Ayna Süsleme İle Ev Dekorasyonu

Aynaları Süsleyelim ! Ev dekorasyonunuzu ufak dokunuşlarla değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Ayna İle Ev Dekorasyonunuza yenilik katın.

Bir evi dekore etmek hem keyifli hem de zor bir iştir. Zor olmasının sebebi, ev dekorasyonunda tüm öğelerin bütünlük içinde olmasıdır sağlamaktır. Evleri dekore ederken faydalanılabilecek çok sayıda dekorasyon eşyası vardır. Aynalar da dekorasyona en çok katkı sağlayan dekoratif öğelerdendir. Ayna, hem evden çıkmadan önce kendimizi görmemizi sağlar, hem de evlerimizin dekorasyonuna zarif bir dokunuşta bulunur.

Evdeki aynalarınızın da zevkli bir dekorasyona ihtiyacı vardır. Beğendiğiniz ayna modelini hiçbir mağazada bulamadıysanız, istediğiniz aynayı siz de yaratabilirsiniz. Özellikle yurtdışında pek çok kişi artık evindeki dekoratif eşyaları kendileri süslemeyi tercih ediyor. Bu yöntem ülkemizde de gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Üstelik kendi süslediğiniz aynalar, sadece size özel oluyor ve başka hiçbir evde bulunmuyor.

Neşeli, romantik, ağır veya renkli süsleme alternatifleri ile siz de aynanızı çeşitlendirebilirsiniz. Aynalarınıza güzellik katmak için, dileğiniz kadar seçeneğiniz var. İşte size ipucu verecek birkaç öneri, gerisi sizin hayal gücünüze kalmış. Şimdi gelin hep birlikte aynaları süsleyelim…

Ayna Süsleme İle Ev Dekorasyonu

Kendin Yap! Kolay Ayna Süslemesi

Romantizmin evin içinde hâkim olmasını sevenler, bunu aynalarına da yansıtabilirler. Çiçeklerle bezeli bir ayna, banyoya her girdiğinizde size mutluluk verecektir.

Bunun için, birkaç yapışkanlı çiçek tüpü ve bir demet çiçeğe ihtiyacınız olacak. Aynanızın alt kısmına sırayla çiçek tüplerini yapıştırın. İçlerine renk renk çiçekleri koyun. Bu kadar basit ve kolay yapılan bir işlemin, banyonuza böyle bir hava vereceğini tahmin eder miydiniz? Aynanızın alt kısmında, makyaj malzemesi, diş macunu gibi eşyalarınız varsa, aynı uygulamayı, aynanın sağ veya sol tarafına yukarıdan aşağıya doğru yapıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Evinizin bir odasında etnik izler istiyorsanız ve çok da abartılı olmasından çekiniyorsanız; fazla aksesuara ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz ve etnik izlerin esintisini rahatlıkla taşıyabileceğiniz en güzel obje aynadır. Maskeleme bandı kullanarak, ayna çerçevesinin kenarlarını arzu ettiğiniz bölümlere ayırın. Her bölümü ayrı ayrı cam boyaları ile boyayın. Boya kurumadan bantları çıkarın. Boyanın tam anlamıyla kuruması için bir gün bekleyin.

Ayna Süsleme İle Ev Dekorasyonu

Kırtasiye ve hobi marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz, boyutlu boyalardan elde edin. Boyadığınız bölümlerin üzerine, noktalar koyarak desen elde edin. Son olarak, kuvvetli boncuk yapıştırıcısı kullanarak taş, kristal, boncuk ya da pulları zevkinize göre istediğiniz bölümlere yapıştırın.

Ayna Süsleme İle Ev Dekorasyonu

Evinizde hep bir akvaryum istediniz ama balıklara bakmak size zor geldi. Her seferinde almaktan vazgeçtiniz. Şimdi aynanıza denizin o büyülü dünyasını taşıyabilirsiniz. Aynanıza yeşil, beyaz ve sarı renk cam boyaları kullanarak yosunlar yapın. Aralarına dekupaj kâğıdından keseceğiniz birkaç balığı, dekupaj tutkalı ile yapıştırın. Birkaç yosunu daha balıkların üzerinden geçirerek boyayın. Kuruduktan sonra boyalı kısımları verniklerseniz, silinirken zarar görmesini engellersiniz. Birkaç dakikada hazırladığınız akvaryumunuz, sizi denizin derinliklerinde bir yolculuğa çıkaracaktır.

İnciler, Kristaller ve Çok Daha Fazlası

Yurtdışında pek çok kişi artık evinde aynalarını kendi süslüyor. Kendin yap projesi adı verilen bu yöntem, evinizde hiç kimselerde olmayan birbirinden güzel eşyalara sahip olmanızı sağlıyor. Ayna süsleme de en keyifli dekorasyon yöntemlerinden biri. Yukarıda size aynalarınızı süslemek için bazı ipuçları verdik, ancak siz daha farklı bir görünüm istiyor olabilirsiniz. Bunun için inciler, kristaller ya da boncuklar bile kullanabilirsiniz.

Oturma odanızda şık görünümlü bir ayna kullanmak için inciler ve kristaller tam size göre olabilir. Bunun için en uygun ayna modeli ise yuvarlak aynalardır. Yuvarlak aynanızın etrafına yapıştırdığınız büyüklü küçüklü inciler ve kristal taşlar salonunuzun şık, zarif ve gösterişli bir havaya bürünmesine yardımcı olacaktır.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();