Ayrıldıktan Sonra Yapılmaması Gerekenler

Ayrıldıktan Sonra Yapılmaması Gerekenler, Hislerinizi Belli Etmekten Kaçınmayın, İntikamdan Uzak Durun, Radikal Değişimler.

Her birlikteliğin bir şekilde acı ya da tatlı sonları oluyor. İşler tatlıya bağlandığında sizleri sevdiğiniz ile geçireceğiniz bir ömür beklerken acı sonlarda ayrılıklar oluyor. Ayrılığı kendiniz için daha zor hale getirmemek adına bazı davranışlardan sakınmanız gerekiyor. Ayrıldıktan sonra yapılmaması gerekenleri sizler için bu yazımızda derledik.

Ayrıldıktan Sonra En Kısa Sürede  Durumu Kabullenmelisiniz

Partneriniz ile ilişkinizi sonlandırdığınızda durumu kabullenmeniz ve ayrılığa alışmanız oldukça zor gelecektir. Barışmak ve tekrardan bir ilişkiye başlamak isteyeceksinizdir. Bunun içinde elinizden gelen her şeyi deneyip, her fırsattan yararlanarak partneriniz ile barışmaya çalışacak ve olumlu bir sonuç elde edene amacınıza ulaşana kadar da bu gaye doğrultusunda çabalayacaksınız.

Fakat bazen ne kadar denerseniz deneyin biten bir ilişkinin tekrardan başlaması güçtür. Böyle durumlarda ilişkinizin artık sona erdiğini kabullenmeli ve hayatınıza devam etmeye çalışmalısınız. Vazgeçmeyi öğrenmeli, elinizde kalanlarla yeni bir hayata yelken açmalısınız.

Ayrıldıktan Sonra Yapılmaması Gerekenler

Arkasından Konuşmayın

Yeni ayrılan çiftlerin yaptığı en büyük hata birbirleri hakkında üçüncü şahıslara konuşmaları. Sizin için çok zorlu ve çok kötü sonlanan bir ilişki yaşamış olabilirsiniz. Ne olursa olsun biten ilişkiniz ve partneriniz hakkında başkalarına kötü konuşmayın.

Yine aynı şekilde ilişkiniz sırasında birbirinize karşı oluşturduğunuz o güven ve saygı ortamını ayrıldıktan sonra da koruyun. Olur, olmadık yerlerde partneriniz ve biten ilişkiniz hakkında kötü sözler söylemeniz başkaları gözündeki itibarınızı da sarsacaktır.

Hislerinizi Belli Etmekten Kaçınmayın

Yine ayrılık sonrası yapılan en büyük hatalardan biri ayrılığı önemsemiyor gibi gözükmek. Olmadığınız bir ruh halini yansıtmak sizi daha fazla tüketecektir. Bunun yerine içinizden geleni abartmadan dışa vurmanız oldukça önemli. Ağlamak istediğinizde ağlayın, bağırıp çağırmak istediğinizde bağırın.

Güçlü görünmeye çalışmak sizi sandığınızdan daha çok yoracaktır. Ayrıca kimseye karşı güçlü bir görünüş sergilemek zorunda değilsiniz. Bunun yerine hisleriniz ve ruh haliniz konusunda dürüst olmayı tercih edin. Kırgın ya da üzgün olduğunuzu dile getirmekten çekinmeyin. Bu sizi olduğunuzdan daha zayıf göstermeyecek aksine hisleriniz ve düşüncelerinizde dürüst olduğunuz için olgun bir birey olarak gözükmenize yarımcı olacaktır. Kendinize kendi hisleriniz ve düşünceleriniz konusunda dürüst olmayı ihmal etmeyin.

İntikamdan Uzak Durun

Öfkeniz, kızgınlığınız ya da üzüntünüzü karşı tarafı kıskandırmak ve intikam almak adına kullanmayın. Genelde sona eren ilişkilerde, bir önceki başlıklarda da belirttiğimiz gibi ilişinin sonlandığını kabullenemeyen bireyler sıklıkla intikam planları kurmaktadır.

İntikam planlarınız size sandığınız gibi bir rahatlamak getirmeyecek tam aksine eski partneriniz yaptığınız bu planlardan hayal ettiğiniz gibi etkilenmediğince daha çok üzülecek ve daha çok sinirleneceksiniz.

Aynı zamanda yapacağınız intikam ve kıskançlık planlarınızda bir üçüncü şahıs olacağından başka birinin hayatını kendi bencil davranışlarınızla etkilemek istemezsiniz.

Radikal Değişimler

Özellikle kadınların ayrılık sonrası yaptığı değişimleri bilmeyen yoktur.

Ayrıldıktan Sonra Yapılmaması Gerekenler

Genellikle de bu radikal değişimlerden en çok etkilenen saçlar olur. Saç rengi değişir, saç boyu ve modeli değiştirilir. Ne zaman ayrılık sonrası o buhran dönemi atlatılır tüm bu yapılan radikal değişimlerden pişman olunur.

Bu tarz özellikle dış görünüş üzerinde radikal değişimler gerçekleştirmeden önce sakince düşünmeli ve başka alternatiflere yönelmeli. Örneğin uzun süredir vakit bulamadığınız ama çok istediğiniz bir aktiviteye başlayın, herhangi bir kursa yazılın ya da ortam ve hava değişiminden faydalanıp bir tatile çıkın. Çok daha iyi gelecektir.