Ayrılık Sonrası Yapmamanız Gerekenler

Ayrılık Sonrası Yapmamanız Gerekenler, Kendinizi Kapatmayın, Yeni Bir İlişki Mi! Uzak Durun, Fotoğraflarınızı Saklamayın

Bir ilişkinin sonlandırılması psikolojik açıdan sizi türlü sonuçlara sürükleyebilir. İster evliliğiniz ister ilişkiniz bitmiş olsun bunun bir süreç olduğunu ve atlatılabilir bir durum olduğunu asla unutmamalısınız. Elbette her üzüntü gibi ayrılık sonrası duygusal çöküntülerin de bir sonu gelecek fakat bu durum sizin için normalleşene kadar yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler ise bu dönemi nasıl geçirdiğinizi belirleyecektir.

Mutluluk her insan için farklı şeyler ifade etse de mutsuzluk hemen hemen herkesin ortak dili gibidir. Özellikle ayrıldıktan sonra yapmamanız gerekenler tam bir evrensel kanun niteliğinde karşımıza çıkar. Bu dönemi çok daha rahat atlatmak ve sakinliği korumak adına yapılacaklar aslında tamamen ortada olsa da çoğu zaman bunları göremeyiz. Eğer bir ayrılık sürecine yeni girdiyseniz ayrılıktan sonra yapılması gerekenleri uygulayarak bu süreci çok daha kolay atlatabilirsiniz. Hayat siz kendinizi üzerken tüm hızıyla akmaya devam ediyor bunu sakın unutmayın.

Ayrılık Sonrası Telefon Numarasını Yok Edin

Her sabah aradığında heyecanlandığınız o isim ve numaranın artık telefonunuzda olmasının bir önemi olmadığını anlamalısınız. Özellikle de henüz numarasını ezberlemediyseniz (ki bu genel olarak imkansıza yakın) biran önce o ismi ve numarayı telefonunuzdan yok etmelisiniz. Tekrar araması için bir umudunuz olabilir elbette ama bunu telefon başında geçirmeniz size umuttan çok huzursuzluk verecektir. Bırakın sizi arayacaksa arasın ama siz bunu bekleyen ve takip eden taraf olmayın. Unutmayın siz hayatı durdurup onu beklerken belki de o tüm hızıyla hayatın içine karışmış durumdadır.

Fotoğraflarınızı Saklamayın

Ayrılık Sonrası Yapmamanız Gerekenler,

Bir ayrılık sürecinin en kritik anı fotoğrafların silinme aşamasıdır. Bu ilişkinin resmi olarak sona erdiğinin en büyük kanıtı niteliğindeyken aynı zamanda en zor bitiş evresidir. Eğer ilişkinizin bir ara döneme girmediğinden ve gerçekten bitiğinden eminseniz size çok daha acı vermemesi için ona ait her şeyi ortalıktan kaldırmalısınız. Böylelikle her karşılaşma anı sizi büyük bir mutsuzluğa ya da hüsrana sürüklenmekten kurtarmış olacaktır. Biten bir ilişkinin kalıntıları yok edilmesi gereken en önemli detaylardır.

Kendinizi Kapatmayın

Bir ilişkinin bitişi bir hayatın bitişi gibi asla görülmemeli.

Ayrılık Sonrası

Aksine hayat kaldığı yerden devam ederken ona uyum sağlamaya çalışılmalı. Kendinizi eve kapatmak, kimseyle görüşmemek ya da kimseyle konuşmamak sandığınızın aksine size mutluluktan ziyade mutsuzluk sunacaktır. Ayrılık gibi dönemleri tek başınıza atlatmanız oldukça güç. Böyle dönemlerde sevdikleriniz ile birlikte çok daha fazla iletişimde kalarak yalnızlık hissinizi ortadan rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Yeni Bir İlişki Mi! Uzak Durun

Çivi çiviyi söker mantığının asla işe yaramayacağını bilmelisiniz. Böyle bir ayrılık acısı ile baş etmeye çalışırken hayatınıza yeni birini almayı denemek hem o kişi hem de sizin için hüsrandan başka bir şeye sebep olmayacaktır. Öncelikle biten ilişkinizi gerçekten unutup izlerini silmeye çalışmalısınız. Eğer siz kendinizi yeniledikten sonra bir ilişkiye başlarsanız hem geçmişinize hem de geleceğinize ihanet etmemiş olursunuz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();