümler içerdiği için kimi zaman cilde yarar yerine zarar verebiliyor. Aslında doğal yoldan ve kolayca sütun gibi bacaklara sahip olmak istiyorsanız çok uzağa gitmenize gerek yok. Bacak bakımı sırrı mutfağınızda!

Bacak Bakımı önerileri

Badem yağı sürün: Her gün duştan sonra bacaklarınıza badem yağı ile masaj yapın. Böylelikle doğal yoldan bacaklarınıza derinlemesine nem kazandırabilirsiniz. Badem yağı cildinizi nemlendirmekle kalmaz, yorgun bacaklarınızın ağrısını hafifletmeye ve ayaklarınızın şişliğini azaltmaya da yardım eder.

Elma sirkesi deneyin: Bacaklarınızda varisli bir görünüm varsa bu istenmeyen görüntünün önüne geçebilirsiniz. Bir tülbent parçasını bir miktar elma sirkesiyle ıslatın. Varisli damarların yoğunlukta olduğu bölgenin etrafına sarın. Bacaklarınızı yukarı kaldırın ve bir saat boyunca dinlenin. Böylece bacaklarınızdaki kan dolaşımınızı da hızlandırabilirsiniz. Ardından ılık bir duş alın.
bacak-bakimi-metin

Fırça ile gelen mucizevi etki

Fırça ile masaj yapın: Eczaneden sert kıllı bir fırça alın ve masaj yapar gibi ayaklarınızdan başlayarak yukarıya doğru bacaklarınızı fırçalayın. Özellikle selülite eğilimli bölgelere odaklanın. Bu kan dolaşımını arttırarak, selülitin azalmasını sağlar.

Salatalık tüketin: Günde bir salatalık tüketmek, ayak bileği ve baldırlarınızdaki şişliği azaltmaya yardım edebilir. Ayrıca hafif derecede idrar söktürücü etkisi olduğundan vücuttaki şişliği azaltmaya yardımcı olabilir. Doğal, lezzetli ve besin değeri yüksek salatalık, cilt bakımı tedavisine muhteşem bir katkı sağlar.

Karbonat sürün:  4 çorba kaşığı karbonatı sıcak suyla karıştırın. İşte size doğal cilt bakım maskesi! Haftada bir nazik bir şekilde masaj yaparak bacaklarınızın üzerine sürün. Bu bakım kıl dönmelerini engelleyerek, bacaklarınızın sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar, ipeksi bir his verir.

Yürüyüş ve egzersiz yapın: Her gün düzenli olarak en az 45 dakika yürüyün veya bünyenize uygun bir egzersiz planı yaparak düzenli spor  yapın. Yürümek ve bacak egzersizleri yapmak bacaklarınızı sıkılaştırıp şekillendirecektir. Her gün ortalama 10 bin adım atmaya gayret edin. Hangi bacak bakımı yöntemini seçerseniz seçin sporu hayatınızdan eksik etmeyin.